Skocz do zawartości
nyos

Zlecenie projektu kostki 50x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdecydowałem się zrobić kostkę 50x50x50. Nie mam za dużego doświadczenia z morskimi i chciałbym zlecić wykonanie projektu z jakimiś konsultacjami itp. Czy może ktoś byłby zainsteresowany zrobieniem czegoś takiego? Przeglądam forum w wolnych chwilach od dawna forum, ale nie czuję się an siłach sam podejmować dezycji w sprawie sprzętu itp. Nie chcę wyjść na bananowca, któremu się nie chce wszystkiego czytać i robić, tylko woli zapłacić. Natomiast kurde mam wizję i za mało doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą kolegów z forum dasz radę,bez płacenia komuś.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie czujesz się na siłach to oznacza, że jeszcze nie czas :)

Dawaj jakieś wytyczne, tu na forum (prawie) każdy pomoże.

Jeśli chodzi o szkło, to proponuje zamówić w sklepie z tematyką akwarystyki morskiej, musisz wyznaczyć w projekcie z której strony co gdzie ma być... komin, tło... czy widoczne z 3 stron czy tylko z dwóch, szkło jakie ma być, OW czy zwykłe, całe czy tylko szyby frontowe,komin na zewnątrz czy w środku.

Stelaż. Materiał to może być drewno, metal, z naciskiem na aluminium (nie rdzewieje jak stal) Ja mam np stalowy, pomalowany proszkowo.

Sump, sklep któremu zlecisz wykonanie zbiornika za pewne doradzi Ci w zrobieniu sumpa.

Jeśli chodzi o sprzęt.... zależy wszystko od tego co tam chcesz trzymać... jak określisz z grubsza obsadę to możesz wtedy dobierać sprzęt.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat drażliwy ale może określ budżet i docelową obsadę. Będzie łatwiej coś zaproponować. Poskładasz to spokojnie sam, zakupy zrobić pewnie potrafisz a na forum na 100% znajdziesz kogoś po sąsiedzku co ew. doświadczoną ręką pomoże np. przy klejeniu hydrauliki.

Edit: sorki - dopiero zobaczyłem, że jesteś z Lublina. Mamy takie mniej czy bardziej regularne spotkania opisywane w wątku http://nano-reef.pl/...in/#entry479078 Być może w ten piątek coś wypali więc wpadaj to coś pomożemy.

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie czujesz się na siłach to oznacza, że jeszcze nie czas :)

NIe spokojnie, mam w domu od prawie roku baniak 450L słodki, który sobie fajnie chodzi i jest stabilny. Mam też nano 20L morską od pół roku,którą kupiłem na próbę i wszystko w niej sobie żyje tylko co to za życie 20L.

Natomiast przeraża mnie sump, hydraulika itp. Wiem dokładnie co chcę mieć i o co chodzi. Ale wolałbym i tak mieć projekt dla stolarza szczegółowy, widziałem na forum fajnie graficznie wykonane takie projekty, sam ich nie zrobię i prościej byłoby aby ktoś to zrobił i przegadał ze mną, dzięki czemu tak naprawdę ktoś by sobie dorobił a ja miałbym dobrze wszystko zrobione.

ps.

Generalnie chcę kostkę 50x50x50 - 1cm opti, pod miękkie

Sump o wymiarach 40x50x50 - 8mm

Odpieniacz Doc Skimmer 9004

Cyrkulacja 6025 1 albo 2

Obie NJ 1700

Lampa LED coś w stylu Zetlight tak aby na tylnej ścianie można było zamontować

i na tym kończy się moja wiedza, bo nie mam pojęcia o kominach,hydraulice itp :)

Wiem, że temat drażliwy ale może określ budżet i docelową obsadę. Będzie łatwiej coś zaproponować. Poskładasz to spokojnie sam, zakupy zrobić pewnie potrafisz a na forum na 100% znajdziesz kogoś po sąsiedzku co ew. doświadczoną ręką pomoże np. przy klejeniu hydrauliki.

Edit: sorki - dopiero zobaczyłem, że jesteś z Lublina. Mamy takie mniej czy bardziej regularne spotkania opisywane w wątku http://nano-reef.pl/...in/#entry479078 Być może w ten piątek coś wypali więc wpadaj to coś pomożemy.

O i to byłoby super, chętnie pogadałbym na live, dzięki za podesłanie zestawu, ale zależy mi na każdym L więcej i chciałbym to zrobić jednak te 125L i dać mocnego sumpa, zrobić nawet wszystko lekko na wyrost.

Jeśli chodzi o budżet to nie chcę wyjść na prostaka, ale nie ma jakiś ograniczeń oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli chodzi o obsadę to dokładnie nie myślałem co i jak, tzn. mam coś w głowie, Ogólnie mówiąc chciałbym mieć z 5 małych rybek niewymagających. Oczywiście pójdzie żywa skała z 15kg i żywy piasek.

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mam trochę czasu ostatnio to coś Ci rozrysuję wstępnie. Po południu /wieczorem będzie:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymiarami sumpa trochę zjechałem w dół. Może Zamiast tego odpieniacza tunze poszedłbyś w coś "normalnego"? Miejsca trochę jeszcze będzie:)

gallery_7666_2744_995.jpg

gallery_7666_2744_24339.jpg

gallery_7666_2744_107439.jpg

gallery_7666_2744_35970.jpg

gallery_7666_2744_112995.jpg

Jakbyś chciał projekt w google sketchup to napisz na PW maila.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnowal z tych wszystkich poprzecznych i ukosnych belek. Akwa bedzie rapten moze 150kg wazyc. Wydaje mi sie ze stelaz jest troszke przekombinowany.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnowal z tych wszystkich poprzecznych i ukosnych belek. Akwa bedzie rapten moze 150kg wazyc. Wydaje mi sie ze stelaz jest troszke przekombinowany.

Pozdrawiam

Jeśli to ma być z profilu metalowego , to faktycznie ukośne belki kompletnie zbędne , oraz poprzeczna w środku na górze również.

Taki stelaż z powodzeniem i tonę udźwignie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to overkill jest ale to pod drewno jest. Pewnie sama płyta dałaby radę.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie będzie pojedyńcza szafka a biurko pod komputery z akwarium, oczywiście blat i płyta będzą odpowiednio grube, myślę że 4cm wystarczy. Poglądowo będzie wyglądało to tak:

marine-biurko.png

Qlfon,

Wyślę Ci zaraz PW ze szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i raczej zapomnij o odpieniaczu, ktory ciagnac max. 4 W potrafi oczyscic ten litraz. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w drugim wątku ktoś Ci pisał, ze to średnio trafiony pomysł. Elektronika i akwa to nie jest związek na długie lata. Ale to co pokazałeś ma jeden plus - sump może wychodzić poza obrys akwa:) A tak przy okazji - biurko mające 75 cm szerokości do pracy przy kompie to strasznie mało...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kompy to się tego nie boję, same komputery są dużo dalej, a obok będą tylko małe monitory 23". które mają 6 lat, więc jak coś im się stanie to wyrzucę na śmietnik i kupię nowe, klawiatury małe i tak naprawdę będzie 80 cm, wystarczy, po za tym fajnie jest siedzieć przy kompie i spoglądać na akwa. Ten obrazek który zrobiłem jest poglądowy o dokładnie nie odzwierciedla wszyskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 50 cm szerokosci, grubosc blatu nie ma znaczenia (jak zwykle). Wazne jest, zeby boki akwa byly podparte (ech, sam wiesz).

Jesli sa podpory, to nawet blatu nie potrzeba. :ninja:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i raczej zapomnij o odpieniaczu, ktory ciagnac max. 4 W potrafi oczyscic ten litraz. :secret:

Odpieniacze na 1000 litrów ciągną po ~50W. Dlaczego taki na 125l (z mało wymagającą obsadą) nie może ciągnąć 4W?

Poważnie pytam, bo sam mam tego tunze i teraz nie wiem czy to był dobry wybór.


128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak beda miekkie\lps i przyzwoita obsada to da rade tylko on tak srednio do sumpa sie nadaje i wtedy szukal bym czegos innego. Pozdro

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odpieniacz to wyczytałem już trochę na forum, doświadczenia ludzi którzy mają porównywaną pojemność i raczej nawet mają trudniejszą obsadę od tej którą ja chcę mieć. Aktualnie najbardziej przeszkadza mi wymiar szafki bo 50x50x50 to sump sensowny wejdzie, ale jednak chciałbym delewkę. Kurde słabo u mnie z miejscem, najchętniej to zrobiłbym większe w sypialni ale wtedy nie da się wyspać, a więc tak źle i tak niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego masz się nie wyspać,na dobrym sprzęcie będzie akwarium ciche,a i szafkę tez można wyciszyć?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego masz się nie wyspać,na dobrym sprzęcie będzie akwarium ciche,a i szafkę tez można wyciszyć?

Bo wszyscy mi mówili, że to mocno hałasuje i nie ma szans. A w sypialni mam możliwość zrobienia dużo większego zbiornika, mógłby mieć 200x60x60 nawet, tylko cały czas. Inna sprawa że nad sypialnią jest dach i to się czuje w lecie, będzie problem z chłodzeniem, jak bym nawet wyciszył to byłby probem z odprowadzaniem ciepła, a chłodzarki to pewnie z 10 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4tys. zl. chłodziarka, do takiego akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, to więc tak przy dużo większym baniaku moznaby zrobić wszystko normalnie, normalny sump, mocny odpieniacz który można by w nocy wyłączyć, dolewka, cicha pompka do obiegu i ciche cyrkulatory, chyba zmienię koncepcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Dobrego odpieniacza nie słychać i nie trzeba wyłączać na noc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nyos - taki duży baniak na początek - odważnie. na 100% wygodniej z dostępem itp. ale może w tym miejscu gdzie możesz zaplanuj na razie mniejsze szkło, np. 150x60x60? Sprzęt w większości będzie Ci mógł służyć dalej gdy złapiesz bakcyla na dobre. Wyłączanie odpieniacza w nocy to słaby pomysł - wtedy właśnie pH leci a włączony wydajny odpieniacz pomoże zmniejszyć ten spadek. Ale akwarium, które jest ciche można zrobić.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.