Skocz do zawartości
MarcinM

Idol a LPS-y

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy uchowają się LPS-y przy Zanclus cornutus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy uchowają się LPS-y przy Zanclus cornutus?

Witam.

Mam Idola już od ponad 6 miesięcy i jak do tej pory nie zabrał się za LPS-y ale zniszczył mi 2 Stichodactyla Haddoni o tym pisałam w postach. Je wszystko od suchego po mrożonki i świeże małże.

Dieta Zancusa Cornutus jak wiadomo jest specyficzna, jeden osobnik nie będzie podgryzał, drugi bedzie.

A tutaj mój łobuz.

Popytaj Leoni i Mrówka oni też mają Idola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mój łobuz..

Widzę że oprócz Idolka masz również Heniochusa i on też nie podjada korali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu aż ..., natury niestety nie oszukasz.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że tajemnica tkwi w dobrym urozmaiconym karmieniu ale w przypadku gdy pozwolimy sobie na chwilowe jego ograniczenie to w rybach faktycznie odezwie się natura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawidłowe karmienie czyli jakie ? :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe czyli jak najbardziej urozmaicone obecnie nawet w mrożonkach mamy bogaty wybór /artemia, myssis, kryl, ikra i wiele innych/a do tego jak Ewa27 podaje jeszcze świeże małże i suchy to co mu jeszcze może brakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potwierdzam dalej, że mój Idol nic narazie nie podgryza. Ostatnio trafiła do mnie zielona Goniopora i nic zero zainteresowania. Mam jeszcze na odratowanie miodową Euphyllie i fioletową Goniopore i też nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolności :blushing:

Cóż takie już nasze hobby. Mnie Idol zawsze się podobał ale dostawałem rady że jak nie mam 1000 litrowego zbiornika to żebym się za niego nie zabierał. Z tego co widzę Ewa27 w 300 litrowym ma dwie trudne do utrzymania ryby idola i chelmona sam jestem ciekaw jak długo pożyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam te dwie trudne ryby ale jak na razie problemu nie mam, bo obie wcinają jak szalone.

Akwarium będzie z czasem większe. Ja doprawdy nie wiem czemu z Idolem czy Chelmonem są problemy. Idol jest u mnie od ponad 6 miesięcy Chelmon krócej. Fakt, mój dobry znajomy ma sklep zoologiczny w Rzeszowie i u niego te ryby padały choć jadły a i tak ginęły po miesiącu. Rybki nie chudną a Idol to wręcz jest spasiony cały czas by jadł ale bez przesady. Wydaje mi się że przeżywalność zależy od sposobu odłowu ale ręki nie dam uciąć. Staram się ich nie stresować ot tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat...Moj antennarus moscalatus nie chce przyjmowac pokarmu a czytalem na reef central,ze jest to mozliwe,tylko martwa rybke trzeba mu podac pod nos,lub kawalki ryby...Nie chcial bym jej stracic a wychudla strasznie.Nie je juz dwa tygodnie...Nie wiem czy nie bede sie musial pozegnac z ta interesujaca ryba...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak wspomniala Ewa, wszystko zalezy od przetrzymywania a dokladnie w jaki sposob byl lapany, przetrzymywany, aklimatyzowany przez sklep a pozniej przez nowego wlasciciela. w tym jest cala filozofia, caly czas nie rozumiem stwierdzenia ze chelmon czy idol jest trudny w hodowli. Sam mam chelmona w swoim prywatnym zbiorniku juz prawie 5 lat, zadnych z nim problemow nie mialem, choc na poczatku troche grymasil na zastepczy pokarm, kwestia czasu i zaczol przyjmowac mrozonki i tak jest do tej pory. idola mam nie dlugo bo zaledwie niecale dwa miesiace, zero problemow. wcinaja wszystko co sie im wrzuci od mrozonek, suchy, granulki po mix morski z biedronki.

sporo juz przewinelo sie chelmonow jak i idoli przez nasze rece, ktore pozniej poszly do ludzi i na palcach jednej reki mozna by bylo stwierdzic zgon ryby ale niestety byly to osobniki ktore od poczatku wykazywaly objawy, stresu, chorob itp rzeczy i niestety konczyly sie zejsciem ryby.

takze wedlug mojej opini nie ma ryb trudnych w hodowli jest tylko kwestia jak je zaaklimatyzujemy i jakie jej warunki zapewnimy.

przepraszam za odejscie od tematu

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 miesiącach z Idolem mogę się wypowiedzieć o swoim osobniku.

Z LPS zjadł 4 główki Caulastrea, miało to charakter incydentalny (jakieś 2 miesiące temu) i od tamtej pory się nie powtórzyło (nadal mam Caula w zbiorniku). Poza tym mam Gonioporę i Catalphylię - nie dotknął. Reszta to same SPS - żadnego zainteresowania.

Idol prędzej może niszczyć korale miękkie.

Jeżeli cokolwiek się zmieni to dam Wam update.

Co do diety...je wszystko, ale musi być karmiony często. Ja używam automatycznego karmnika i mam spokój. Największy problem to utrzymać Idola w dobrej formie przy wzorcowych parametrach NO3, PO4.

Edytowane przez erich1980 (wyświetl historię edycji)

"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie obecnie można kupić idola?


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakup przez internet. To ryba, którą zdecydowanie trzeba obejrzeć przed zakupem (kropki, proporcja ciała, wybarwienie) i naocznie sprawdzić co i czy w ogóle je. Próba nauczenia Idola żerowania zazwyczaj jest nieskuteczna i może skończyć się rozsadzeniem systemu co kiedyś przerobiłem.

To mój zdrowy (chyba;)) egzemplarz:

post-10972-0-23387600-1386511196_thumb.jpg


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po pół roku ma się nadal bardzo dobrze, powiedziałabym że b.bardzo dobrze korali nie rusza żadnych i jest coraz grubszy. Nie widzę po nim żeby coś mu dolegało nie miał żadnej wysypki a i apetyt to ma. Ja swojego kupiłam po długiej kwarantannie i od początku nie było problemu z karmieniem wszystko wcina.

W moim poście wyżej są zdjęcia.

Edytowane przez Ewa27 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Ewa Idolka, ja miałem raz, ale po tygodniu czy dwóch padł, mimo że jadł mrożonki.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.