Skocz do zawartości
Piostu

Kucie w podłodze

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Powiększyła mi się rodzinka, więc czas pomyśleć o nowym ( większym ) mieszkaniu.

No a jak większe mieszkanie to i większy zbiornik :D

Jak sami na pewno wiecie nie da się wprowadzić i nie zrobić remontu, więc od razu przyszło mi do głowy położyć w podłodze wodę i kanalizację do baniaka. Mieszkanie miałoby być w bloku z wielkiej płyty.

Problem polega na tym, że spotkałem się z opinią że w blokach nie wolno kuć w podłodze ....

Na mój chłopski rozum ( a jeśli chodzi o tego typu tematy to jestem zielony jak glony w refugium :D ) to przecież nie kułbym tam nie wiadomo jak głęboko i szeroko, więc myślę że spokojnie zmieściłbym się w wylewce na płycie podłogowej.

No i teraz pytania do Was - mogę czy nie ? ( i dlaczego ? )

Pozdrawiam

Piotrek


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję porozmawiać z administratorem budynku. W różnych spółdzielniach a zwłaszcza różnych miastach może być inaczej, każda ma swój regulamin.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spółdzielni zapytam swoją drogą ( jak tylko dojdzie do skutku kupno tego mieszkania ), na razie chciałbym się dowiedzieć czy poza ewentualnym regulaminem spółdzielni nie ma jakiś przeciwwskazań do tego ( prawo budowlane czy coś innego - jak pisałem nie znam się zupełnie na tym ).

Edytowane przez Piostu (wyświetl historię edycji)

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można kuc, Potrzebna jest opinia kogoś z budownictwa, pewnie z adm. ale u mnie były niedawno niezłe renowacje i kuto mi podłogę pod nowe CO, Kanalizacje itp. Nie ma problemu.

A powiem tak z ciekawości że podłoga choc nie wydaje się gruba to ledwo się przez nia przebili.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kuć do wylewki, ale jak przebijesz wylewki i trafisz na płytę to tego nie ruszaj bo popęka sufit sąsiadce i osłabisz konstrukcje.

Generalnie w płytach nie powinno się kuć,drgania się przenoszą.Ta płyta w starych blokach jest też ku..wsko twarda, tam chyba tylko jakiś młot spalinowy by podołał.

Sam mieszkam w bloku z lat 50 i sporo się w mieszkaniu kuło ostatnio a jego konstrukcja to wielka płyta.

Ze ścianami działowymi cienka cegła (nie nośnymi)możesz sobie robić co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie możesz spokojnie kuć.

Ja u siebie podczas remontu kułem, wierciłem, i robiłem wszystko co było potrzebne aby remont był dobrze zrobiony ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta od dołu(sąsiada) jak i u mnie na suficie w starym budownictwie nie była niczym obita (tynk 1cm), u mnie to było by proszenie się o kłopoty ale do odważnych świat należy, to praktycznie jedyna warstwa dzieląca mnie z sąsiadem, a na niej akwarium ciężkie jak domniemywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuj i nigdzie niczego nie zgłaszaj.

W maju zrobiłem ten błąd i zgłosiłem do Administracji kłucie w podłodze i wyburzenie ścianki działowej. Zarówno na jedno, jak i na drugie musiałem uzyskać zgodę Wydziału Budownictwa UM (co wiąże się z opiniami i projektami sporządzonymi przez architekta). Na zgodę czekałem ponad miesiąc. po wszystkim 2 kontrole. Ogólnie szkoda zachodu w bawienie się bycia "poprawnie prawnym" ;) Nie wspominając o funduszach na całą zabawę..

Boszka, tarcza do cięcia betonu i spokojnie dasz radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ingerowanie w mieszkanie tylko konstrukcję bloku, tu nie ma nic do bycia poprawnym.

rurki zmieszczą się w wylewce bez problemu.Wylewka musi być bo płyty są krzywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.