Skocz do zawartości
darekkuku

Leucosternon vs Japonicus

Rekomendowane odpowiedzi

Od rana wlacze o japonicusa , wpuściłem go do ogólnego i od razu atak! Nie przypuszczałem ,że białobrody jest taki zawzięty! Nie daje biedakowi spokoju. Wcześniej miał jeszcze kompana w postaci xanturium (dwa zadziory) na szczęście tego drugiego udało mi się odłowić i szczęście bo jest 2X większy od biedaka . Na początku Japonicus dawał się obijać białobrodemu ,a ja z siatką go odganiałem ,aż wkońcu japoniec zrozumiał ,że ma sojusznika w mojej postaci i zaczął się stawiać :) uff Od rana jestem w stresie jak on i żeby odsapnąć postanowiłem napisać . Ma ktoś ten duecik z piekła rodem ?


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 360l raczej będą wojny, mój białobrody w 1000l gania pokolce 2x wieksze od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PokerFace dobrze pisze , mozesz miec problemy w 360l sprobuj je rozdzielic np siatka w baniaku na jakies 2 tygodnie i sie do siebie przekonaja :) miejmy nadzieje , ja mialem w 1 baniaku sporo pokolcow i wojny nie bylo ale ryby jak ludzie , czasem sie nie dogadaja :( musisz probowac , 3mam kciuki zeby sie udalo , bo to fajne pokolce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonicus, achilles, białobrody i nigricans, to pokolce dosyć podobne, spokrewione ze sobą zbliżone posturą ciała i dosyć cięzko współżyją w jednym akwarium, ale niektórym się udaje... np. naszemu forumowiczowi w 1000litrach. Pogodzisz w 360l białobrodego z zebrasomą bez problemu, ale japoniec? Nie wiem, przedziel siatką na pół akwa przez 2tyg., pokolce znaczą swoje terytoria i obficie je przez ten czas karm, żeby nie musiały się martwić o jedzenie... powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonicus, achilles, białobrody i nigricans, to pokolce dosyć podobne, spokrewione ze sobą zbliżone posturą ciała i dosyć cięzko współżyją w jednym akwarium, ale niektórym się udaje... np. naszemu forumowiczowi w 1000litrach. Pogodzisz w 360l białobrodego z zebrasomą bez problemu, ale japoniec? Nie wiem, przedziel siatką na pół akwa przez 2tyg., pokolce znaczą swoje terytoria i obficie je przez ten czas karm, żeby nie musiały się martwić o jedzenie... powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie siatka poszła w ruch . obadamy co będzie ?

Trzeba próbować!!! A jak Ci się uda, to będziesz szczęśliwym człekiem, bo japoniec to marzenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to,że białobrody przechodził podobnie 3 dni temu, bo to świeży nabytek z tej samej dostawy . i oba wcinają mrożonki :) japońca kupiłem wczoraj , nie mogłem ich razem wpuścić :(

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gdzie to spróbuj odłapać bandziora niech japoniec się trochę zadomowi. Lub przystaw do szyby lusterko u mnie to działa, mam zółtka wariata, skupia się na własnym odbiciu.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie to mam ,ale jak go złapać? :( to nie wchodzi w grę . Powiesiłem lusterko i.... faktycznie żółtek pręży się aż miło :D , japoniec odpoczywa , siatka + 2 słoiki skutecznie powstrzymują białobrodego a xanturium jak już pisałem jest w areszcie , dzień, dwa :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo tych pokolcow jak na 360l

Wysłane z mojego MB886 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go nie pociął i dopuści do jedzenia to będzie ok


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bedzie dobrze, lusterko tez pomoglo. Rybki poszly spac :) dzieki za rady . Pokolcow moze i duzo . Przeznaczylem zbiornik raczej na FOWLR :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem japoniec wykończy białobrodego. Pytanie jeszcze, która ryba jest większa.

Próbowałem kiedyś połączyć te dwie ryby. Do japonicusa, wpuściłem białobrodego - odgrodzenie siatką w podobnym litrażu jak Ty masz, po ponad 2 miesiącach nic nie dało. Był ogień.

Ale powodzenia. Może się Tobie uda.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo podobieństw obie ryby są innego temperamentu, Japonicus jest stosunkowo spokojną rybą natomiast białobrody do najspokojniejszych nie należy. Łączenie tych ryb nie jest najlepszym pomysłem, szczególnie w 360L Ale powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem japoniec wykończy białobrodego. Pytanie jeszcze, która ryba jest większa.

Próbowałem kiedyś połączyć te dwie ryby. Do japonicusa, wpuściłem białobrodego - odgrodzenie siatką w podobnym litrażu jak Ty masz, po ponad 2 miesiącach nic nie dało. Był ogień.

Ale powodzenia. Może się Tobie uda.

No to moje spostrzeżenia są zupełnie inne. Zgodzę się z kolegą @Harari , japonicus to zupełne przeciwieństwo białobrodego , to już podczas kwarantanny dało się zauważyć . Jest wręcz "ciapowaty" a ten drugi to od początku diabeł wcielony . Mam nadzieję ,że jutro po wspólnej nocy się dogadają, już przed zgaszeniem światła ,widać było ,że białobrody troche odpuścił . Lusterko chyba też w tym pomogło :) ewidentnie zgłupł jak zobaczył drugiego diabła :) aaa i na szczęscie są tej samej wielkości . na szczęście :)

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś jeszcze co potrafi japonicus i jak wygląda jak się zdenerwuje :) Powodzenia w każdym razie.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam japonicusa i zebrasome. Na samym początku japonicus był jak taki biedny niewinny baranek a teraz rozstawia wszystkie ryby po kątach jak mu coś nie podpasi. Nawet moja nad wyraz agresywna maroon'ka schodzi mu z drogi. Nie wiem czy odważyłabym się dorzucić białobrodego (na pewno nie do mniejszego baniaka niż 700l). Ale życzę powodzenia, bo oba wariaty są piękne


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,po nocy japoniec trafił z powrotem do kwarantanny. Rano był za bardzo osłabiony żeby męczyć go dalej :( jeśli wydobrzeje będzie do sprzedania . Myślę ,że gdybym wprowadził go razem z białobrodym byłoby ok ,ale tak się nie stało .


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.