Skocz do zawartości
Diabeł prawdziwy

zapowietrzony overflow

Rekomendowane odpowiedzi

Działa, działa i nie działa!

Mam zrobiony z rurek PCV 3/4, overflow i się czasem zapowietrza, nie zawsze!

Co może być przyczyną?

Wężyk do odpowietrzania podłączyłem pod powerhed,a 201.

kiedyś działało znakomicie, teraz nie!

Powerhed jest pod lustrem.

zbadałem wszystko (tak się zdaje), i nie wiem!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje odpowietrzenie pudełka przelewowego wężykiem 4/6 także czasem raz na ok 2 miesiące przestaje funkcjonować. Zasysa dysza założona na obiegówkę.

Z moich obserwacji to tak - małe ślimaczki, oraz drobny syf, glony zapychają połączenia z trójnikiem, obecnie mam na czarnym zaworku regulacyjnym (te po kilkadziesiąt groszy)

I zapchanie nie działa w taki sposób że działa i nagle przestaje, tylko jest to widoczne przez jakiś okres ale jak już złapie dużo powietrza w wężyk to pompa nie ma siły tego pociągnąć w dół - nie robiłem "idealnej" zwężki jak pod odpieniacz.

Druga rzecz to po czyszczeniu mój wężyk jest puszczony trochę w górę i tu także należy pomóc - zaginając go w dół, ponieważ pompa nie ma takiego ciągu że podniesie słup wody na 10 cm.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dla tego najpewniej mieć komin


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie zapycha.

Po prostu się zapowietrza.

komin najlepiej, ale co zrobię?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś nieszczelność lub duża ilość powietrza w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam komin pewnie jest najlepszy. Mi się po części podoba moje rozwiązanie, z dnia na dzień na pewno nie zastrajkuje, a obiegówka czasem bezszelestnie wypluje mgiełkę bąbelków - podobnie jak fala na rafie :) Oczywiście mógłbym podpiąć zwężkę od mojego odpieniacza i obiegówka podciągałaby z metr dwadzieścia słupa wody, ale po co?

Jestem zdania że jak Ci się nie zapycha to pompa nie ma siły podciągnąć powietrza pod wodę. Jeżeli jest to firmowa zwężka zakładana na wylot to ile ona podciągnie z 5 cm pod wodę? Zanurz pompę głęboko i zobacz do ilu dojdzie powietrze w wężyku pod lustro wody.

Zauważ także że na szczycie pudełka przelewowego, i Twojej rurki jest PODCIŚNIENIE i nawet jeżeli podczas testu wciąganie powietrza pod wodę wykaże powiedzmy 10 cm to na bank z rurki przelewowej nie pociągnie 10 cm w głąb akwarium/ sumpa - musisz odjąć różnicę poziomów rurka - lustro wody.

Jeżeli leci pojedynczy bąbelek i system odpowietrzania go wyłapie to ok - pompa go zmieli ale jak już będzie w wężyku załóżmy 2 cm powietrza to już cały system pada i pompa nie ma siły.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myśleliście, żeby do odpowietrzenia użyć pompki perystaltycznej?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam komin pewnie jest najlepszy. Mi się po części podoba moje rozwiązanie, z dnia na dzień na pewno nie zastrajkuje, a obiegówka czasem bezszelestnie wypluje mgiełkę bąbelków - podobnie jak fala na rafie :) Oczywiście mógłbym podpiąć zwężkę od mojego odpieniacza i obiegówka podciągałaby z metr dwadzieścia słupa wody, ale po co?

Jestem zdania że jak Ci się nie zapycha to pompa nie ma siły podciągnąć powietrza pod wodę. Jeżeli jest to firmowa zwężka zakładana na wylot to ile ona podciągnie z 5 cm pod wodę? Zanurz pompę głęboko i zobacz do ilu dojdzie powietrze w wężyku pod lustro wody.

Zauważ także że na szczycie pudełka przelewowego, i Twojej rurki jest PODCIŚNIENIE i nawet jeżeli podczas testu wciąganie powietrza pod wodę wykaże powiedzmy 10 cm to na bank z rurki przelewowej nie pociągnie 10 cm w głąb akwarium/ sumpa - musisz odjąć różnicę poziomów rurka - lustro wody.

Jeżeli leci pojedynczy bąbelek i system odpowietrzania go wyłapie to ok - pompa go zmieli ale jak już będzie w wężyku załóżmy 2 cm powietrza to już cały system pada i pompa nie ma siły.

jo-jo!!

Tylko do tej pory działało, a główka jest 1 cm pod wodą.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co wam chodzi ? masz przelew , zalewasz wodą przy pierwszym uruchomieniu , odpowietrzasz i po wszystkim ! jeśli tak nie jest to przelew o kant :mooning rozbić.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - tak wlaśnie było!

Tylko ze teraz nie jest!

Dział 3 dni, a czwartego ... .


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie było ! przelewu nigdy nie odpowietrza się permanentnie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

główka ssała wodę i ewentualne powietrze!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.