Skocz do zawartości
lukasz_dyn

Oświetlenie 250L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o opinię na temat dwóch wersji planowanego oświetlenia do zbiornika o wymiarach 100x50x50. Oświetlenia ma być głównie pod miękkie korale.

1 - lampa BP 160W CPR umieszczona centralnie na środku + dwie świetlówki 39W (jedna wzdłuż tylnej szyby, druga z przodu)

2 - żarnik HQI 150W (również na środku) + świetlówki 39W (tak samo jak powyżej)

Zastanawiałem się też nad opcją zastosowania krótszych świetlówek zamiast tych 39W i umieszczene ich na bokach, ale 24W i tak się nie zmieszczą na szerokość...

Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla miękasów dal bym 4 x t5 39w i żadnymi ledami i hqi se d..y nie zawracal.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 4x39W t5 spokojnie wystarczy :yes


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sps tez urosną pod 4*39w jak masz D-D razor reflector i koraliki troche wyżej na szczycie skały. Nie wszystkie sps aby nie było ,ze leje wode na mróz


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyhodowałem taki las sps'ów na 5 swietlówkach,wiec 6 lamp dla miękasów uważam za rozrzutnośc.

post-7690-0-95918400-1385113714_thumb.jpg


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyhodowałem taki las sps'ów na 5 swietlówkach,wiec 6 lamp dla miękasów uważam za rozrzutnośc.
Peniek czy np jak bys miał lampe 10t5 nad tymi koralikami to wzrost by sie duzo zwiększył ? Bo widze ze na forum jesteś bardziej cool jak masz wiecej rur :)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballinga lałem dziennie 0,25 l ,to przy 10 rurach, chyba bym musiał lać go wiadrami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za opinie, spróbuję zacząć od świetlówek, a gdyby mnie wzięło na sps-y to dołożę HQI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem montipory pod 2xt5 przez pewien czas i rosły w 160l czy rozrzutność dla jednych tak dla innych nie.

Jeśli bym szedł w t5 to dałbym tyle rur na ile było mnie stać , ładnie wyglądają baniaki mocno doświetlone przez t5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.