Skocz do zawartości
Jesion273

[96] ciemny zakatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich startuje z nowym projektem z racji ze na miejsce w mieszkaniu postanawiam wystartować z solniczka 96L

Sprzet

akwarium bez komina( może bedzie pudełko ) 60x40x40

filtracja versamax FZN-3

odpieniacz Hydor slimskim nano 135,35

cyrkulacja 2xJVP-100

grzałka 100w

oświetlenie DIY LED 36W na diodach cree 3Wx12 7xniebieskie 5xbiałe

sól red sea jak dla mnie idealna od poczadku do konca

skala 8kg

piach worek 9kg ale chce tylko delikatnie dno zakryć wiec moze zakupie pierwsze mniejsza ilosc moze starczy jak nie to sie odkupi od kogos

co do życia jeszcze sie zastanawiam ale może podpowiecie w kompozycji i zagospodarowania szklanki

jakie ryby możecie cos doradzić

a koraliki to juz wedle wizji zakupie

CDN.....

Edytowane przez Jesion273 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma byc docelowe oswietlenie?ile wat?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta lampeczka co wisi nad zbiornikiem 36W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka planujesz obsade?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć jeszcze trochę do tej lampy, może w t5, 36 W trochę mało na coś światłolubnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sps raczej odpuszcze bede powoli wprowadzał i obserwował reakcje jesli bedzie za mało światła to dopale jakieś T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałeś bez skały? Pytam bo nie wiem czy mi się wzrok pogorszył. Mimo wszystko pomyślałbym o sumpie( zawsze to więcej wody w obiegu i mniej widocznego sprzętu w takiej kałuży). W szafkę nie da rady wstawić ale może obok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bez skały pokreci sie kilka dni odpuszcze nadmiar przy wkładaniu skały, wiesz jedni to nawet by juz życie wpuscili no ale ja powoli bez gonitwy ma czas dojrzewać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie da rady włożyc skały, zalać rodi a dopiero solic jaki to by sens miało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzeba było sobie jedną kolumnę z syntetycznej włożyć i siporax do kaskady a nie gruzem zasypywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siporax wezme a gruzisko wyłowie bo nie podoba sie mi to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda sie lekko wyklarowala i po przelozeniu skaly wyglada to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc siedzimy w tym razem ;) widzę, że zaczęliśmy prawie jednakowo bo ja swoje zalałem miesiąc wcześniej ;) Teraz duuużo cierpliwości życzę chociaż będzie jeszcze więcej pokus aby coś przyspieszyć itp ;) dużo syfu ze skały wypada albo mi się wydaje ;)

planujesz piasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak piaseczek bedzie. syfek wypada ze skały odessie sie i po kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podoba, mam podobny zbiornik;) w sumie takie same wymiary...tylko 96W w T5, też bez sumpa(nad czym ubolewam) ale niedługo przesiadam się na większy zbiornik;) myślę że z taką ilością skały siporax średnio potrzebny, lepiej tam pakować wate, do krystalizacji wody i często ją zmieniać, czasem też u siebie dawałem węgiel. Na to oświetlenie myślę że mieksay jak najbardziej, LPS, typu euphullie jak najbardziej...będe śledził wątek, jestem ciekawy jak to pójdzie pod LEDAMI:) Pozdrawiam!


Wymiary zbiornika: 160 cm x 60 cm x 60 cm, zalany listopad 2015, oparty o lampę ledową DIY 84 kedy CREE, 24 białe i 60 niebieskich, dodatkowo 4 x 80W (T5), odpieniacz octopus ( nie pamiętam modelu - 18W) do tego filtr przepływowy (refungium glonowe) 60 kg żywej skały, 2 cyrkulatory JEBAO RW15 i 8, pompa obiegowa Jebao 8000,  dozownik automatyczny JEBAO 4 kanałowy. Obsada ryb: Hepatus, Chelmon Rostratus, Borsuk, Zebrasomma Veliferum, 3x błazenki, mandaryny: marmurkowy i wspaniały, hexatenia, E. bicolor,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie calkiem podoba :) z obsady jedynie co sie znam to polecam polowac na kraba mitrax :) a z korali to gorgonie sa super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikomu sie nie podoba?

Kurde Jesion.. sorki bardzo, ale jeśli to są LEDy to cholera muszę się zastanowić nad swoimi czy rzeczywiście chcę LEDy ;) strasznie mnie drażni ta "dyskoteka" wiem wiem te bliki...

Może niech się ktoś inny wypowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się o tą szafkę ? trochę licho wygląda a masa jest.... :)

Skały jak dla mnie za dużo w dalszym ciągu.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.