Skocz do zawartości
-dominik-

Nietypowe wkłady filtracyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podsumowując informacje, które tu zawarliście - wolno rośnie, przeżywa około 3 tyg w słonym środowisku...aaaa, i ma wyciągać no3 w magicznych ilościach?

Cyt."Następnego dnia przychodzę woda przejrzysta, korale napompowane, ricordea się dzieli RAJ!" - rozumiem, że mieszkanie też odkurzyło i wymyło Ci okna?

Jaki czas testowałeś te "metodę" filtracji w słonowodnym zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm faktem jest iż ta roślina mimo powolnego wzrostu wyciąga spore ilości NO3 sprawdzałem to na wlasnej skórze w akwarium spodkowornym i oczku. Jest to roślina o niesamowitym sposobie odżywiania ponieważ potrafi skutecznie filtrowac wodę nietylko chemicznie ale także gromadzić detrytus w gąszczu swojej struktiry. Poza tym w niewielkim stopniu korzysta z fotosyntezy. Ale fakt autor tematu zasugerował iż po jednym dniu ricordea się dzieli. Możliwe iż jest to lekka forma żartu. Mimo to dostałem chwilowego wytrzeszczu oczu :)

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by tak przeprowadzić doświadczenie np. na wodzie z podmianki, wrzucić pare kulek i zobaczyć co z parametrami się wydarzy.

w weekend robię podmiankę może coś pomyślę, może kilka osób by zrobiło takie doświadczenie i rozwiały by się wszelkie niejasności


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm faktem jest iż ta roślina mimo powolnego wzrostu wyciąga spore ilości NO3 sprawdzałem to na wlasnej skórze w akwarium spodkowornym i oczku.

Pomijając już tylko słodkowodne testy - tzn ile jej było, na jaki litraż i w jakich ilosciach wyciągała no3? Używałeś w tym czasie czegoś poza tym glonem jako medium filtracyjne?

Jest to roślina o niesamowitym sposobie odżywiania ponieważ potrafi skutecznie filtrowac wodę nietylko chemicznie ale także gromadzić detrytus w gąszczu swojej struktiry.

Nie chcę Ci psuć wywodu ale każdy glon o mocno "zawiłej" nazwijmy to strukturze i przy słabszej cyrkulacji zapycha się detrytusem - osobiście uważam to za wadę a nie zaletę - zwłaszcza jak żyjące w nim drobne bezkregi nie nadążają z czyszczeniem.

Poza tym w niewielkim stopniu korzysta z fotosyntezy.

Chcesz mi powiedzieć, że to taki glon niefoto?

Ale fakt autor tematu zasugerował iż po jednym dniu ricordea się dzieli. Możliwe iż jest to lekka forma żartu. Mimo to dostałem chwilowego wytrzeszczu oczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok żarty na bok - Dominik dawaj zdjęcia swojego akwarium chce zobaczyć tą rico i całą szczęśliwą napompowana gromadę koralowców w czystej i klarownej wodzie pędzonej na zielonych czarodziejskich kulkach. W przeciwnym razie temat idzie w kosz między inne bajki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeRsEsK w słodkowodnym miewałem ja w różnych zbiornikach. Oczywiście poza nią najczęściej był filtr kubełkowy. Ale miałem w akwarium dywan z rozłożonych gałęzatek. I był wtedy tylko maleńki filterek z gąbka. Akwarium miało 180L a parametry były idealne.

Pomijając jakość testów do akwarystyki słodkowodnej Cladophora doskonale klaruje optycznie wode. W innych akwariach trzymałem np 2 lub 3 średniej wielkości kulki na 50L wody. W oczku do osobnej przegrody zapakowalem 400 kulek na 22 000L A znajomy 600 do 30 000. Niestety u mnie obumarla z jakiejś nie do końca wyjaśnionej przyczyny. Postaram się jutro zajechać do sklepu Pawła Szewczaka i może uda mi się go namówić do wzięcia głosu w tej debacie. Myślę , że. on w tej kwesti jest w stanie przedstawić najbardziej wiarygodne informacjie poparte wieloletnimi obserwacjiami tej rośliny.

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki to przywołaj go do tablicy bo chyba wszyscy jesteśmy ciekawi


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jutro postaram się go odwiedzić. I oczywiście nie mówię , że ten glon to nie foto w końcu to roślina. Sugeruję tylko iż w mniejszym stopniu niż inne glony korzysta z fotosyntezy a w większym z substancji zawartych w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm faktem jest iż ta roślina mimo powolnego wzrostu wyciąga spore ilości NO3 sprawdzałem to na wlasnej skórze w akwarium spodkowornym i oczku. Jest to roślina o niesamowitym sposobie odżywiania ponieważ potrafi skutecznie filtrowac wodę nietylko chemicznie ale także gromadzić detrytus w gąszczu swojej struktiry. Poza tym w niewielkim stopniu korzysta z fotosyntezy. Ale fakt autor tematu zasugerował iż po jednym dniu ricordea się dzieli. Możliwe iż jest to lekka forma żartu. Mimo to dostałem chwilowego wytrzeszczu oczu :)

:)

w morszczyźnie przypatrując się makroglonom jest jedna prawidłowość - im szybszy metabolizm/przyrosty glonu tym oczywiscie większa ich przydatność w zbijaniu NO3/PO4. Np caulerpa szybko rośnie toteż super się nadaje do tego celu, a mangrowiec jest tylko dla ozdoby ponieważ wolno rośnie.

Wracając do "magicznych kulek" - argument zbierania detrytusu do mnie nie przemawia, podobnie jak pakowanie do systemu sztucznych gąbek - widzę w tym bombę z opóźnionym zapłonem za sprawą kumulowania syfu, który może łatwo oddać.

Jeśli omawiany glon rzeczywiście można zaaklimatyzować w wodzie morskiej to może być on przydatny do systemów nazwijmy to autorskich wariacji, które mogą być ciekawe. Natomiast jeśli ktoś chce mieć przejrzystą kontrolę nad parametrami swojego baniaka to "magiczne kulki" póki co wydają się być jedynie kolejną ciekawostką, tyle, że niskich lotów.

Niemniej zachęcam do próbowania tych co już odważyli się te glony włożyć i relacjonowania doświadczeń na forum.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da czytać ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iuft Pisząc zbiera detrytus opisałem tylko proces życiowy tej rośliny. Także uważam ,że odkładanie detrytusu w tym przypadku będzie tylko utrudnieniem. Jeśli chodzi o tempo wzrostu tych roślin i mimo wszystko wysoką absorpcjie substancji jest to faktycznie ewenement. Może jest to spowodowane niską przejrzystością wody w regionie występowania tej rośliny. Może też dodał by coś od siebie autor tematu? Pozdrawiam

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-dominik- może jedynym powodem obumierania jest mimo wszystko zbyt czysta woda?

Możliwe, też się nad tym zastanawiałem.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, też się nad tym zastanawiałem.

To jakie masz te parametry na dzień dzisiejszy?bo odkąd pamiętam nigdy ich nie podawałeś w żadnym ze swoich kilku...wątków o małym akwa o dużym itd...Dominik juz dawno przestałem brać cie na poważnie ale teraz to już jest jakieś kino co się tutaj wyrabia.Wstaw zdjęcie tak jak pisał Walker swojego zdrowego zbiornika podzielonej rico i napompowanych korali.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w akwarium same miękkie więc mierzę tylko Ph.

@diabeł

Przypadek, jak pisałem wcześniej chciałem nakarmić kraba i wtedy wpadłem na ten pomysł.

Niezły :offtopic: się robi ^_^ .

Edytowane przez -dominik- (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domino a z kąt ty na taki pomysł wpadłeś?

To podpatrzyłeś, czy gdzieś wyczytałeś?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w akwarium same miękkie więc mierzę tylko Ph.

@diabeł

Przypadek, jak pisałem wcześniej chciałem nakarmić kraba i wtedy wpadłem na ten pomysł.

Niezły :offtopic: się robi ^_^ .

Żaden OffTopic - sam robisz bałagan bo edytujesz posty i najpierw są Twoje odpowiedzi a potem pytana innych użytkowników. Dominik jeszcze raz Cię proszę pokaż swoje akwarium nawet z miekasami po prostu pokaż co Ci się tak pięknie pompuje i dzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zedytowałem bo mi się zdublował poprzedni.

Wstawię jak tylko będę mógł.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominiku fajny z ciebie gość!

i się nie gniewaj, ale to jak dla mnie są herezje!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Na ta chwile. Jestem w stanie uwierzyć iż woda była klarowniejsza. Ale pozwolę sobie zauważyć , że napompowanie korali miekkich nie musi być spowodowane jaką kolwiek zmianą No3 -dominik- Miałem nadzieję iż wsparles swoją tezę o No3 jakimiś testami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Na ta chwile. Jestem w stanie uwierzyć iż woda była klarowniejsza. Ale pozwolę sobie zauważyć , że napompowanie korali miekkich nie musi być spowodowane jaką kolwiek zmianą No3 -dominik- Miałem nadzieję iż wsparles swoją tezę o No3 jakimiś testami.

Pozdrawiam

mysle, ze wkladając watę do kaskady osiągniemy większą klarowność wody :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Możliwe. Ja z dalszymi komentarzami powstrzymam się do jutrzejszej konsultacji. Wypowiem się wieczorem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że mi zbiła NO3 tylko że zbija ogólnie.

Nie używam testów bo na kija mi one przy miękkich.

http://rybyakwariowe.eu/roslina-akwariowa/galezatka-kulista-galezatki-kuliste/

http://www.superakwarium.pl/galezatka-kulista-id921.html

Edytowane przez -dominik- (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że mi zbiła NO3 tylko że zbija ogólnie.

Nie używam testów bo na kija mi one przy miękkich.

http://rybyakwariowe...ezatki-kuliste/

http://www.superakwa...ista-id921.html

Jakieś nowe zasady akwarystyki morskiej wprowadzasz:) nie używasz testów bo masz miękkie koralowce to co testy są ino dla twardych korali? chyba lepiej nie chciałbym widzieć tego Twojego akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.