Skocz do zawartości
Barth0

Akwarium 120x60x60. komin?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jedno krótkie pytanie odnośnie wysokości komina, jak wysoki powinien być komin uwzgledniajac wavebox ruch fali? Dzieki i pozdrawiam.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 55cm


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Osobiście dołożyłbym z 2-3cm do tych pięciu.

PS.

Planuję prawie identyczny zbiornik w przyszłości i równierz z WB, ale u mnie krawędź komina będzie 8cm poniżej krawędzi szyb bocznych. Dojdzie spiętrzenie wody 1-2cm + fala i wcale tak dużo nie zostaje.

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny baniak jak ty (112x70x62), grzebien w najnizszym miejscu mam tak ustawiony ze jest 5cm od krawedzi baniaka (ta czesc bez zeba) zeby sa co 5mm grubosci 5mm na dlgosci 42cm spietrza mi wode na 2-3cm (pompa 6500OR) woda nigdy nie wyleciala po za baniak ale tylko dlatego ze mam obwodki dookola akwa szerokosci 5cm jedynie nad kominem ich nie mam ale na sciance komina je tez mam (od brzegu scianki do komina). Nie mam WB ale mam jebao ktore potrafi rozbujac tak wode ze roznica tafli wody jest bez mala 5-7cm i mimo ze woda prawie wyskakuje z baniaka te obwodki ja zawracaja. W starym akwa nie mialem tych obwodek i kazde wlozenie reki do akwarium konczylo sie wycieraniem szyb teraz tego problemu nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.