Skocz do zawartości
octavian

Lampa do narożnego 225l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam narozne akwa 225l doświetlone lampą (robioną) kupioną na allegro -16 diod power led (miały być cree ale to dopiero po dwóch miesiącach wyszło) i niema szału :( kolory jakies dziwne, nie wszystkie korale się otwierają a jeden nawet zaczą bieleć :( W erybce doradzili mi dołożyć 2x24 T5 jedną niebieską a drugą aktynikę i chyba ich posłucham, No chyba że doradzicie inne rozwiązanie :) Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narozne ciezko doswietlic swietlowkami. Kup porzadnego leda i to ci rozwiaze problem. Przerobilem ten temat osobiscie. W naroznym zbiorniku nie ma jak zamontowac wiekszej ilosci swietlowek wiec gabarytowo najlepiej jest zamontowac leda. Jak bede w domu i bedziesz ciekawy jak to wyglada to dorzuce fote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie chińskiego leda jeden powinnien starczyć :) Chyba że chcesz tak jak Ci w rybce doradzili też pewnie wystarczy I będzie taniej :) Pozdrawiam

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narozne ciezko doswietlic swietlowkami. Kup porzadnego leda i to ci rozwiaze problem. Przerobilem ten temat osobiscie. W naroznym zbiorniku nie ma jak zamontowac wiekszej ilosci swietlowek wiec gabarytowo najlepiej jest zamontowac leda. Jak bede w domu i bedziesz ciekawy jak to wyglada to dorzuce fote.

z chęcią czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle nad dołożeniem t5 to jakoś mało jest pochlebnych opinii na temat sps-ów pod ledami... A jednak wolałbym ledy. Możecie polecić jakąś porządna lampę zeby się spisała w narożnym i do tego pod pokrywą??

teraz akwa pod 16 diodami polwerLed Jak to widzicie ?

post-22493-0-02949900-1385652020_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musial bys dokladnie zmierzyc ile masz u gory miejsca, ile swietlowek ci wejdzie. Nie dawal bym leda pod pokrywe. Mysle ze w takim srodowisku szybko skonczy sie jego zycie, ale sa tu wieksi fachowcy wiec moga zaprzeczyc badz potwierdzic moje przypuszczenia. Na fotce masz mojego leda na alunimiowych katownikach nad zbiornikiem. To jest 160w ale skrecone na 60% mocy bo mam tylko 120l;) wiec to i tak duzo. Kwestia czy ledy sa lepsze czy gorsze od swietlowek ciebie niestety nie dotyczy wiec nie zawracaj sobie tym glowy. bo twarde nie beda sie lepiej czuly pod 2 swietlowkami 18w niz pod przykladowo 160 led. Chyba ze masz miejsce jakims cudem by tam dac te 200w w t8

post-18504-0-35366600-1385657143_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musial bys dokladnie zmierzyc ile masz u gory miejsca, ile swietlowek ci wejdzie. Nie dawal bym leda pod pokrywe. Mysle ze w takim srodowisku szybko skonczy sie jego zycie, ale sa tu wieksi fachowcy wiec moga zaprzeczyc badz potwierdzic moje przypuszczenia. Na fotce masz mojego leda na alunimiowych katownikach nad zbiornikiem. To jest 160w ale skrecone na 60% mocy bo mam tylko 120l;) wiec to i tak duzo. Kwestia czy ledy sa lepsze czy gorsze od swietlowek ciebie niestety nie dotyczy wiec nie zawracaj sobie tym glowy. bo twarde nie beda sie lepiej czuly pod 2 swietlowkami 18w niz pod przykladowo 160 led. Chyba ze masz miejsce jakims cudem by tam dac te 200w w t8

Dlaczego mnie ten problem nie dotyczy? Tez chce miec spsy :)) co to za leda masz, zadowolony jestes?

Te ledy(powerled co mam obecnie) bym zostawil i dolozyl aktynike oraz niebieska w t5.

No chyba ze mowicie zeby isc w jakas pozadna lampe ledowa.

W sumie to bym wycia otwor w pokrywie na lampe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chinskie i tak świecą oczywiście zdjęcia nie są za fajne na żywo dużo lepiej to wyglada Pozdrawiam

I są sps-y i dają rade:)

post-15920-0-16282200-1385660413_thumb.jpg

post-15920-0-99923700-1385660422_thumb.jpg

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chinskie i tak świecą oczywiście zdjęcia nie są za fajne na żywo dużo lepiej to wyglada Pozdrawiam

I są sps-y i dają rade:)

Napisz cos wiecej. Jaki to chinczyk? Ile wat na litr wody tu swieci? Ile miechow ma to akwa na tych lampach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octavian wsadź T5 i będziesz zadowolony jak i Twoi podopieczni.

Mix T5 i led to najlepsze rozwiązanie.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak te lampy mam już rok świeciły u mnie w 250 l przez 9 miesiecy teraz świecą juz mi 3 miesiące w 650 l

Teraz są już nowsze lampy o tych samych parametrach tylko że na radiatorach czyli lepsze chłodzenie itp. http://allegro.pl/sciemnialna-lampa-led-120w-led-grow-nowy-model-i3722131376.html

Jak się zdecydujesz już na nie to nie zamawiaj przez allegro z kolesiem da się dogadać i da napewno cos taniej Ja tam nie narzekam na te ledy krzysiek też je ma i też nie narzeka :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octavian wsadź T5 i będziesz zadowolony jak i Twoi podopieczni.

Mix T5 i led to najlepsze rozwiązanie.

Wsadzil bym kilka t5 ale pod pokrywa mam miejsca jedynie na 2x24 t5

Myslisz ze same ledy beda lepszym rozwiazaniem?

Edytowane przez octavian (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 x 120w i powiem szczerze fajnie świeca ale brakuję tych pasteli

jak dodasz do swojego baniaka 2 x T5 zobaczysz różnicę


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 x 120w i powiem szczerze fajnie świeca ale brakuję tych pasteli

jak dodasz do swojego baniaka 2 x T5 zobaczysz różnicę

Czyli masz 2x 120 w ledach i i brakuje kolorystyki t5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym wlasnie mowie, ze tego typu rozwazania ciebie nie dotycza... nie wazne co chcesz wazne co zmiescisz.. a tam zmiescisz niewiele...

Czyli zam maly litraz do spsow? Jak bede mial 48wat w ledach i 2x24 w t5 to bedzie oki na taki zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zam maly litraz do spsow? Jak bede mial 48wat w ledach i 2x24 w t5 to bedzie oki na taki zbiornik?

Mizernie na sps'y,ale moze kilka, pod samą lampą da rade.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodernizuj lampę led, jak się oczywiście da i dodaj T5

Tak mi brakuje kolorystyki pod samymi ledami, choć byłem ostatnio u kolegi i byłem pod wrażeniem same ledy, ale lampa Di i mieszane kolory led (czerwone, zielone, żółte)

Edytowane przez kosciej72 (wyświetl historię edycji)

QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co za lampe mial? Ledow siw nie da zmodernizowac jedynie dolozyc te t5.

Niebieska i aktynika bedzie oki czy lepiej niebieska i biala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja... Czekam od srody na t5 z e-rybki i dzis dzwonie a gosc mowi ze nie maja (obiecywal ze na czwartek beda)

I pyta czy ma anulowac zamowienie.... Wiec anulowalem. Zastanawiam sie w takim razie

Nad ledowa lampa. Doradzicie cos do mojego akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.