Skocz do zawartości
Ron

Purple i blue montipora bieleją....???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od jakiegos czasu problem z montiporami blue i purple (dokładnie takie same jak na fotach pokazanych jako szczepki w reefshop). M.blue rosła jak szalona troche wolniej rosła M.purple. Ale od może 2 tygodni u każdej jedno z ramion "bieleje" - nie ma polipów. ramiona są u podstawy korala i wydają się być w fazie wzrostu....? ale jak długo tak pozostaną białe? Moje podejrzenia: od 3 tygodni próbuje ustabilizować kh które mam na dość niskim poziomie ok 6. teraz juz dochodzi do 8. KENT Coral Builder. 2. zacząłem podawać jod również Kenta Tech I (połowę dawki tej co na opakowaniu - 2 razy dopiero podane od 2 tyg. 3. jakieś 2 miesiące temu popełniłem ogromny błąd i podniosłem wapń do zabójczej wartości 600 z małym hakiem (preparat TM BioCalcium - wg ich przepisu na dozowanie !) -ale wtedy korale nie wykazywały żadnych objawów stresu itp. - wyszło to po pomiarze elektronicznym !!! testy JBL pokazywały ok 450 Podjęte działania: Wstrzymałem totalnie podawanie tego Ca, utrzymuję stałe podmiany ok 5% / 2 tygodnie, zwolnie trochę z jodem (zmniejszę jeszcze dawki i okresy podawania. Kh bedę utrzymywał. Co zrobić jeszcze? Nie chcę dopuścić do całkowitej utraty (jest to faza początkowa wiec może nie jest za późno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz robale. Na montiporach lubią żerować takie małe białe ślimaczki. Bardzo słabo je widać gołym okiem. Masowo odpadają po wymoczeniu w RO. Wszystkie znane mi problemy z monitorami to wynik działania właśnie tych pasożytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mozesz to załatw sobie morszczaki z 1.2005(2) bo to co opisujeszto moga byc rozne choroby np. białego pasma,bielenie lub biała ospa.jesli masz fax to daj nr to ci przesle cały artykuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki jeśli możesz to super (22) 553 55 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montipory talerzowe, które mają szybkie przyrosty na brzegach są dużo jaśniejsze, prawie białe. Ten brzeg to ok 7-8 mm. Także digitata przyrasta tak, że końcówki są jaśniejsze i początkowo "gołe" później pojawią się polipki. Dolne części chyba z racji braku światła potrafią zbieleć. Generalnie najgorszy wpływ ma kontakt z euphylią i być może z innymi LPS i napewno z ukwiałami. Miejsce kontaktu z euphylią w ciągu kilku dni zbieleje, obumrze, bez wpływu na resztę koralowca, który nie miał z kontaktu z polipami. Chyba, że bielenie występuje w innych obszarach koralowca, gdzie na pewno nie ma kontaktu z innymi koralowcami, a światło dochodzi bez zakłóceń. Wówczas masz już do czynienia z jakimś problemem chorobowym lub brakiem odpowiednich warunków.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym koralem jaki był w okolicy to xenia którą już usunąłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO poszukaj pasozytow. Niektore gatunki talerzowych miewaja humory ale nie digitaty, te po prostu bardzo trudno zabic.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego się nie wyświetlają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.