Skocz do zawartości
Dita

Moje 90 litrowy Chińczyk

Rekomendowane odpowiedzi

To moje drugie podejście do solniczki. Zaczynam na Chińskim akwarium które stoi od tygodnia, 15kg skały żywej, odpieniek HYDOR 250, cyrkulacja, oświetlenie led DIY i fabryczne. Reszta powoli sama się robi. Docelowy odpieniacz do zbiornika to DELTEC MCE 600. Więcej szczegółów za jakiś czas.

Miałem kaprys zrobić z Chiniola pożytek ale bez sumpa który śmierdzi :)

Nie pytajcie mnie o parametry wody bo nigdy nie mierzyłem i mierzyć nie zamierzam bez potrzeby.

post-16478-0-27436000-1382542972_thumb.jpg

post-16478-0-17865700-1382543086_thumb.jpg

Edytowane przez Dita (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo skały i źle ustawiona. Zrób sobie przestrzeń kilku centrymetrową od szyb.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo skały za duży odpieniacz,no i powodzenia bez testów.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto biednemu, zabroni bogato żyć :) im więcej skały tym lepsza filtracja z tego co się orientuję a i z odpieniaczem, im większy tym wydajniejszy czy się mylę? w przyszłości będą pływać w tym ryby więc będzie miał co odpieniać.

Wiem że macie rację teoretyczną, a ja mam praktyczną.

Tym postem chciałem pokazać że wcale nie trzeba wydawać wielu pieniędzy na baniaczek z morszczyzną, samo akwarium 279 zł, odpieniacz hydor używany około 200zł, ledy 100zł i reszta czyli żywa skała i piasek.

To jest druga moja przygoda w tego typu akwarystyką, poprzedni 260 litrów zbiornik z dość okazałą ilością korali i ryb zlikwidowałem z powodu wyjazdu.

Odnośnie testów wody.. jeśli będzie taka konieczność to pewnie że zrobię. Nie jest to jednak dla mnie tak ważne jak częstotliwosć podmian wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to są ledy za 100zł ? wierz mi, nie jestes pierwszym akwarystą który chce to podważyć, jednak zadnemu sie nie udało ;)


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytajcie mnie o parametry wody bo nigdy nie mierzyłem i mierzył nie zamierzam.

To akurat jest niezbyt dobry pomysł,

Ph, i Kh powinieneś znać. to bardzo istotne, by wiedzieć jakie sa parametry, przynajmniej przybliżone !

Zobaczysz czas cię tego nauczy!!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ledy cree 9 niebieskich blue i 4 białe wszystkie po 5W całość sam robiłem oświetlenie i uwierz mi nie jeden się zdziwił jak widział korale w moim poprzednim akwarium. Lubię estetykę akwarium i wolę jak jest z pokrywą. Domyślam się że podważam tym pewne teorie, ja wróciłem do morszczyzny a nie zaczynam od zera, pewną potrzebną mi wiedze na ten temat mam ale słowa krytyki tez lubię więc śmiało :)

Edytowane przez Dita (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję a i z odpieniaczem, im większy tym wydajniejszy czy się mylę? w przyszłości będą pływać w tym ryby więc będzie miał co odpieniać.

jak będzie za wydajny to po prostu wodę wyjałowi.


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię estetykę akwarium i wolę jak jest z pokrywą.

Nie jesteś sam :thumbup:


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cię nie skrytykuje, bo widzę, że wiesz co robisz. Rozumiem cię z testami, bo pewnie będziesz obserwował i dopiero jak coś zwróci twoja uwagę to będziesz mierzy. Mogę ci tylko życzyć powodzenia :thumbup:

Edytowane przez maxico (wyświetl historię edycji)

 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jakiś czas będe dodawał nowe zdjęcia z przebiegu rozwoju baniaczka :)

Nie dodałem jeszcze że cała skała i resztki życia po wcześniejszym zbiorniku leżały w zalanym 200litrowym akwarium przez 3 miesiące w którym pracowała tylko cyrkulacja i jakieś drobne światło i ta resztka życia przetrwała i właśnie się powoli odradza.

Dla osób które panicznie testują wodę!! jutro zrobię testy i podam dla informacji.

Temat odpieniacza to temat tabu :) Każdy ma swoje racje ale racje ma ten kto ma AUTOKASKO :D ( żart )

Ja cię nie skrytykuje, bo widzę, że wiesz co robisz. Rozumiem cię z testami, bo pewnie będziesz obserwował i dopiero jak coś zwróci twoja uwagę to będziesz mierzy. Mogę ci tylko życzyć powodzenia :thumbup:

Dokładnie tak jak piszesz, nie ma powodów do paniki więc nie panikuję :)

Zamieszczam fotki ledów, te w środku to te CREE a na zawnątrz są jakieś Chińskie białe z potencjometrem.

Zamontowałem jakiś tam włącznik bezprzewodowy do led w którym są jakieś opcję z burzą i zachmurzeniem, wszystko na pilot bo leniuch ze mnie :)

Nie pisz posta pod postem. Używaj przycisku "edytuj"

post-16478-0-06666000-1382549572_thumb.jpg

post-16478-0-85938700-1382549573_thumb.jpg

Edytowane przez Debora (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo mi się podoba, mamy nowego guru na NR, nie pogniewasz się jak będę pytał na priv?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, kombinuje trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dasz radę.Nie ma czegoś takiego jak za dużo skały po prostu jest problem z cyrkulacją przy takiej ilości ale lepsza filtracja druga sprawa to jak odpieniacz wyjaławia wode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz zanieczyszczeń wywala też pożywienie dla korali.

http://nano-reef.pl/topic/23248-przewymiarowany-odpieniacz-pytanie/ poczytaj co koledzy piszą.


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz zanieczyszczeń wywala też pożywienie dla korali.

http://nano-reef.pl/...eniacz-pytanie/ poczytaj co koledzy piszą.

Tak, ale przy kilku rybach i koralowcach, to się wyrównuje. Ja mam u siebie blau-a scuma 400 na 96l i jest dobrze.


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i oby tak dalej kto nie ryzykuje ten nie jedzie ( chociaż ryzyka tutaj nie ma :) ). Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wzięła się teoria że samp śmierdzi ?

bo wcześniejsze 260 litrów miałem na sumpie i dawał, nie tyle sump co płyta nasiąkła i śmierdziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z podmianą wody w sampie ?


7689_7899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z podmianą wody w sampie ?

Przepraszam, ale w "sumpie"


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.