Skocz do zawartości
R0nin

Bardzo proszę o pomoc ws kompaktów Blau G23 13W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie. Kupiłem kompakty Blau G23 13W i jak każdą świetlówkę G23 postanowiłem podłączyć pod statecznik magnetyczny. Okazuje się, że w powyższym układzie świetlówki w ogóle nie odpalają (żadna z 4 sztuk). Na necie pojawiają się wątki, iż te żarówki mogą pracować tylko ze statecznikiem elektronicznym, lecz ta informacja nigdzie nie jest pewnie potwierdzona. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi kompaktami? jakąś wiedzę na temat ich podłączenia?. Bardzo proszę o odpowiedź bo już sam nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu chyba pisze, że tylko do elektronicznych.

Pytalem juz o to chyba 2 lata temu. Ja nic wtedy nie znalazlem, ale moze cos sie zmienilo. Pytales na elektrodzie?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, niby czytałem wcześniej twój post, ale dopiero teraz jak przyjrzałem się teraz dokładniej to na dole opakowania czcionką max 3ką jest taki zapis. Ostatecznie udało Ci się je odpalić? Na elektrodzie jeszcze nie zapytałem.

Edytowane przez R0nin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że G23 mają wbudowany dławik i dlatego da radę odpalić je tylko na magnetycznych?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak być powinno, ale kto powiedział, że jest to reguła, standard? Standardem G23 są dwie "nóżki", ale nie ma nic (?) napisane o rodzaju statecznika. Teraz nie wiem co robić, czy oddać kompakty, czy zamówić stateczniki elektroniczne ...

Edytowane przez R0nin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Świetlówki 2pinowe wyposażone są w zintegrowany zapłonnik, ale nie posiadają balastu. Prawidłowe ich połączenie wymaga więc dodania statecznika elektromagnetycznego (ze względu na wewnętrzny zapłonnik występujący w świetlówce nie nadaje się ona do współpracy z elektronicznymi układami stabilizacyjno-zapłonowymi)."

7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem elektrykiem więc "coś tam wiem" :). Problem tkwi w tym, że na magnetycznych w ogóle nie odpalają, a i skąd był by napis "for electronic ballast only"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W G23 "starter" jest wbudowany i dla tego sie go pomija. Ale Blau NIE POJDZIE w takim ukladzie i tyle. Mnie sie w kazdym razie nie udalo

A oryginalne zasilacze w komplecie z lampka nano sa baaardzo podatne na sfajczenie

Edytowane przez AdamB (wyświetl historię edycji)

dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym też miałem okazję się przekonać używając aquaela kompaktu z wbudowanym statecznikiem, który po pół roku dał ciała. Dzwoniłem do jednego ze sklepów oferujących bardzo duży asortyment oświetlenia akwarystycznego i gość potwierdził, iż spotkał się właśnie z kompaktami g23 które wymagały statecznika elektronicznego, lecz niestety nie potrafił wytłumaczyć jak dwa piny podłączyć do czterech wyjść ze statecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.