Skocz do zawartości
josetsu

60x40x40 i pomoc ze wszystkim:)

Rekomendowane odpowiedzi

albo...albo..albo ...a mi tu doglowy coraz bardziej wchodzi co jak i gdzie:)

czy do zwyklego akwa bez wklejonego komina da sie zamontowac sump?? jakis temat o tym??

zaczynam poszukiwac piasku, skaly oraz falownika i odpieniacza- idziem na zywiol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie RM i będziesz musiał zadawać tylu pytań o sprzet .Tamten zbiornik z czasem jak się nauczysz obslugi kompaktu zrobisz sobie z sumpem,na targowisku tanio wychaczysz używanego RM.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to boli RM- czyli;p

Czyli ReefMax


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za spóźnienie :p chodzi mi o sklep którego jesteś właścicielem ;) jestem ciekaw gdzie pojawi się kolejny morszak :D


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema shellik morszczak nie pojawi sie w sklepie tylko u mnie w domu. w sklepie nie chce sie bawic solniczka.

poki co wpadl mi maly zestaw aquaela do morszczyzny nie rm tylko te male i bede najpierw stawial tego malucha a wiekszego kompletuje i obserwuje targowisko

mozecie polecic jakis odpieniacz zewnetrzny ktory moge postawic lub powiesic obok akwa lub na akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy odpieniacz wczesniej lub pozniej "wykipi". Kipiaca piana pociaga za soba wode. Zewnetrzny odpieniacz to proszenie sie o zalanie okolic akwarium. A tak fajnie Ci doradzano, zebys robil sump. Teraz zaczynaja sie pierwsze schody, a to bez sumpa dopiero poczatek. :chris:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy odpieniacz wczesniej lub pozniej "wykipi". Kipiaca piana pociaga za soba wode. Zewnetrzny odpieniacz to proszenie sie o zalanie okolic akwarium. A tak fajnie Ci doradzano, zebys robil sump. Teraz zaczynaja sie pierwsze schody, a to bez sumpa dopiero poczatek. :chris:

w facebookowym slangu "lubie to"

coz to trzeba bedzie uzyc chyba wewnetrznego malego odpieniacza tak jak chcialem od poczatku...a za jakis czas odkupie od kogos jakis wiekszy zestaw bo widze ze na targowisku jest z czego wybierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze robiac spore podmiany wody, traktowalbys tego Aquaela jako poligon doswiadczalny i poprowadzil na jakiejs kaskadzie i bez odpieniacza ?

Wystarczy zrezygnowac z ryb lub ograniczyc ich ilosc i wielkosc. Takie male akwaria, obwieszone sprzetem czesto zniechecaja, bo trzeba im poswiecic wiecej czasu niz chocby takim 250 l i z sumpem.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani aquael to bedzie tylko akwa da zabawy, w tym temacie rozmawiamy o 60x40x40 i to do niego pytalem o ten odpieniek podwieszany na bok akwa. Aquaela poprowadze przez podmiany. Widzialem w dziale do 60 litrow kilka takich zbiornikow i czytam wlasnie o nich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Plan jest prosty i raczej nie chce zadnych sumpow itd chce by bylo to mozliwie jak najprostsze...

I to jest najczęściej popełniany błąd - myślenie, że bez sumpa jest prościej. Nieprawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego 60x40x40 mozesz zalatwic pudelko przelewowe i ustawic sump w szafce. To byloby doswiadczenie, ktore kiedys ulatwi zbudowanie wiekszego systemu.

Byloby tez estetyczniej (przyjda kolezanki, beda piszczec rowniez na widok akwarium) i byloby ciszej i wygodniej.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs ja wiem ze jest lepiej z sumpem ale ja poprostu nie chce jjuz wytlumacze dlaczego:

chce powoli sie nauczyc morszczyzny i wiem ze duzo ludzi przychodzi do mnie i pyta o morszczyzne i kiedy rozmawia sie z nimi to nie chca sumpow itd dlatego najpierw chce z odpienkiem wewnetrznym tak by moc doradzic klientowi i conieco o tym opowiedziec a pozneij sump. ja solniczek nie zakladam i nie robie ale moge doradzic bo tego ode mnie klieci wymagaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli traktujesz to jako inwestycję (w sklep, siebie itp.), to załóż równolegle dwa bardzo podobne systemy - jeden z sumpem, drugi bez. Zdobędziesz doświadczenie dwa razy szybciej, bez przekłamań związanych z wybiórczą pamięcią naszych ułomnych mózgów.

ed.

Moim zdaniem, dobry sprzedawca (w morszczyźnie), to nie taki, który sprzedaje to co chce klient, ale taki, który potrafi mu doradzić i sprzedać produkty dobre i działające.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafale dokladnie sie z Toba zgadzam co do sprzedawcy. Ja jednak nie sprzedaje wogole morszczyzny. Chce tylko zdobyc wiedze bym mogl chocby podyskutowac z klientem, stad moja upartosc co do wewnetrznego odpieniacza. znowu by zalozyc dwa baniaki naraz raczej nie mam tyle zbednej gotowki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba uczciwiej byłoby powiedzieć:" Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem" (cytat, nie pamiętam z jakiego filmu) :)

Przepraszam, nie mam złych intencji. Zrobisz jak zechcesz i życzę jak najlepiej. Chodziło mi tylko o to, że bez wystarczającej wiedzy trudno dyskutować z pozycji fachowca, a takiej by należało oczekiwać od sprzedawcy.

Teraz piszę z pozycji klienta, choć na co dzień jestem po "drugiej stronie lady". Wprawdzie w zupełnie innej branży, ale "klient" zawsze jest taki sam :)

Powodzenia.

ed.

Jak masz klientów, to czemu nie chcesz pohandlować słonym? Wielu sklepom udaje się to połączyć ze słodkim.

Nie musisz odpowiadać, pewnie masz jakiś powód.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak ten odpieniacz pracował, włożony do kaskady, dawał radę. Jak znajdę temat z tym odpieniaczem to podam linka..

Eren... teren.... EDIT'eren....

No i znalazłem, swoja droga wysokiej klasy inspiracja do prowadzenia takiej kosteczki.

http://nano-reef.pl/topic/58708-moj-nawilzacz-powietrza-czyli-piko-rafa-30l/page__st__0

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba uczciwiej byłoby powiedzieć:" Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem" (cytat, nie pamiętam z jakiego filmu) :)

Przepraszam, nie mam złych intencji. Zrobisz jak zechcesz i życzę jak najlepiej. Chodziło mi tylko o to, że bez wystarczającej wiedzy trudno dyskutować z pozycji fachowca, a takiej by należało oczekiwać od sprzedawcy.

Teraz piszę z pozycji klienta, choć na co dzień jestem po "drugiej stronie lady". Wprawdzie w zupełnie innej branży, ale "klient" zawsze jest taki sam :)

Powodzenia.

ed.

Jak masz klientów, to czemu nie chcesz pohandlować słonym? Wielu sklepom udaje się to połączyć ze słodkim.

Nie musisz odpowiadać, pewnie masz jakiś powód.

dlatego nie chce handlowac slonym bo sie na tym nie znam i nie bede udawal ze sie znam:) powod prosty i logiczny. mam sklep w ktorym rzetelnie i uczciwie doradzam swoim klentom i nie mam zamiaru wprowadzac na sklep czegos na czym sie nie znam. a nie sadze bym w ciagu roku nauczyl sie na tyle by moc doradzac itd:) akwarystyka to wiedza nabywana przez lata i gdybym nie mogl w czyms pomoc klientowi czulbym sie z tym zle stad wlasnie morszczyzny nie ma i nie bedzie jeszcze przez dlugi dlugi czas. technike w postaci swiatla, jakas chemie moge sprzedac bo zawsze moge zalatwic ale zycia itd nie bede mial. a po to chce morszczaka zeby cokolwiek wiedziec i powoli poszerzac wiedze, by moc pogadac z klientem ktory ma morszczaka. Zawsze mowie ze sie nie znam, a tak pogadam itd radzic nie bede ale pogadac moge wymienic spostrzezenia. Wiesz to tak jakby mowic o ferrari a nigdy sie nim nie przejechac...wiec wole cos liznac z tematu by miec przynajmniej pojecie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiaku ale mowisz zeby odpieniacz zastsowac w kaskadzie do tego zbiornika 60x40x40?? nie rozmawiajmu tutaj o nano reef z aquaela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć tak właśnie drogą pojmowania z dedukcji czytanego tematu wywnioskowałem. Jeśli chcesz odpieniacz do wewnętrznego użytkowania to wydaje mi się, że produkty TUNZE 9004 lub 9002, 9002 lepszy bo nie wybija zooplanktonu i fito, gdyż jest na zwężce venturi.

Zaś 9004 posiada pompę która nie ma co prawda igiełek ale tak samo tłucze wodę jak wirniki igiełkowe, przy tym wybijając zoo i fitoplankton. Który jest przydatny w akwarium.

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kompletuje najpierw zaczne od nano reef bo mniej wkladu musze miec, a do 96 powoli dokupuje sprzecik. temat bedzie ciagle sie rozwijal:)

Czy purigen do kaskady w 20 litrowym baniaczku serio wystarczy do filtracji czy jeszcze cos?? Bo moge kupic wieksze opakowanie ale czy wykorzystam je pozniej w 96 jesli bedzie odpieniacz??

Edytowane przez josetsu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.