Skocz do zawartości
markus86

Dziwny koral, grzybek, coś?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo porites

http://pl.reeflex.net/suche

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie raczej Porites, dość często przychodzą z żyw skałą.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego wyrośnie - jeżeli przeżyje w dojrzewającym akwarium. :thumbsup:

Edytowane przez markus86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ględzić, ale sprawdź reeflex:

http://pl.reeflex.ne...tes_furcata.htm

http://pl.reeflex.ne...tes_porites.htm

Bo Wam się wszystkim akwarystom na całym świecie Porites kojarzy z P. rus albo P. lobata, wszyscy mają Porites w głębokim poważaniu, a to taki piękny koral! https://www.google.pl/search?q=porites&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=pN-XUqzxC4qatQaM7IDoBw&ved=0CC0QsAQ&biw=1760&bih=886


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poritesa i bardzo mi się podoba ten koral. Ale dalej będę się upiera ł , że to nie są polipy poritesa. Zobaczymy co z tego wyrośnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to tez nie wygląda na Porites,ja bym tutaj raczej obstawial jakiś rodzaj Galaxea.Tyle ze umierający,bez dużej ilości tkanki i dlatego wygląda jakby byly to jakieś grzybki jak autor napisał.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, prawie jak Galaxea, tylko polipy ze 20x mniejsze :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pożyjemy zobaczymy. Już nieraz tak było , że wszyscy byli pewni a później wyrastało zupełnie coś innego. Może i grzybki albo galaxea :wine:

Polecam używanie słownika ortografii w przeglądarce.

Pozdrawia życzliwy moderator

Edytowane przez Debora
Ortografia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce gledzic ale sprawdź reeflex.

Twoje przykłady purites jak dla mnie w ogóle nie przypominają tego korala ze zdjecia,galaxea ma tez male polipy longisepta np... korale od razu nie maja dużych polipow.

Pzdr .


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, wiem jak wygląda Galaxea :) To ze zdjęcia na 100% Galaxeą nie jest.

Te przykłady były dla użytkownika FoxRacing który twierdził, że Porites koniecznie musi mieć małe polipy, otóż wcale nie musi.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac naprawdę niewidzisz różnicy miedzy koralem z pierwszego postu a tym który podałeś jako przykład? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FoxRacing naprawde masz takie problemy ze zrozumieniem prostego tekstu? :)

Przeciez napisalem wyraznie ze to byl PRZYKLAD na to, ze Porites nie zawsze musi miec male i krotkie polipy, sorry ale prosciej tego wytlumaczyc nie potrafie. Ja nie twierdze, ze to jest na 100% Porites, bo jedno nieostre zdjecie nie pozwala mi go w 100% zidentyfkowac, twierdze jedynie, ze przypomina mi on Poritesa i ze na 100% nie jest to Galaxea.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa loteria???

moze rob kolego zdjecie pod niebieskim ledem zobaczymy na jaki kolor zaświeci.

moj typ to seriatopora guttatus ktora jeszcze nie pusciła gałązki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowiec nie jest fluo - nie świeci pod niebieskim światłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu to może być seriaropora guttatus. Ale powiem tak. Poczytajcie trochę (nie mówię tutaj do wszystkich oczywiscie) Niby piszecie tutaj tds pokazał mi 00000000000001 Takie naukowe spojrzenie :D A na pierwszy rzut oka widać PO BUDOWIE tkanki , że koralowiec nie będzie świecił wiec po co to sprawdzać?

AquaManiac ja naprawdę szanuję to co piszesz ale napisałeś , że przykład dla mnie! I napisałem , że porites zawsze musi mieć małe polipy i tak. Podtrzemuje to ponieważ on zawsze w przypadku stosunku masy szkieletu do ilości tkanki będzie miał małe polipy. Więc przy tak malej ,,szczepce" tak być musi.

Proszę o połączenie tych dwóch postów ponieważ mimo edycji jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"na pierwszy rzut oka widać PO BUDOWIE tkanki , że koralowiec nie będzie świecił wiec po co to sprawdzać?' - a po czym to poznajesz?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widać , że tkanka jest podniszczona. Jeśli chodzi o jej budowę latwo poznać ponieważ tkanka która świeci musi mieć sporą zawartość zooksanteli ( jeśli ktoś dalej niezrozumiał co wynika z dalszych postów należy wziąść pod uwagę zależność oraz reakcję następujące po sobie), dzięki wysokiej zawartości tych stworzeń wzrasta nasycenie lipidami i kwasami omega. Dzieki nasyceniu tymi związkami/substancjami wzrasta mionszowosc tkanki a dzieki temu transparentnosc tkanki oraz przyswajanie witamin i mikro oraz makro elementów. Witaminy rowna się polaryzacja zwana potocznie świeceniem. Tkanka podniszczona przyswaja glownie makro elements więc terzeba czasu na rozwój lub odbudowę zooksanteli i polaryzacje.

znów telefon czy tym razem Google? - order proszę dać moderatorowi za to wytanie !

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

AquaManiac ja naprawdę szanuję to co piszesz ale napisałeś , że przykład dla mnie! I napisałem , że porites zawsze musi mieć małe polipy i tak. Podtrzemuje to ponieważ on zawsze w przypadku stosunku masy szkieletu do ilości tkanki będzie miał małe polipy. Więc przy tak malej ,,szczepce" tak być musi.

Z tego co pamiętam to jeszcze 5października na innym forum założyłeś temat "Porites" i pytałeś:

"Interesuje mnie jak bardzo jest wymagajacy. Jak szybko rosnie oraz jakie formy przybiera."

Prosze jak niewiele trzeba,żeby stac się ekspertem od poritesa:)

Hihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deborko założyłem temat dlatego , że ten koral jest jednym z najciekawszych pod względem przystosowania się. Można się uczyć o nim całe życie a każdy może o nim powiedzieć co innego. Jedni wierzą w mit iż jest trudnym koralem a innym rośnie w oczach. Ja wiem iż Tobie nikt nie dorówna. Hihihi :) Proszę Cię zareklamuj teraz produkty AF uzasadniajac jak prowadzić wspaniałe akwarium. Wiesz rób jak chcesz ale ja wasz sklepik już omijam szerokim łukiem :D

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O kurcze-niech mi ktoś podpowie jaki ja mam sklepik;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko nie mowie bezposrednio o twoim. Tylko o tym co utrzymuje to forum. Najbardziej mnie dziwi jak internet zmienia ludzi. Widzisz Tu widzisz tylko nic FoxRacing a w życiu codziennym niektórzy z was spotykając mnie od czasu do czasu jako Kolegę :) zadają mi takie pytania , że ręce opadają. A na forum robicie właśnie z siebie wszech wiedzacych. Przykre trochę. Chciałem Ci przypomnieć , że lamiesz tak przez ciebie dozorowany regulamin nie pisząc na temat. Ja naprawdę Cię lubię i zawsze staram się być obiektywny. Trochę uśmiechu Koleżanko mi wracamy do tematu tak :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powyżej to jest na poważnie napisane? To ja wymiękam...

Od pewnego czasu tj. od kilku lat badamy rożne xFP (zdradzam trochę tajemnice firmowe ale niedługo wypuszczamy na rynek pewien produkt związany z FP) i wydawało mi się, że jakieś tam pojęcie o xFS i ogólnie fluorescencji korali mam, ale powyższe sprowadziło mnie na ziemię, okazuje się, że cała nasza wiedza oraz wszystkie badania przeprowadzone na uniwerkach całego świata - o kant d**py potłuc.

A na poważnie - bawcie się dobrze, ale beze mnie. Właśnie takie fantasmagorie jak powyżej zniechęciły mnie swego czasu do tego forum, wróciłem ale widzę że poziom forum spada na łeb - na szyję po równi pochyłej....

"widać PO BUDOWIE tkanki , że koralowiec nie będzie świecił"

"tkanka która świeci musi mieć sporą zawartość zooksanteli"

"Witaminy rowna się polaryzacjia zwana potocznie świeceniem"

"Tkanka podniszczona przysfaja glownie makro elements"

Fajnie, będzie się z czego w pracy pośmiać :) A na poważnie, od teraz mam na Ciebie oko i bądź pewnien, że każdy twój post będzie zweryfikowany pod kątem merytorycznym. Nie zrozum mnie źle, osobiście nic do Ciebie nie mam, ale to jest forum, którego tematem jest hodowla bardzo wrażliwych stworzeń morskich i po prostu boję się, że ktoś uwierzy w twoje fantasmagorie i zrobi zwierzakom krzywdę....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.