Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Bez plag w morskim czy możliwe

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne. Mi czasem się wydaje ,że niektórych kusi specjalnie dawać złe rady. :whistle:Dlatego polecam wszystkim zaczynac od zwalczania przyczyny a nie konsekwencji w tym przypadku tytułowej plagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage- mozesz dokladniej opisac co I jak, bo bede zakladal nowe akwa I...

Wlasnie wygotowalem jakies 15kg skaly. Chcialem ja pokleic I wsadzic do nowego zbiornika.

Dodam tylko, ze reszte (jakies 35kg) zywej bedzie dolozone ze starego zbiornika...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem jakies 7kg suchej koralowej, gotowej do ro.

Wyjalem 15kg zywej ze zbiornika. Zostawilem na kilka dni... zalalem wrzatkiem kilka razy. W miedzy czasie szczoteczka I zmiana wody itd. Na koniec poszla pod cisnienie zwyklej wody (wtedy dopiero polecial syf) I teraz zalana ro lezy w wiadrach. Za pare dni zaczne suszyc...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martin przepraszam ale może czegoś nie zrozumiałem. Po co wykonałeś ten proceder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to, po co ja wyciagalem I usmiercalem?

Potrzebowalem na spokojnie skleic co nieco. Klej KZ z tego co wiem najlepiej lapie na "sucho". Po awarii pradu bylo duzo balaganu, a na koniec wywalilo wielkie zielone gloniska na gornej parti I po dwoch miesiacach bezskutecznych probach pozbycia sie tego, stwierdzilem ze wyciagam czesc skaly. Potrzebowalem "suchych", a tu gdzie mieszkam, to trzeba sie naprawde napocic, zeby dostac...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę niezbyt ci pomogę bo jak sam widzisz u mnie nie wyszło.

Mogę tylko sugerować płukać długo tą skałę nawet miesiąc i dłużej.

Przy moich koralach typu xenia nie korzystałem z testów więc wody po skale nie zbadałem ale nie wiem na ile testy mogą być w tej kwestii wiarygodne.

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie smród z tej skały był okropny po wysuszeniu jeszcze gorzej, smród na cała kuchnie a później pokój.

Płukanie tydzień nie wystarczyło ale myślałem inaczej.

Po dodaniu takiej skały padły wszystkie korale miękkie.

Wiesz co do skały w glonach, znam jedną sprawdzoną metodę na ubicie życia w skal i na niej..

Brak światła i niska temperatura, tylko cyrkulacja i czasem podmiany + cierpliwość to proces kilku miesięczny.

Taką skałę dostałem od kolegi ,totalnie goła a była bogata w życie bo sam ją z nim wybierałem i dodałem skałę co dostałem od Adriana wraz z koralami,ukwiałem i rybą pięknie żyje i nie ma glonów, a już trochę czasu minęło.

To nie moja praktyka tylko obserwacja tego co zrobił z nią kolega totalnie nieplanowane, bo prostu nie miał z nią co zrobić i wpadłem na pomysł by mu pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales, ze "Ci co gotuja skale, niech zmienia hobby...", oraz, ze sam tak zrobiles I ze "nie trzeba pisac co sie stalo z akwarium..."

Prosze w takim razie opisac co takiego sie stalo...

Rozwin swoje mysli/doswiadczenia I napisz dlaczego nie nalezy tego robic, oraz jakie sa skutki uboczne (za kazdym razem), skoro to takie bleee.

Byc moze po Twojej wypowiedzi opartymi faktami, pojde za rada I zmienie hobby... :D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowanie skaly to jezeli sie nie myle to proces wyglada troche inaczej nie gotujesz w gaze jak karftofle, tylko skala ma byc w totalnej ciemnosci ale w wodzie morskiej z cyrkulacja.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martinniemczyk napisz do czego zmierzasz co masz na myśli bo coś masz a nie wiem co.

Cofam wypowiedź jeśli chcesz przeczytaj w historii jak mną zakręciłeś.HahA

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Tak czy inaczej ludzie róznych metod sie chwytaja by pozbawiac życia skały. Jak widac nie ma 1 uniwersalnej metody. Każdy stosuje co chce. Ważna jest skutecznośc tych metod i ich czasochlonnośc.O ekonomii juz nawet nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiesteta ok. jeśli chodzi o wysoki stopień niepożądalności tego ukwiału się zgodzę. Ale np. 5 egzemplarzy to jeszcze nie plaga. 20-30 to i może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage- chodzi mi glownie o to, dlaczego nie? ;)

Np. Jak kupuje w sklepie sucha koralowa skale, to w jaki sposob jest ona przygotowywana do tego? W w/w postach napisalem co zrobilem, zeby uzyskac sucha skale. Posklejam elementy I wsadze do nowego zbiornika wraz z LR. Pytanie czego moge sie spodziewac? Czy proces, ktory wykonalem, jest zbyt slaby by uzyskac jalowa skale, czy chodzi o to, ze poprostu z sucha skala (nawet taka ze sklepu) moga byc problemy? W moim przypadku skala procentowa, to jakies 35% suchej I 65% LR z dzialajacego zbiornika...

Chcialem, zebys mi w skrocie napisal co poszlo u Ciebie nie tak ?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że pytanie nie jest skierowane do mnie. Ale właśnie problem leży w zbyt słabym procesie oczyszczania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skierowane do kazdego, kto ma cos na ten temat do powiedzenia ;)

Tylko gdzie tu wieksze zlo? Skala sucha, ktora w wiekszych czy mniejszych proporcjach oczyszczona, czy np. Z frachtu (transport itd) ??

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o zywej skale czy ceramice a moze martwej juz jest wiec nie chce go poruszac.

Co do ubicia to tylko i wylacznie kwestia wyboru indywidualna , oby nie wchodzilo to w jaka norme akwarystyczna.

Mozliwe ze plage w ten sposob usunales ale skala przez wiele dni moze ale nie musi j(ak w przypadku innego kolegi z watku w linku ktory dalem) wydobywac z siebie niechciane zwiazki wiec sie upewnij bo moze ten syf pojsc na reszte skaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Radiesteta ok. jeśli chodzi o wysoki stopień niepożądalności tego ukwiału się zgodzę. Ale np. 5 egzemplarzy to jeszcze nie plaga. 20-30 to i może.

A wszystko zalezy od baniaka. W twoich 430 zpewne 5 nawet nie zauwazysz. W mojej 112l sadzawce 3-4 wieksze + kilka mniejszych to juz plaga zwłaszcza jak w poblizu sarco lub zoa sie lokują. Niestety nawet nie ruszane szklane beda sie mnozyły i zarosną i zabija całe zycie w baniaku. Było o tym juz gdzieś na forum. Stąd mój temat o tym czy da się ich uniknąc w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym problemem to stabilne parametry jeśli baniak bez sumpa,dolewki.Po tym jak moje byłe krewetki wcinały aiptasie nie mam złudzeń że to nie jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jedynym problemem to stabilne parametry jeśli baniak bez sumpa,dolewki.Po tym jak moje byłe krewetki wcinały aiptasie nie mam złudzeń że to nie jest problem.

To tylko sie ciesz. Jednak sporo jest osób na forum którym ani krewetki ani brzydal nie jadl tej plagi.Poza tym zreknij gdzies i zobacz co to jest plaga bo nie rozumiesz tego pojecia. Mozna miec sumpa i go nie mieć. Ale by podmiany nie zrobic to juz nie pod plagi tylko pod cos innego podchodzi. ja moge codziennie podmiane zrobic a od tego ani 1 parazoa i szklana nie ubędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie seticaudaty to zniknie, czasem nie od razu ale kwestia czasu,

ps.O jakich podmianach piszesz?nic o tym nie wspominałem.

A krewetki mi padały kiedyś jak muchy w 64l prawdopodobnie przez skoki parametrów, są dosyć wrażliwe.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Taa jakoś nie bardzo wieże w krewetki. krewetka kuekenthali też ponoć miała być cudownym panaceum. Niestety nie była. No nie 1 tylko 2 miałem ale ciężko w małym litrażu mieć ich dużo. Ale powiedzmy, że ktoś ma szczęście i trafia krewetki/brzydal/ślimaki itp zbierają ukwiały OK.Tylko co one dokładnie robią ? Jedząc konkretnego ukwiała zjadają go w 100% czy tez tylko wystającą jego cześć ? Czy na takim oczyszczonym kawałku włożonym do innego akwarium ukwiał odrośnie z powrotem czy nie ? Jeśli tak to to są wszystko właściwie pyrrusowe wygrane bo wtedy róż nie będzie w baniaku tak długo jak długo bedą ich antagoniści. Jeśli ci przejdą na wieczną rafę to populacja szkodników się odrodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra skała sucha odpowiednio ożywiona. Zawsze będzie lepsza pod wieloma względami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.