Skocz do zawartości
fosa

kosteczka 30 l na poczatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma ktos pomysł jak zbic wysokie no3 bo ma 50 caly czas

Czym i tak właściwie po co karmisz korale? Podejrzewam, że właśnie w tym tkwi problem stężenia NO3. Fosforany mierzyłeś?? Podejrzewam, że też nie jest na najniższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym i tak właściwie po co karmisz korale? Podejrzewam, że właśnie w tym tkwi problem stężenia NO3. Fosforany mierzyłeś?? Podejrzewam, że też nie jest na najniższym poziomie.

Karmie jakaś mrożonka bardzo mało i żadko a fosforany sa tez wysokie bo mierzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie jakaś mrożonka bardzo mało i żadko a fosforany sa tez wysokie bo mierzyłem

Jakie masz "wkłady" w kaskadzie?? Tylko gąbkę?? Jeżeli tak to ja wywal, a w jej miejsce zainstaluj woreczki z absorberami (np. purigen i phosguard). Sam mam taki setup w swojej kostce i póki co testuje to rozwiązanie, ale patrząc na relacje innych użytkowników to rozwiązanie plus regularne podmiany powinno dać pożądany efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz "wkłady" w kaskadzie?? Tylko gąbkę?? Jeżeli tak to ja wywal, a w jej miejsce zainstaluj woreczki z absorberami (np. purigen i phosguard). Sam mam taki setup w swojej kostce i póki co testuje to rozwiązanie, ale patrząc na relacje innych użytkowników to rozwiązanie plus regularne podmiany powinno dać pożądany efekt.

Jak narazie mam ceramike wsadzona okolo 1 litra i na gore kawalek gabki alepurigen i phosgrand mam ale czekam na woreczki juz zamowielem i jada do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też zamierzam kupić aquael nano reef 30l i mam do Ciebie pytanie. Jak kupiłeś ten zestaw, to w tym filtrze VERSAMAX fzn-3 jakie na początku były tam wkłady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem zestaw nano 30l z versamaxem są tylko gąbki nie ma zadnych wkładów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... Kiepsko... Ja dokupie ceramike, purigen, węgiel i pshougard (na pewno pokręciłem). Gąbkę wyrzucę. A Ty jakie dokupiłeś wkłady falcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... Kiepsko... Ja dokupie ceramike, purigen, węgiel i pshougard (na pewno pokręciłem). Gąbkę wyrzucę. A Ty jakie dokupiłeś wkłady falcza?

Kup takie jak wymieniłeś (phosguard nie pshougard) i będzie git :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

purigen phosguard tez mam ale gąbki zostawiłem narazie tylko musze je czyscic czesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wymień gąbkę na ceramikę i czyść wtedy jak będziesz podmieniał wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że takie polepszanie parametrów wody "na skróty" może mieć krótkie nogi. Adsorbery są dobre w sytuacjach awaryjnych ale docelowo należy zadbać o równowagę biologiczną w akwarium (między innymi pomiędzy ilością życia i jego wymaganiami a skutecznością filtracji). P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... Kiepsko... Ja dokupie ceramike, purigen, węgiel i pshougard (na pewno pokręciłem). Gąbkę wyrzucę. A Ty jakie dokupiłeś wkłady falcza?

Witam jesli chodzi o wkłady to na poczatku byly 2 gabki ja do jednego koszyczka na poczatku włożyłem gruz koralowy a w drugim gabke miałem.Po miesiacu wsadziłem ceramike do obu koszyczków aquaela biocera max pro 600 jutro mam nadzieje ze dojada woreczki na absorbery i włoże phosgranda a purigen musze kupić jak narazie moje akwarium ciagle dojrzewa bo zaczynałem na suchej skale jak bedziesz mial jakies pytania to pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że takie polepszanie parametrów wody "na skróty" może mieć krótkie nogi. Adsorbery są dobre w sytuacjach awaryjnych ale docelowo należy zadbać o równowagę biologiczną w akwarium (między innymi pomiędzy ilością życia i jego wymaganiami a skutecznością filtracji). P.

Oczywiście masz rację, równowaga w akwarium (podmiany, karmienie, wielkość obsady itd) to podstawa sukcesu. Jednakże mówisz o skutecznej filtracji w akwarium bez odpieniacza. Jakoś trzeba go zastąpić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza, który usuwa białka przed ich rozkładem raczej nic nie zastąpi, co do kontroli produktów rozkładu to myślałem tu o samej skale, a przy większym obciążeniu życiem - jakiejś kaskadzie ale np. z siporaxem jako siedliskiem bakterii.

Z drugiej strony: dlaczego nie odpieniać, mając kaskadę można tam włożyć prostą samoróbkę albo coś typu Resun300.

Adsorbery mogą łatwo zakłócić np. pożądany stosunek NO3 do PO4.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza, który usuwa białka przed ich rozkładem raczej nic nie zastąpi, co do kontroli produktów rozkładu to myślałem tu o samej skale, a przy większym obciążeniu życiem - jakiejś kaskadzie ale np. z siporaxem jako siedliskiem bakterii.

Z drugiej strony: dlaczego nie odpieniać, mając kaskadę można tam włożyć prostą samoróbkę albo coś typu Resun300.

Adsorbery mogą łatwo zakłócić np. pożądany stosunek NO3 do PO4.

P.

Oczywiście masz rację, że odpieniacza nic nie zastąpi w 100%. Sam jeszcze nie wiem czy za jakiś czas nie będę musiał do kaskady wrzucić resuna. Jednak przykłady z tego forum pokazują, że można udanie prowadzić akwarium, nawet tak małe jak 30l kostka bez odpieniacza. Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego przypadku, systematyczności, podejścia do karmienia, ilości obsady, jakości wody ro i wielu wielu innych czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem na piasku pojawiły sie żółte plamy i brązowe.Te brązowe mysle że to okrzemki a żółte to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie czas zacząć... :devil:

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie czas zacząć... :devil:

Pozdrawiam

T

Aha czyli to normalne mam rozumieć bo juz sam nie wiem startowałem na suchej skale akwarium mam juz prawie 3 miesiące glonów jako tako nie było tyko no3 utrzymuje sie cały czas na poziomie 50 i niechce spaść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie "uroki" suchej skały.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie "uroki" suchej skały.

Dzieki za informacje .Jak bym wiedział na poczatku ze aż tak długo dojrzewa zbiornik na suchej skale to bym wziął zywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje .Jak bym wiedział na poczatku ze aż tak długo dojrzewa zbiornik na suchej skale to bym wziął zywa

Ja wystartowałem swoją kostkę na żywej skale, żywym piasku i wodzie- pochodzących z mojego poprzedniego zbiornika. Dojrzewanie zacząłem zauważać już po pierwszym tygodniu od złożenia zbiorniczka w całość. W Twoim przypadku...3 miesiące...nie zazdroszczę i życzę Tobie cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wystartowałem swoją kostkę na żywej skale, żywym piasku i wodzie- pochodzących z mojego poprzedniego zbiornika. Dojrzewanie zacząłem zauważać już po pierwszym tygodniu od złożenia zbiorniczka w całość. W Twoim przypadku...3 miesiące...nie zazdroszczę i życzę Tobie cierpliwości :)

Cześć mam do ciebie pytanie?Czy miałeś też podczas dojrzewania cały czas zielony nalot na szybach i piach koloru brązowego bo ja codziennie czyszczę szyby po 3,4 razy i ten brązowy nalot na piachy a pod piachem mam fiolet róż wygląda jak cyjano widzę przy szybie sa też zielone plamy na piachu myslę że to glony są i co byś mi poradził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.