Skocz do zawartości
natalia83

Małe pterapogonki, co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Niespodzianka ogromna i bardzo przyjemna. Właśnie przed sekundą znalazłam dwa maleńkie pterapogonki w sumpie, nawet nie wiedziałam że samiec nosił ikrę, tzn. widziałam tańce godowe ale nie podejrzewałam że w takich warunkach jakie ostatnio zaistniały jest szansa na zupęłnie nowe życie. :animier:

Maleństwa są AŻ 2 wielkości ok 0,5-0,6cm znajdują się w dwóch osobnych komorach sumpa, chciałabym je odłowić i wsadzić do kotnika siatkowego, ale nie wiem czy im tym nie zaszkodzę nie wiem ile mają, jak przeżyły i czym się odżywiają. Jak je karmić, co kupić. Proszę o pomoc bo to moje pierwsze dzieci i nie wiem co robić :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clapping trzymam kciuki za maleństwa :clapping pewnie znajdą się dobrzy ludzie, którzy doradzą co i jak... powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/57869-pterapogon-kauderni-instrukcja-rozmnazania/

ale raczej mała szansa. Moje małe niestety... nie było szansy, żeby je wyłapać. Następnego dnia już ich nie było. :-(


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłam instrukcję rozmnażania, dziękuję, bo w tej ogólnej radości nie widziałam zanim zaczęłam pisać posta :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja następnego dnia od urodzin zacząłem podawać wyklutą artemię - zajadały się że ho ho :); pierwsze dwa tygodnie siedziały sobie wygodnie w kotniku w akwarium głównym, później je przeniosłem. Strat po 3,5 tygodniach 3 sztuki.

Powodzenia i wytrwałości szczególnie w przygotowaniu papu ( artemi). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dni juz w kotniku 15 szt i pytanko, co podajecie wraz z artemią jaki mrożony pokarm(jaja homara, cyklop) i kiedy zaczynacie go podawać???

Pozdrawiam

Edytowane przez ireck (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..napisz do kolegi o nicu Dzym ... (mam nadzieję że się nie pogniewa za podanie nicku ale trza se pomagać nieeee?) on niedawno kilka razy miał te małe rybki :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.