Skocz do zawartości
DamianRadom

Pierwsze kroki RM

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się! RM zalany 20.11.2013 :smiling:

Woda i skała z działającego zbiornika. Piachu około 9kg wsypane na następny dzień. Skały może trochę dużo, ale bardziej mi się podobają takie gruzowiska. Co do ilości skały to nie mam pojęcia ile w kilogramach jej wleciało ponieważ miałem do wyboru około 30kg i wybierałem to co chciałem.

Co do sprzętu:

Na dzień dzisiejszy oryginalny odpieniacz. Leży w pudle Resun Sk-300, ale na początek podziałam trochę ze starym.

Cyrkulacja Koralia Nano + Aquael 2600.

Oświetlenie ATI po poprzednim właścicielu RM'a.

Ustawiłem oświetlenie na 3 godzinny dziennie samą blue i czekam na rozwój sytuacji. Akwarium stoi w mieszkaniu do którego przeprowadzę się za jakieś dwa tygodnie, ale to może i lepiej bo nie będzie mnie korciło do niepotrzebne gmerania w nim.

Na start zalałem bakteria Seachem Stability.

Foty po zasypaniu piachem:

ijcn.jpg

acu0.jpg

2xrk.jpg

Na początek mam problem z za głośną pracą wentylatorów od oświetlenia i troszkę hałasuje Aquael 2600 i raczej będzie do wymiany.

Edytowane przez DamianRadom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie - ale masz dokładnie taki sam tytuł wątku jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - dzięki. Wygląda, że masz sporo skały jak na RM, Nie wiem czy dodatkowa skała w panelu jest potrzebna skoro masz jeszcze siporax - wg. mnie szkoda miejsca. Ale rób jak uważasz - to Twój baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,dosyc oryginalnie :). Skale pokleiles,czy tylko ustawiona?

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow - krzakom po edycji mowimy stanowcze:NIE)...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian skalę z panela możesz spokojnie wywalić. Masz jej i tak raczej dużo. Pamiętaj że przy takiej ilości skały musisz pilnować cyrkulacji. Najlepiej by było żebyś za ta konstrukcje wsadził jeszcze jakaś pompę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma szans żeby za skałą zmieścić jakąkolwiek pompkę. Może tego nie widać na zdjęciach, ale są odstępy między skałkami i nie są one bardzo dopchnięte do tylnej ściany.

Walker, a jeśli zostawiłbym ten gruz w panelu to coś złego się stanie? Zaszkodzić może? Pytam bo nawet ładne kawałeczki pokruszyłem i żal wywalić to do kosza, a jak nie zaszkodzi to niech sobie leży. Chyba, że zamiast skały można jeszcze coś pożytecznego zastosować do filtracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna dac pozniej purigen i phosguard :-)


Szkło 80x35x40,cyrkulacja 2x koralia 1600,odpieniacz Hydor SlimSkim 250.65, oświetlenie 4 * T5 24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Do zbiornika wleciał Resun sk300 zamiast oryginalnego odpieniacza. Pojawiły się pierwsze wykwity glonów. Dojechały dzisiaj do mnie testy i z ciekawości zrobiłem choć czytałem, że w okresie dojrzewania to bez sensu:

Testy saliferta

PH < 7,4

NO2 0

NO3 100

PO4 1

NH4 <0,25

Zasolenie jak dobrze pamiętam 1.023

Mam jeszcze testy na CA i KH/Alk, ale nie miałem instrukcji w środku więc nie robiłem na oślep. Szczerze mówiąc liczę na Wasze opinie odnośnie tych wyników bo w oparciu o moją obecną wiedzę nie kumam nic :baby:

Kilka fotek:

rj62.jpg

bxe1.jpg

gyz1.jpg

7tub.JPG

wko.JPG

ej80.jpg

Dopiero uczę się robić zdjęcia. Nawet przy stosunkowo jasnym świetle wychodzą mi jakoś za niebiesko :smiling:

Edytowane przez DamianRadom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to skały za dużo - skały jest aż pod powierzchnię wody przez co zrobiło się trochę guzowisko. przez to prawie w ogóle nie widać niebieskiego tła. Ja bym to zmienił póki jeszcze można.

ps. chociaż to moje subiektywne zdanie, komuś innemu (w tym Tobie) moze się tak podobać. Ja za wzór do naśladowania jeśli chodzi o Reefmaxi uważam akwarium które miał użytkownik rs4.

Pozdrawiam i życzę udanej przygody.

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.