Skocz do zawartości
Kamil_rc

Dziwna śmierc naso elegans

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

No niestety padła mi pierwsza ryba i to jedna z ładniejszych. Ale chce się dowiedzieć przyczyny śmierci bo dla mnie jest to dość dziwna sprawa... Naso zakupiony ok 1,5 miesiąca temu ze sklepu. Nie przechodził u mnie żadnych chorób itd. Przez pierwszy tydzień trochę wybrzydzał z jedzeniem ale potem jadł wszystko tj mrożonki, banana suchy pokarm. Zawsze w doskonałej kondycji. Dziś wracam do domu a tu widzę że przy falowniku JVP 202 jest "zasyśnięty" bokiem naso wyciągnąłem ale nie miał na sobie żadnych ran ani oznak plag, przedwczoraj był w doskonalej kondycji wczoraj mnie nie było wiec nie wiem konkretnie. Reszta ryb oraz koralowców w doskonałej kondycji. Parametry wody podam wieczorem. Czy możliwe że tak mały falownik zassał go? Ryba miała ok 9cm długości wiec nie był to dzieciak... Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może parametry wody?

Albo coś zeżarł,- pasożyty.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem z elegansem. Normalnie jadl i byl bardzo zywy. W pewnym momencie zauwazylem ze pomimo tego ze je to zaczal miec widoczne flaki i pewnego dnia lezal na piasku martwy. Zyl jakies 6 miesiecy. W sklepie powiedzieli mi ze prawdopodobnie mial robaki i pomimo tego ze jadl to za wiele nie przyswajal i padl z glodu.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój naso po roku w taki sam sposób się zawinął, jeden dzień ryba zdrowa, jedząca bez żadnych niepokojących objawów a na drugi dzień tak słaba że przyklejała się do pompy i do końca dnia zeszła. Dziwne, też nie mogę tego zrozumieć .. :(


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój naso po roku w taki sam sposób się zawinął, jeden dzień ryba zdrowa, jedząca bez żadnych niepokojących objawów a na drugi dzień tak słaba że przyklejała się do pompy i do końca dnia zeszła. Dziwne, też nie mogę tego zrozumieć .. :(

Witam. Może był odławiany na cyjanek. Kiedyś słyszałam że elegansy są bardziej delikatne od lituratusów. Mój kolega ma sklep sprowadza ryby i elegansy mu nie przeżywały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może był odławiany na cyjanek. Kiedyś słyszałam że elegansy są bardziej delikatne od lituratusów. Mój kolega ma sklep sprowadza ryby i elegansy mu nie przeżywały.

Ja nie mam elegansa a lituratusa. Pierwszy od małego padł z powodu ospy, teraz mam drugiego który wyglądał strasznie chudo, a teraz to wszystko je i brzuch nie ginie, z tamtym było tak samo no ale ospa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa bardzo delikatne ryby i wkladanie ich do swieżych 200 litrowych baniakow nie sprzyja przezywaniu.

Edytowane przez Debora
Ortografia (wyświetl historię edycji)

Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody;

Kh 7,3

ph 8

no3 niewykrywalne

po4 0,12-mała hanka

mg 1170

ca 400

Testy saliferta.

NIe zauważyłem żadnego obrzęku wokół brzucha-ale chyba opcja o pasożycie jest prawdopodobna jak tyle osób miało podobne przypadki.

Silver200-to nie był świeży ani 200l baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne przypadki miałam ze swoimi naso. Prawdopodobnie były to pasożyty przewodu pokarmowego. Teraz co jakiś czas podaję PREIS-COLY i raz, dwa razy w tygodniu LIPOVIT. Od roku ostatni naso kupiony malutki rośnie w oczch. Naso najlepiej jak przebywa z innymi pokolcami, zjadając ich odchody wzbogaca florę bakteryjną.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zjadal a i tak padl. Niestety jemu musimy dawac witaminki i co jakis czas odrobaczac jak psa :rolleyes:

U mnie jadl z reki jak piesek :lol:


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.