Skocz do zawartości
elroy

Czy mi to nie trachnie, czyli komoda z Ikea

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zmieniły mi się plany przestrzenne w "salonie" i wygląd na to, że akwarium 60x30x30 54l pasuje mi postawić na takiej komodzie (zdjęcie z netu)

88764189_3_644x461_ikea-malm-komoda-z-szufladami-biala-160-x-78-cm-szafy-i-komody.jpg

U mnie dodatkowo jest jeszcze na niej szyba (również z tego sklepu). Tak na oko z 4mm.

Realnie wygląda to tak

post-22048-0-17536400-1384899828_thumb.jpg

Oczywiście pod akwarium dobra mata. Czy to wytrzyma?

Jeżeli nie, to może macie namiary na kogoś kto w Krakowie zrobi mi szafeczkę na wymiar? Obskoczyłem dwie stolarnie w mojej okolicy i ceny w porządku (~200 zł), ale terminy straszne. Firmy tłuką kuchnie, łazienki, szafy itp i nie mają mocy na takie małe zlecenia. Zwłaszcza, że zależy mi na białym kolorze.

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma na pewno ,ale blat szybko siądzie.


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54l akwarium z odpowiednim zapasem mozna zasymulowac sadzajac tylek na komodzie :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakąś cienką piankę pod akwa, będzie bezpieczniej na tym szklanym blacie.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno wytrzyma tylko nie stawiaj na szybie bo na pewno pęknie tylko pianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Uważaj na wodę, każda ryska na meblu w kontakcie z wodą prowadzi do puchnięcie blatu.

To nie drewno tylko płyty pilśniowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A okleina papierowa a nie PCV jak w normalnej płycie meblowej.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, kiedyś akwarium o podobnym litrarzu stało mi na połowę mniejszej, identycznej komodzie z IKEI i też miałam na niej szybę z IKEI (bez szyby podnosiło okleinę na blacie, zawsze jakaś kropla spłynie po szybie akwarium). Na szybie była pianka na piance akwarium i ok było. Mąż jedynie wstawił wzmocnienie na tyle komody i wszystkie połączenia szafki (kołki itp...) łączył na kleju, żeby się szafka na boki nie rozjechała. Jednak będziesz wysuwał te szuflady, czasem się trzaśnie więc trzeba troszkę usztywnić tył. Bez obaw:)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na takiej komodzie stoi prawie 400l. Oczywiście sama komoda ma jest wzmocniona zgodnie ze wskazówkami naszego mistrza od szafek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką komodę w dębinie, ona jest fornirowana a nie oklejana papierem jak niektórzy znawcy tu piszą :)

jest solidna ciężka i głęboka na 48 więc pokuś się o większe akwarium :)

jedynie mogę zgodzić się że blat może lekko się w czasie ugiąć więc musisz ewentualnie postawić zbiornik na dodatkowym usztywnieniu

choć 60 to żaden ciężar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno zanim zrobiłem wzmocnienia pod te moje 380l to przez dwa lata stało na niej akwarium 81l bez żadnych wzmocnień wiec naprawdę nie masz czego się obawiać

W tej chwili po liftingu wygląda tak jak na projekcie:

akw23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno zanim zrobiłem wzmocnienia pod te moje 380l to przez dwa lata stało na niej akwarium 81l bez żadnych wzmocnień wiec naprawdę nie masz czego się obawiać

Fajnie to sobie wykombinowałeś :)

Dziękuję wszystkim za cenne porady! Kupuję dobrą matę i do dzieła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam i pozdrawiam wszystkich - bo jestem tu nowy :)

U mnie na takiej komodzie stoi prawie 400l. Oczywiście sama komoda ma jest wzmocniona zgodnie ze wskazówkami naszego mistrza od szafek ;-)

Zastanawiam się czy postawić na takiej komodzie (bez szkła na blacie) 200L akwarium (obecnie stoi 112L bez żadnych przeróbek) - możesz przytoczyć istotne wskazówki lub opisać jak wzmocniłeś konkretnie tę komodę - będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.