Skocz do zawartości
witek123t

Woda z RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Czy możliwe jest aby odpadu z RO było tyle samo co czystej.

RO w konfiguracji 15,5,membrana,węgiel.

Nie mam niestety TDS-a,ale robiłem test na czystej osolonej wodzie(sól Redcoral salt).NO3 było niewykrywalne Salifertem.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez witek123t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfigurację bym zmienił na 15, węgiel, 5, membrana.

Zainwestuj w TDS, test na NO3 niewiele Ci powie o jakości wody RO.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś kiedykolwiek kranówę na NO3?,a jak z odpadem to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mierzyłem swego czasu niestety częściej niż bym sobie tego życzył... Z wody bieżącej filtrujemy przecież nie tylko NO3, a to na czym nam szczególnie zależy jest praktycznie niemierzalne.

Co to za filtr, masz tam jakiś ogranicznik przepływu?

Co do konfiguracji, osobiście mam 5, węgiel, 1, membrana, żywica.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50:50 to b. dobra wydajnosc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię abyś miał pół/pół. Marzyłbym o takim wyniku. U mnie na na niecałe 200 l mam 30 l wody RO-DI. 10 l w 3 godziny. Musisz koniecznie kupiś miernik TDS. Coś mi się wydaje że masz uszkodzoną membranę. Jeżeli masz wynik ponięj 10 to koniecznie napisz wszystkim jaka to membrana /firma - kupię natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amsam, to może masz zbyt małe ciśnienie na wejściu do RO, u mnie w 3h produkują się ~33 l. Konfiguracja 5, węgiel, 1, membrana 75gpd, żywica. Ile idzie w kanał to nie wiem, bo rurka idzie do kanalizy i nigdy tego nie sprawdzałem, ale może z ciekawości to zrobię, żeby policzyć koszt RO/DI, bo u mnie m3 wody kosztuje ok 11 PLN :crazy: .

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3,25zł + VAT za metr od przyszłego roku więc biedy nie ma - filtr mam podłączony pod licznik ogrodowy więc łatwo policzyć. Fakt że na wyjściu z fitra mam 002 a pożywicy 000. Ciśnienie mam jakie mam w sieci - zastanawiam się jakąś pompę montować więć? Może ktoś się dorzuci jak tam u niego litr na litr wody RO wychodzi, bo zacząłem się zastanawiać.

Spójrz AMP na licznik swój przed i po tych 30 l - aby tylko nic więcej w tym czasie nie korzystał z wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że zbyt szybki przepływ wody przez DI wpływa negatywnie na jakość wody tzn. mam zbiornik wyrównawczy 9L(ciśnieniowy) w którym zbiera się woda po ro i mogę ją wykorzystać do celów spożywczych po przepuszczeniu przez mineralizator lub przez DI do akwarium. ale jeśli otworzę wylewkę po na max woda po DI tds-ok 010 jeśli otworzę przepływ przez wylewkę na 10% tds-002 nie jestem pewien kalibracji tds ale samo wahanie wyniku sprawdzałem i zawsze to samo.

woda po ro przed DI 026.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3,25zł + VAT za metr od przyszłego roku więc biedy nie ma - filtr mam podłączony pod licznik ogrodowy więc łatwo policzyć. Fakt że na wyjściu z fitra mam 002 a pożywicy 000. Ciśnienie mam jakie mam w sieci - zastanawiam się jakąś pompę montować więć? Może ktoś się dorzuci jak tam u niego litr na litr wody RO wychodzi, bo zacząłem się zastanawiać.

Spójrz AMP na licznik swój przed i po tych 30 l - aby tylko nic więcej w tym czasie nie korzystał z wody.

No właśnie, łatwiej chyba jednak wypiąć ten wężyk, zrobić z pół litra i sprawdzić, tak na ucho to dobrze sika w ten kanał i nie ma opcji raczej żeby to było 50/50. U mnie jest tak samo, po membranie 002, po żywicy 000. Pompa jest chyba dobrym pomysłem w Twoim wypadku, ale trochę sobie krzyczą za taki bajer, z drugiej strony gdybym przy moich potrzebach miał czekać 9h na jedną bańkę, to :wallbash: . Swoją drogą cena wody u mnie to rozbój w biały dzień!

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś z tym TDS

Ten sie nada??

http://tdsmeter.pl/p...wyswietlaczem/4

Da rade, ale lepiej ten: http://allegro.pl/miernik-tds-dual-dm1-staly-monitoring-jakosci-wody-i3681019507.html , wtedy masz odczyt przed i po żywicy i wiesz kiedy ją wymienić, a kiedy prefiltry/membranę. Jeśli się zdecydujesz i będziesz zamawiał z firmy, której to aukcja, to nie zamawiaj odbioru w paczkomacie :no , zbierają zamówienia na paczkomaty 14 dni i dopiero wysyłają, jak masz pH, to czekasz ponad 2 tygodnie :).

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na NO3 sprawdziłem pod kątem jakości wody (zawartość) i co ważniejsze soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś z tym TDS

Ten sie nada??

http://tdsmeter.pl/p...wyswietlaczem/4

mam taki tester , później kupiłem taki na przepływ w filtrze z dwoma punktami pomiarowymi. Aby było wygodniej. Oba sprawują się świetnie. Wyniki takie same. Ale na prawdę ten na przepływ wygodniejszy jest po "zbóju." - cena nawet mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez ten z dwoma czujnikami uwazam za bardzo wygodny. Od razu widac czy cos sie dzieje z RO czy z DI.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem pompę do osmozy - jak pisałem wyżej 3 godz było 10 litrów, teraz 1godz 20 min. Szok - woda z rurki po prostu się "leje". Fakt pompa dużo relatywnie kosztuje, ale słuchajcie warto. Już nie muszę 9 godz czekać na baniaczek do podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś kiedykolwiek kranówę na NO3?,a jak z odpadem to normalne?

Dostawca wody ma obowiązek publikować parametry dostarczanej wody. Nie ma potrzeby mierzyć coś co jest mierzone znacznie lepszym sprzętem - przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.