Skocz do zawartości
Gawer

Jaki odpieniacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje porady co do wyboru odpieniacza jest ich wiele jednak moje koszty ograniczaja sie do raczej skromnych urzadzen. Planuje zalozyc akwarium 240l. Ktory z tych odpieniaczy by byl najlepszy. Moze ktos z was ma taki i moze mi doradzic.

Aqua Medic - Biostar Flotor 250l

Odpieniacz Beast 400p z pompą z wirnikiem igiełkowym

GroTech Model HEA 080 - akwarium do 300l , wymiary 240x150x440mm, 1xpompa Eheim 11W - niewiem czy to jest zewnetrzy czy wewnetrzny?

Chyba ze ktos moze mi jakis polecic.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz gro techa. Chyba ?e sam co? wyd?ubiesz, za tak? kas? mo?na by chyba nawet takiego a'la delteca skombinowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar Flotor odpada, nie pociągnie Ci takiego akwa. tylko wybór między pozostałymi dwoma, samoróbka lub może AquaMedic midiflotor?

pzdr

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-------------------------------------------------------

Barty

turboflotor będzie odpowiedni.

-------------------------------------------------------

Mam rozumiec ze turboflotor odpieniacz wewnetrzny na um-um za 572zł.

Jednak narazie chcialbym wszystko montowac na akwa a potem jak nabiore troch doswiadczenia do sumpa. Bo ten sump to dlamnie czarna magia.

:con:con


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam hcesz miec? bo jak ma nie byc rybek to i miniflotorek bedzie dzialal :(


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybki napewno beda!!

Jednak napewno nie pozostane na jednym tylko z czasem bede staral sie rozwijac w miare nabywanej wiedzy.

Pozdrawiam


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze rozgladnij sie za jakas tania uzywka na dziale tarogwisko widzialem ze taraz ktos tam fajnego deleteca wystawil za nie duze pieniadze


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że nie należy przeginać z wielkością odpieniacza w drugą. ten deltec 600 (czy jakoś tak) będzie IMHO za "silny" do baniak 240l

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grawer@ nie - myślałem o Multi 1000 - w sam raz do baniaka 250-300l

sump to dobra sprawa a to tylko bele jakie akwa w szawce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer- warto zrobić sumpa, zobaczysz za pół roku będziesz chciał mieć twarde i pomyślisz o reaktorze i mixerze, a wtedy bez sumpa cienko może być. Niw spominając o innych pierdołach.

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad tym sumpem mysle i wiem ze musze go zalozyc bo wiele osob mi go radzi. Odpieniacz to podobno beast 400p jesli do sumpa? jak myslicie!


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Gawer

Trudno jest Ci cos doradzic bo odpieniaczy jest kilkadziesiat rodzajow. Mysle, ze tak jak tu Ci dobrze doradzono powinienes skupic sie na zalozeniu sumpa i wtedy sprawa z odpieniaczem bedzie przynajmniej czesciowo wyjasniona - odpieniacz wewnetrzny z wirnikiem igielkowym taki do np:500 litrow (to bedzie na zapas). Wymiary sumpa tak dopasuj zeby Ci odpieniacz sie zmiescil. Tam tez schowasz grzalke, regulacje poziomu wody i pompe zwrotna. Takie 300 l akwa to juz spory zbiornik i z sumpem o wiele wygodniejszy w obsludze. I z czarna magia ma malo wspolnego. To drugie akwarium ze sprzetem. Nawet przegrod nie potrzebuje.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani

Jesli ma sie sump to lepiej jest miec odpieniacz wewnetrzny czy zewnetrzny?

Co wy na to:

Turboflotor 750 - odpieniacz wewn. z pompą do akw. 400 L 572.90zł


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Gawer

@Stani odpowie w swoim imieniu, ja pisze w swoim:

Z tego co narazie wyczytałem z Twoich odpowiedzi , to jesteś w bardzo komfortowej sytuacji, możesz wszystko zaplanować od początku i jeśli zrobisz to spokojnie i z rozwagą to w późniejszym czasie o ile błędy się pojawią nie będą tak mocno bolały.

Sump wykonaj "po bożemu" jest kilka szkół, dla amnie osobiście bardziej przyswajalną opcją jest odpieniacz w sumpie + komora na pompe + plus komora powiedzmy na skałę żywa lub inny materiał filtrujący.

Życzę powodzenia

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman byl szybszy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie gdzies namiary jak zrobic sump bez wiercenia w akwa tak dla typowego amatora.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawa jest jasna: szklaz, odpieniacz beast 400p, oswietlenie t5, grzalki 2 po 100W?, Ile pomp potrzebuje i jakies porady, napewno cos potrzebuje ze sprzetu jeszcze? Filtr RO mam.

NO I Niemam pojecia co dalej :Dozingoff:dozingoff


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze: za RO podlaczylbym jeszcze przed pierwszym napuszczeniem wody DI.

W sumpie pompa ktora na potrzebna wysokosc poda np:1000 l/h wody.

W akwa 2 pompy : kazda 10x objetosc akwa.

Pare rur do polaczenia akwa z sumpem.

Troche soli i cos do mierzenia jej stezenia, pare testow, bezrteciowy termometr, cierpliwosc itp.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani:

I tego mi bylo trzeba jak dobrze rozumiem to jak mam 240l to jedna pompa powinna miec z 2500l/h. Pare rur jakies porady nie czje poco sa te laczenia w rurach z zaworami czerwonymi zazwyczaj. Chyba zawór kulkowy czy coś.

:(_o:O_o


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmógł regulować spływ wody- może się okazać że pompa nie wyrabia i woda Ci się z sumpa wyleje- wtedy kręcisz zawór to odpowiedniego poziomu i jest git:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gawer

Tu na forum mozesz juz na temat komina i sumpa cos znalezc ale jak chcesz to mozemy to powtorzyc.

W akwa komin i 2 lub 3 otwory. 2x 32mm i jeden mniejszy na powrot.

Chodzi o wyciszenie halasow spadajacej wody. Na splywie, tuz przed sumpem (w szafce pod akwa) montujesz dobry zawor kulowy (nie taka raczke tylko z pokretlem ktorym mozna wyregulowac ilosc splywajacej wody. To powoduje, ze woda w sumpie sie podniesie i zaleje pierwsza z tych 32mm rur. Tam woda wplywac bedzie bezglosnie. Druga rura (wyzsza) to rezerwa.

Mozna tez bez zaworu : na jednej z tych rur na gorze w kominie trzeba zalozyc 2 kolanka 90 stopni zeby otwor skierowany byl do dolu. W gornej czesci kolanka nawiercasz otwor (ok:5 mm- odpowietrzenie). Druga rura troche wyzsza to znowu rezerwa.

Zeby swobodnie manipulowac w kominie trzeba troche miejsca. Proponuje komin 25 x 15 cm.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i durso i zawor na r. powrotnej. Tutaj male pytanko - do przedwczoraj cale duroso bylo pod powierzchnia wody - absolutna cisza i komforcik. Niestety zmienilem troszke hydraulike - zwiekszylem obieg, durso wyszlo nad poziom wody i zaczelo strasznie halasowac (powietrze), w sumpie pierwsza komora jest biala od babelkow. Niestety nie moge wyregulowac poziomu wody w kominie zaworem kulowym na r. powrotonej - albo przelewa mi sie komin albo durso wylazi ponad poziom i halasuje. Co mozna z tym zrobic ? Jakis wentyl w otworku durso czy moze zastosowac bardziej precyzyjny zawor kulowy ? Moze skrocic rure z durso wewnatrz komina ?

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ShrekPL

Kiedys widzialem fajne rozwiazanie: na rurze spustowej przed zaworem zalozony byl trojnik z redukcja. Na redukcje zalozono miekki, silikonowy szlauch a na nim zawor (Eheim). Tym zaworem mozna bylo dokladniej ustawic poziom wody w kominie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.