Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

warto!!


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, coś mi się miejsca po przecinku rozmyły, jest ok.

Edytowane przez HetmanPL (wyświetl historię edycji)

120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie warto,zwykla chinszczyzna i na 100% bez ATC.Doloz drugie tyle i kup cos markowego.

Edit: nie zauwazylem,ATC w opisie jednak jest.Ale i tak bym nie kupil.

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow - krzakom po edycji mowimy stanowcze:NIE)...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka markowych i wszystkie wyglądają tak jak ten na aukcji tylko różnią się nadrukiem marki na skali.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swojego kupiłem w erybce za 199 zł i nie widzę żadnej różnicy


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzidostewko. To już lepiej spławik kup. Porownasz jego wskazania z profesjonalnym sprzętem i będziedz miał bardziej miarodajne wyniki.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś? Używałeś?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie biore :) dzieki.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, nie używam.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem temat mierzenia zasolenia i proste to to nie jest.Mój reflaktometr zwariował,kiedyś mogłem go kalibrować wodą RO choć tu są zdania podzielone co do kalibracji tą metodą więc kupiłem płyn kalibracyjny i różnica okazała się spora bo 6 kresek.Chciałem w piątek dokupił jakiś lepszy pływakowy,ale tu też są różne wskazania,może nam kartka się przesunąć w środku i będzie oszukiwał.Ostatnio zastanawiałem się jeszcze nad elektronicznym z AM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroniczny z AM jest aktualnie na targowisku, sam się nad nim zastanawiałem, ale wynik traktowałbym raczej z przymrużeniem oka, orientacyjnie. Moim zdaniem jedyne pewne metody, to bardzo dobry, dobrze skalibrowany, laboratoryjny refraktometr, lub dobrze skalibrowana elektroda przewodności z profiluxa lub innego miernika... Właśnie jestem na etapie wyboru refraktometru i czytając trochę forum skłaniam się chyba do H2Ocean. Stosunek jakość/cena wydaje się atrykcyjny. Jak myślicie???


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo tyle ze z logo firmy. Wszystkie są i tak z chin.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Knopa skalibrowałem i porównałem sobie z pływakiem w eRybce,na rozrobionej solance według wagi i temperatury a na koniec z przyrządem o którym pisałem w moim temacie o zasoleniu CPC-411 i w wszystkich przypadkach miałem prawie ten sam wynik więc jak na razie jestem pewny swojego pomiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z h2o mial zle wydrukowana skale. Na kalibracji recznej nie szlo zejsc do lini niebieska/biala. Odeslalem I dostalem nowy otwarty I sprawdzony przed wyslaniem. Cena I jakosc spoko. Po okolo 3ech miesiacach ciagle nie trzeba kalibrowac. Jedyna wada, to taka, ze srubka trzymajaca plastikowa klapke zaslaniajaca szkielko po zetknieciu z woda morska po jakims czasie zaczyna rdzewiec, wiec trzeba uwazac. Natomiast wizualnie co do reszty nie rozni sie totalnie niczym za wyjatkiem wklepanej nazwy firmy...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z h2o mial zle wydrukowana skale. Na kalibracji recznej nie szlo zejsc do lini niebieska/biala. Odeslalem I dostalem nowy otwarty I sprawdzony przed wyslaniem. Cena I jakosc spoko. Po okolo 3ech miesiacach ciagle nie trzeba kalibrowac. Jedyna wada, to taka, ze srubka trzymajaca plastikowa klapke zaslaniajaca szkielko po zetknieciu z woda morska po jakims czasie zaczyna rdzewiec, wiec trzeba uwazac. Natomiast wizualnie co do reszty nie rozni sie totalnie niczym za wyjatkiem wklepanej nazwy firmy...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Miałem właśnie takiego w ręku z takim samym problemem,też kolega wysłał do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjadę do erybki, tam sprawdzę i jak będzie ok, to kupię.

edit: a może warto zainwestować w coś takiego??: http://erybka.pl/product-pol-3173-Milwaukee-Instruments-Cyfrowy-refraktometr-MA887.html

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale intuicyjnie kalibrowałbym płynem kalibracyjnym, a RO tylko sprawdzał, czy jest 0.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój reflaktometr na RO pokazuje teraz około 6 kresek poniżej zera więc wodą RO u siebie nie mogę choć kiedyś tak robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne refraktometry nie mają możliwości kalibrowania.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś używa tego Milwaukee?

edit: Ja chyba jestem zdecydowany przetestować ten sprzęt, hanka 2x droższa... Milwaukee na amazonie kosztuje 86$, a na ebay.uk 176€, u nas jakoś po środku, szok jakie różnice :shock: .

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie ten sam(tylko dałem 149pln).BRAĆ!!!Super dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.