Skocz do zawartości
Radzik

stosunek W/l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stosunek W/l = 1,5 to za dużo? Czyli 1,5W na litr? Korale będą szybko rosły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo - 1 W/L przyjmuje sie jako optimum dla większości korali, poza tymi najbardziej wymagającymi

1,5 W/L to oczywiscie lepiej

tyle ze te W/L to taka umowna forma - zależy bardzo dużo od wysokości baniaka, rodzaju światła, barwy światła itp

- im wyższy baniak tym więcej światła trzeba

- powyżej 60cm moim zdaniem tylko HQI ze względu na bardziej skupione punktowo światło

- im wyższa temp barwowa tym mniejsza wydajność świetlna lumenów z wata

- no i bardzo duzo zależy od konkretnego korala, gdzie stał wcześniej, ile miał światła itp - więc jeden koral z danego gatunku drugiemu nie równy


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w 160L miałem 6x24W czyli około 1W/l, popsuł mi się statecznik 2x24W i teraz mam 4x24W i powiem że nie jest źle a niektóre korale wygladają nawet lepiej niz poprzednio :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIMaster - moze lepiej wyglądają i ładniej się otwierają bo wyciągają się mocniej po światło :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest to możliwe, dlatego odpalam z powrotem tamten statecznik :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mieszkam pod skosem i nie mam miejsca nad akwa

ale już palnuje nowe akwa 300L i tam już nie będzie skosu i będa 2 lamy HQI

powiedzcie mi tylko czy do HQI potrzeba T5 niebieskich ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodalbym T5 chocby ze wzgledu na symulacje zachodu slonca. Ryby troche sie denerwuja jak HQI gasnie i nastaje w ulamku sekundy ciemnosc.

Do HQI 10000K dodalbym niebieskich , a do 20000K bialych T5.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stani: a jak dużo do 300L światła ?? planuję dać 2 x 150W HQI i teraz ile T5 ?? mam statecznik 4x24W i 2x24W chciałbym wykorzystać któryś z tych


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.