Skocz do zawartości
elroy

Mikro 54 z Krakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze prośbę o komentarz dotyczący ułożenia skałki, bo nie mogę spać :)

Zdjęcie w większej rozdzielczości

http://up.programosy.../2013-12-22.jpg

Czy z punktu widzenia późniejszego dodawania korali nie będzie lepiej (ładniej), jak skałkę z lewej (tą ciemniejszą) postawię do pionu w formie takiej piramidki ? Grzebać w tym, czy zostawić...?

Witam , widzę że już się ruszyło :)

osobiście bym tą skałę postawił tak jak piszesz , ale w ułożeniu jak na zdjęciu masz więcej miejsca na szczepki, ale to można gdybać , po prostu nie widać jak wygląda skała postawiona pionowo.

Powodzenia :)


Akwarium Hailea 60l, LR 6kg , cyrkulacja 2x JVP 110 , filtracja : kaskada , oświetlenie : 4 x 24W T5 , grzałka Jagger 100W,

odpieniacz Boyu WG310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pionową skałą dałem sobie spokój :)

Zostaje tak jak na zdjęciu poniżej. W tym akwarium jest za mało miejsca na wymyślne konstrukcje (a poza tym nie mam doświadczenia), więc nie ma też sensu kombinować. Przede mną i tak wiele innych problemów w przyszłości :)

post-22048-0-77706300-1387834123_thumb.jpg

Bardzo powoli zastanawiam się nad obsadą, chciałbym zrobić przemyślane zakupy. Strasznie podobają mi się wszelakiej maści grzybki i na nie głównie postawię w swoim zbiorniczku.

I tutaj pytanie, bo nie udało mi się odnaleźć na forum.

Można na jednej skałce umieszczać Discosomy z Zoanthusami i Sinularią?

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 5.

Akwarium nosi znamiona początku dojrzewania. Skała ewidentnie ciemnieje, pojawiają się tu i ówdzie delikatne zielone nacieki. Na razie świecę 7-9h. Woda kryształ.

Pojawił się mocny film na powierzchni. Początkowo poradziłem sobie ręcznikami, ale że to nie optymalne, to z tego co miałem w domu, czyli kawałka rurki pcv z instalacji piwnej oraz sterylnego pojemnika na mocz zbudowałem skimmer. Działa idealnie poza tym, że wygląda szkaradnie :) W nowym roku zbuduję coś zgrabnego.

Temperatura dobowa waha się między 24-26 więc pozbyłem się na razie grzałki.

Tak poza tym to nic się nie dzieje. Czekamy.

post-22048-0-32943300-1388079587_thumb.jpg

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze prośbę o komentarz dotyczący ułożenia skałki, bo nie mogę spać :)

Zdjęcie w większej rozdzielczości

http://up.programosy.../2013-12-22.jpg

Czy z punktu widzenia późniejszego dodawania korali nie będzie lepiej (ładniej), jak skałkę z lewej (tą ciemniejszą) postawię do pionu w formie takiej piramidki ? Grzebać w tym, czy zostawić...?

Czy podoba się Tobie to ułożenie skały ???

Jeśli tak to jest ok. jeśli nie to kombinuj .

To jest twoje szkło i tobie ma się podobać .

Takie moje skromne zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale te które wymieniłeś mogą być na jednej skałce, a skała jak już pisano zostaw tak jak jest

co do obsady zwierzęcej to możesz tak jak u mnie, 3 ślimaki 1 krewetka 1 krab i 4 rybki a akwarium smiga 2 lata

zdjęć też jeszcze sporo zrobisz, bo cała frajda w obserwacji skały, w tym co z niej wyjdzie


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

To z obsadą tak właśnie zrobię. Co do ułożenia. Pass - zostawiam jak jest. Kupiłem za duży kawałek, więc nie chcę już kombinować..Rodzina już ma dość mojego męczenia :)

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki pomysł, ale z drugiej strony chyba połknąłem bakcyla, więc skałka może się przydać w przyszłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki pomysł, ale z drugiej strony chyba połknąłem bakcyla, więc skałka może się przydać w przyszłości :)

Pewnie, że skała przyda się w większym projekcie.Tak to już jest, że dopiero co się zaczyna, a już po głowie chodzą myśli o czymś większym.

Powodzenia :thumbsup::clap::thumbsup:

Edytowane przez Mark112 (wyświetl historię edycji)

Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chcę ci podziękować za super pomysł na mały skimmerek, ważne że spełnia swoją rolę, mam taki sam baniak i film troszkę mnie drażni, a twój pomysł jest genialny tanim kosztem, moja sugestia, pomyśl o przykryciu zbiornika, ja dociąłem sobie szybkę na wymiar, kibicuję mocno!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak się zabrać za przykrycie akwarium, bo na krótszych ściankach mam łapki od lampy a na dłuższym kaskadę.

Jak to rozwiązałeś u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej postaram się zrobić fotkę i wstawić żebyś zobaczył, szybę docinałem sam więc nie jest idealnie ale też nie psuje jakoś masakrycznie efektu. Ze względu na kaskadę z tyłu zostawiłem na całości szczelinę około 3 cm. Przynajmniej jest gdzie pokarm rzucić czy zrobić testy wody. Dziś umieszczę fotkę, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej fotki, szybę znalazłem w piwnicy, były to szklane drzwiczki przesuwne od starego segmentu, kupiłem nożyk do szkła 7 zł, wziąłem po 1 cm rezerwy po bokach by szyba troszkę wystawała. Tył, zmierz do kaskady, dwa cięcia, troszkę poszlifować papierem ściernym, umyć i po temacie. Jedyny efekt uboczny to wiszące krople na szybie z powodu parowania. Pozdrawiam,

post-22870-0-01524200-1388149002_thumb.jpg

post-22870-0-70062300-1388149009_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz na to nie wpadłem, żeby łapki od lampy (btw mam taką samą) położyć na szkle.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co przykrywacie akwarium ???


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam problem z filmem na powierzchni wody. Wygląda jak klasyczny kurz. Na razie poradziłem sobie skimmerem dyi, ale to kolejny sprzęt w małym akwarium.

2. Chciałbym trochę ograniczyć parowanie.

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam problem z filmem na powierzchni wody. Wygląda jak klasyczny kurz. Na razie poradziłem sobie skimmerem dyi, ale to kolejny sprzęt w małym akwarium.

2. Chciałbym trochę ograniczyć parowanie.

Z szybą czy bez film i tak powstanie. Lepiej skieruj cyrkulację tak aby dmuchała na taflę (do góry). Na pewno też skimmerek dużo pomoże - może zbuduj taki zawieszany, zewnętrzny - mniej sprzętu w akwarium.

Jeśli chodzi o parowanie to niestety ale wymiana gazowa jest potrzebna, czasem nawet specjalnie ustawia się cyrkulację tak aby dmuchała do góry po to aby tę wymianę zwiększyć.

Natomiast korona na pewno zapobiegnie wyskakiwaniu rybek, ale też nie wszystkie lubią skakać.

Dosiego Roku

T

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktak cyrkulacje daj na lustro wody


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba z akwarium to zły sposób, nie będą korale rosły tak jak powinny zabieracie im światło i nie chodzi o to co my widzimy tylko o fale jakie maja przebijać siś do wody korone zrobić i z rybkami nie będzie problemu , szyba błąd :alien:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba z akwarium to zły sposób, nie będą korale rosły tak jak powinny zabieracie im światło i nie chodzi o to co my widzimy tylko o fale jakie maja przebijać siś do wody korone zrobić i z rybkami nie będzie problemu , szyba błąd :alien:

No tak, brzmi to bardzo rozsądnie. Na razie sobie podaruję.

W akwarium dojrzewanie pełną parą, pojawiło się dużo zielonych i brązowych glonów a na szybie zaobserwowałem trochę białych robaczków, które po lekturze forum okazały się oczlikami. Myślę za jakieś 1.5 tygodnia dodać jakiegoś małego grzybka celem obserwacji.

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którymś sklepie widziałem takie miniaturowe skimmery - jak 1/3 tych z Hagena.

Jak znajde zapodam linka;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija miesiąc od założenia akwarium.

Na skale ujawniło się troszkę życia i super, bo już wydawało mi się, że nie będzie atrakcji w trakcie dojrzewania

Jedna paromilimetrowa rurówka oraz 3-4 malutkich w pięknych czerwonych barwach (nie udało mi się zrobić dobrej fotki). Pięknie się rozkłada i szybko znika jak pojawia się jakiś szybki ruch koło akwarium.

2lay106.jpg

Aiptasia wyszła spod spodu skały (widać ją na dole) i się wspina. Już na nią czyham :) Swoją drogą nie wiedziałem, że one mogą się poruszać.

Ogólnie wszędzie zielono, ale porost glonów jakby się zatrzymał i zaczynają tracić kolor.

1dygi9.jpg

2qta9zc.jpg

Co do glonów to pojawił się ciekawy rodzaj, tak jakby z lekko fluoryzującymi końcówkami. Dość fajnie to wygląda, ale nie udało mi się znaleźć co to jest. (Niestety bardzo słabe zdjęcie)

1zqpj6b.jpg

A teraz do sedna, jeżeli ktoś dobrnął tutaj :)

Niestety "zakupiłem okazyjnie" komplet używanych testów Saliferta i są pewne problemy z finalizacją aukcji (sprzedający trochę zabiegany i wysyła już z 2 tygodnie :/). Nie chcę kupować kolejnych aż się nie wyjaśni.

Czy po miesiącu mając na uwadze, ze woda była z działającego zbiornika, skała odgazowana i życie jakieś jest i ma się chyba dobrze, to jest już sens wpuszczania ekipy czyszczącej?

Wiem, że mnie opieprzycie za brak pomiarów, ale nie chcę kupować na razie kolejnych.

A może jest ktoś z Ruczaju w Krakowie gdzie mógłbym podskoczyć po weekendzie i za dobre piwko wykonać podstawowe pomiary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.