Skocz do zawartości
Varqina

Problem z Oceanarisem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W piątek do zbiornika 160l wpuściłem dodatkowego oceanarisa. Starszy mieszkaniec zaczął się dziwnie zachowywać dzisiejszy dzień spędził między skałami przed chwila się pokazał i pływa przy podłożu dość szybko ruszając skrzelami na ciele pojawił się biały nalot wyglądający jak rany. Ryby się niegoniły a oprócz 2 oceanarisów jest jeszcze pterapogon. Obydwie ryby się trzymają dobrze. Zbiornik 160l zasolenie 1.22 zbiornik funkcjonuje od sierpnia.Proszę o pomoc. Filmik do zachowania ryby.

post-13793-0-73945300-1385393817_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gatunek o którym mówisz to Ocellaris. Chociaż ten osobnik na zdjęciu mi bardziej wygląda na Amphiprion Percula. Jeśli to białe kropki to ospa, jeśli większe plamy to prawdopodobnie brooklynella. Stres i jakieś patogeny ze sklepu mogły wywołać u starego osobnika takie objawy. Podawaj jedzenie z czosnkiem i poczytaj jak leczyć te choroby. Nawiasem mówiąc zbiornik wygląda na zaniedbany, jakie parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gatunek o którym mówisz to Ocellaris. Chociaż ten osobnik na zdjęciu mi bardziej wygląda na Amphiprion Percula. Jeśli to białe kropki to ospa, jeśli większe plamy to prawdopodobnie brooklynella. Stres i jakieś patogeny ze sklepu mogły wywołać u starego osobnika takie objawy. Podawaj jedzenie z czosnkiem i poczytaj jak leczyć te choroby. Nawiasem mówiąc zbiornik wygląda na zaniedbany, jakie parametry?

Dziekuje za pomoc. Zbiornik zadbany lecz do dnia dzisiejszego walczę z glonami i nie są one usuwane z bocznych szyb z powodu włąsnego upodobania. Dodaje jeszcze jedno zdjęcie. Pierwszy raz mam do czynienia z takimi problemami ale zdaje mi się że jest to brooklynella.

post-13793-0-61811300-1385395767_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób mu kąpiel w FMC-FORMISOL w osobnym zbiorniku inaczej nie wróżę Ci nic dobrego.

Moim zdaniem to jest brooklynella tak jak Sebastian wspomniał.

Tylko kwestia czasu by błazny które masz złapią to samo jak szybko nie zareagujesz.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.