Skocz do zawartości
boogiee

CB mobile

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielcie się uwagami o sprzęcie który używacie.

Ja posiadałem unidena 520xl i sirio ml 145 - radio b dobre natomiast antena niestety tam gdzie jezdze troszke za długa na mojego mobilka i wymieniłem na missouri presidenta, paląc przy tym radio - oczywiście z głupoty a jakby inaczej. Całość kosztowała mnie zmiane na radio tti 550 i niestety już myśle nad wymianą.

P.S. dlaczeo tutaj. ponieważ testy robiłem w domu podpięty do zasilania akwarium. ot tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yosan Pro 120 - cudowne filtry, dobra jakość dźwięku a do tego po mieście Triflex a na trasę Sunker Elite zdaje się 115, ten co ma 150cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją się przemieszczam z TTI 880, antena Midlanda 120 cm chyba...czysto bez zakłóceń ., bez szumow i bez trzasków , mogło by być ciut mniejsze trochę...:D ale jestem zadowolony.

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie, cały czas myślę nad jakimś radyjkiem, tylko nurtuje mnie pytanie, jak antena na magnesie sprawuję się przy większych prędkościach?


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

President ML145 - miałem dwie sztuki - ok. 200kmh bez problemów. Ale jedną straciłem mijając TIRa przy 120kmh i b. mocnym bocznym wietrze. Nie ma reguły. Jednak i tak nic nie zastąpi mocowania "na stałe".


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie, cały czas myślę nad jakimś radyjkiem, tylko nurtuje mnie pytanie, jak antena na magnesie sprawuję się przy większych prędkościach?

Przy 280 km/h zaczyna się odrywać, do tej prędkości spokojnie się trzyma.

Pamiętaj jednak, że to nie rower na bagażniku dachowym i nie spadnie na nikogo, bo kabel ja przytrzyma. Więc spokojnie możesz zasuwać, nawet jak zacznie się zsuwać to nic nikomu nie zrobisz co najwyżej będzie się majtać za autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) nie spadnie na nikogo, bo kabel ja przytrzyma. Więc spokojnie możesz zasuwać, nawet jak zacznie się zsuwać to nic nikomu nie zrobisz co najwyżej będzie się majtać za autem.

Zwykle kabel nie wystaje aż tak żeby antena poleciała na asfalt - jest ryzyko wybicia szyb i/lub uszkodzenia karoserii.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle kabel nie wystaje aż tak żeby antena poleciała na asfalt - jest ryzyko wybicia szyb i/lub uszkodzenia karoserii.

No być może przy 400 km/h uszczelka nie przytrzyma kabla i zacznie się wysuwać z auta. Wtedy antena zacznie się "majtać".

Koniec żartów... W tym dosadnym przykładzie chciałem tylko kolegę przestrzec, że CB to nie jest droga do zostania mistrzem prędkości na drodze! Z CB jak każdego elementu auta należy korzystać z głową! To nie przepustka do łamania przepisów!

Znane mi rozwiązania spokojnie wytrzymywały prędkość powyżej 200km/h, a to już zdecydowanie za dużo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze 200 km/h to dużo, ale na szczęście po Polsce tak nie jeżdżę. Siedziba firmy gdzie pracuję jest pod niemiecko/francusko/szwajcarską granicą. Jest gdzie pojechać szybko po drodze. A CB w Niemczech też używam bo stanie kilka godzin na tamtejszym autobahnie nie należy do przyjemności.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja też nie piracę po polskich drogach, a nawet na niemieckich poruszam się z rozsądkiem.

Jeszcze raz - z mojego doświadczenia Midland na magnesie z batem 1,5 metra nie oderwie się jak będziesz jechał tak by się nie zabić ;)

albo inaczej prędzej zginiesz przez nadmierną prędkość niż oderwie się antena na magnesie.

Magnes dość duży i ciężki ponad 10 cm średnicy.

Szwagier ma mniejszy model antenki (jakiś wynalazek z krótkim batem) z mniejszym magnesem i przy prędkościach około 200km/h też nic się nie działo z tym mocowaniem.

Także jeszcze raz bez obaw i poruszamy się w sposób bezpieczny i przepisowy nawet z CB w aucie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie chodziło mi szczerze mówiąc aż od 200 km/h, moja druga (lepsza połówka) zasiekała by mnie za to :) chodziło mi o prędkości do 170 km na autostradzie ;P


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na utostradzie antena utrzyma się spokojnie przy 250 km/h, gorzej jak jedziesz jednopasmówką i mijasz dużego mobila, kiedyś spadła mi przy 90 km/h, to był jakiś bacik ok 150 cm i jak przy..... w dach to myślałem że coś się urwało :) Czasami widzę to auto na mieście i dalej ma piękny ślad na dachu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.