Skocz do zawartości
FoxRacing

Gorgonia menella

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam , że piszę w tym dziale i przosze o ewentualne przeniesienie. Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat.

Proszę powiedzcie mi jakie przyrosty powinna mieć ta gordonia?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość korali NP ma takie przyrosty że po nawet 2 latach nic nie zobaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pocieszenie dorzucę nie zapomnij karmić 3 razy dziennie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij sygnaturkę to będzie można napisać coś więcej.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę tego wypełnić. Ciągle mnie wywala.

A wiec akwarium w którym jest gorgonia ma 150L umiarkowana cyrkulację. Oswietlenie 6x39W ale rozumiem ,że w tej sytuacji to niema znaczenia. Filtracja glonowa. Karmie 3 do 4 x dziennie bo jest sporo głodnych mordek :) I tu jeszcze chciałem dodatkowo spytać czy cyrkulacjia jej przypasuje i coś na temat gorgoni: Echinogorgonia

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz po4 przy tym karmieniu? jaki odpieniacz?


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz po4 przy tym karmieniu? jaki odpieniacz?

Odpieniacza nie mam ale niestety mam bardzo wydajna filtracjie glonowa i PO4 jest niewykrywalne. Zmniejszalem już ilość glonów 2 razy bo spsy przy zerowym PO4 kiepsko się czują. Ale muszę robić to stopniowo żeby nieprzegiac w drugą stronę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede dziś sprzatal w akwarium to zrobie fotki :) a dorzucili byście coś w temacie gorgoni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez ja mam i rosnie woooolno, wrecz niezauwazanie. ja patrze na zdjecie jak ja dostalam a teraz to troszku wieksza, ale to troszku. co jeszcze chcial bys wiedziec?


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład czy coś może mieć wpływ na jej kolor. Na tą chwilę ma piękny. Ale wolał bym wiedzieć na zapas. A długo ją masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor to ona ma u mnie niezmienny. musi tylko dobrze jesc :) urozmaicone. a mam ja od lutego :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosc silna :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zasięgnąć od was informacji. Czy jeśli wyjade na 6 dni to czy moja gorgonia wytrzyma bez karmienia. O resztę się nie martwie. Ale problem polega na tym , że tylko raz kolega będzie w stanie zerknąć na akwarium fachowym okiem przez ten czas :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma 6 dni spokojnie, po 6 dniach bez jedzenia będzie miała tak jakby przykurczone polipy, ale szybko wróci do normalnego stanu, jeśli ją odkarmisz, to jest bardzo prosty w utrzymaniu koral niefoto.

Na przyrosty nie masz co liczyć, u mnie rocznie przyrastała 1-2 cm, to jest też uzależnione od tego czym karmisz.

Polecam produkty Fauna Marine, jakie? znajdziesz u mnie w temacie, jest tam cały post o karmieniu i przygotowywaniu żarcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan chciałem odpisać wcześniej ale chwilowo nie miałem dostępu do konta. Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałem :) A masz jeszcze jakieś akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.