Skocz do zawartości
Pipider

Pytanie do osób prowadzących działalność związaną z akwarystyką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar poszerzyć zakres mojej dotychczasowej działalności gospodarczej o "PKD 03.21.Z Chów i hodowla ryb oraz pozostałych organizmów wodnych w wodach morskich".

Chciałbym na potrzeby tej hodowli zakupić akwarium ok 1300l + zaplecze.

Nie żebym miał zamiar na tym zarobić kokosy, ale ... :)

W związku z tym mam pytanie do osób prowadzących działalność w tym zakresie.

- Czy potrzebne są jakieś dodatkowe zezwolenia (sanepid, weterynarz czy coś takiego) ??

Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej materii to proszę o pomoc.

Charakter prowadzonej przeze mnie działalności i miejsce nie pozwalają na postawienie akwarium jako dekoracji w celu przyciągnięcia klientów...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro to ma być hodowla to musi mieć numer weterynaryjny ,pytanie tylko co zamierzasz hodować(rozmnażać) w 1300 litrach ?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Z tego co wiem, jeśli te rybki nie będą przeznaczone do jedzenia ;) to nie będzie potrzebny numer weterynaryjny, ani sanepid.Miałam kiedyś hodowlę( innych zwierzaków) jedynie musiałam ją zgłosić do urzędu skarbowego jako działy specjalne rolnictwa.Co roku musiałam wypełniać odpowiedni pit ,chociaż zarobku nie było.Nawet 2 razy miałam kontrolę z US :)Wydaje mi się, że nic się do tej pory nie zmieniło,ale mogę się mylić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet hodowla cyjano i dino ?

Albo rejestrujesz hodowle albo nie proste, w urzędzie to ich wali co będziesz hodował :)

Po drugie możesz sobie założyć firme budowlaną i trzepać worki po cemencie nikt nie powiedział co masz robic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Jutro zadzwonię do powiatowego weterynarza,bo mnie to teraz zaciekawilo.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do hodowli ryb ozdobnych słodkowodnych nietrzeba rejestrować hodowli zwierząt u powiatowego wet. O ile największy zbiornik nie przekroczy 700L a łączna ich ilość hmm nie pamiętam chyba 3000. W przypadku morszczyzny jest inaczej musisz zadzwonić.

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się też obiło o uszy że przy baniaku pow. 700l można przejść do KRUS:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym problem, że każdy coś słyszał... ale jak jest na pewno to nie wiadomo.

Do KRUS nie można przejść tylko z powodu posiadania 700l akwarium :)

Jakby ktoś miał jakieś sprawdzone informacje to proszę napisać co i jak. Sam też jeszcze będę się dowiadywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym problem, że każdy coś słyszał... ale jak jest na pewno to nie wiadomo.

Do KRUS nie można przejść tylko z powodu posiadania 700l akwarium :)

Jakby ktoś miał jakieś sprawdzone informacje to proszę napisać co i jak. Sam też jeszcze będę się dowiadywał.

jak się dowiesz , to proszę o info , zalałbym solanką swoje szkło 1300 l i przeszedł na KRUS ;-)

Edytowane przez presidento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer weterynaryjny niby powinieneś mieć, jednakże... nikt Ci głowy nie urwie jak nie będziesz miał. Dla mnie był przydatny z powodu importów (powiatowy i tak dostaje cynk że coś ląduje na jego terenie) jak i eksportu (przy wywozie poza teren EU bez jego zezwolenia nie ma szans). Sama rejestracja to formalność, przyjadą zobaczyć 'jak się prowadzisz", ew dostaniesz zalecenia że masz posiadać osobną lodówkę na zwłoki, tudzież nie masz spływu na podłodze... (jak zrobić spływ w betonowej wylewce bez kucia ? Zerwij kafelek, przyklej kratkę ściekową na czarnym tle-przejdzie). W późniejszym czasie przy pierwszym podejściu do wywozu rybek okazało się że to nie takie proste: Osoba wożąca rybki powinna być do tego celu wyedukowana i legitymować się dyplomem ukończenia kursu konwojenta/woziciela rybek (i innych zwierzątek). Gdy już zdobyliśmy w/w papierek okazało się iż nadal nie możemy ruszyć w drogę! Nasz wehikuł czasu, VW T4 zwany białą strzałą nie posiadał dokumentu iż nadaje się do przewozu rybek w komfortowych warunkach :( Kolejne papierki, oględziny białej strzały i dopiero wtedy można było w pełni legalnie, za błogosławieństwem powiatowego wozić rybki ;)

Reasumując: Jeżeli się nudzisz to polecam, jeżeli zaś nie zamierzasz bawić się w import/eksport to olej..

ps: powyższe dotyczy słodkiego, jednakże solone będzie wyglądało praktycznie identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.