Skocz do zawartości
sebmccane

Lampa LED DIY do 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przewertowałem kilka tematów z tego działu i sąsiednich dotyczących zbiorników z przedziału do 60L w kilku zastosowano oświetlenie led.

Budowa Lampki LED do 30 L:

1) Czy zastosować diody 3W ?

2) Ile diód 3W zastosować do zbiornika 30L?

3) Czy wystarczy np: 3 X 3W cool white i 2 X 3W blue royal?

4) Czy wybrać diody power led czy cree?

5) Czy diody zamontować na gotowej płytce montażowej np:. takiej http://allegro.pl/radiator-baza-na-5-diod-power-led-1w-3w-i-5w-i3754289855.html

5) Diody będę łączył szeregowo w systemie on/off czyli stałonapięciowy zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 3w

2-3 x Cool white 4-6 RB

przy tylu diodach zrobisz na powerledach dziadowskie oszczędnosci a światła dwa razy mniej

diody kupijesz już na płytkach i wtedy montujesz na radiator

zasilacz prądowy, a jakie napięcie zależy od tego ile diód będzie połączonych szeregowo


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam różne fora i są różne rozwiązania tego tematu niskobudżetowe to power led prostą lampę można zrobić do 60 zł na cree diody podnoszą cenę.

Pozatym

Tak 3w

2-3 x Cool white 4-6 RB

przy tylu diodach zrobisz na powerledach dziadowskie oszczędnosci a światła dwa razy mniej

diody kupijesz już na płytkach i wtedy montujesz na radiator

zasilacz prądowy, a jakie napięcie zależy od tego ile diód będzie połączonych szeregowo

Tomasz

dajesz 2-3 cool white i 6-8 royal blue wydaje się być trochę za dużo tego bo przyjmując 2x3W + 7X3W = 27W czy to nie za dużo dla 30L?

Ledy będą połączone szeregowo, przykręcone do radiatora + klej termo, jeśli chodzi o funkcje do on/off

Jeśli chodzi o zasilacz to myślę o stałoproądowym.http://www.maritex.com.pl/pl/shop/productInfo/ggid/16945/pid/19529/page/1/backurl/shop%2Fproducts%3Fggid%3D16945%26page%3D1

Proszę o pomoc w doborze parametrów do zbiornika 30 L.

Edytowane przez sebmccane (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą 2 białe i 4 royal blue podłączone w jeden szereg, obciążenie 900 mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą 2 białe i 4 royal blue podłączone w jeden szereg, obciążenie 900 mA.

dlaczego obciążenie 900mA? Możesz wyjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest najbardziej optymalne dla 3 watowych diód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest najbardziej optymalne dla 3 watowych diód

hmm nie do końca to rozumiem.

Chce połączyć wszystko szeregowo tzn 2 diody białe i 4 diody RB. Robię jedną nitkę na końcu mam dwa kable, które łączę z zasilaczem stałoproądowym np takim(MEAN WELL LPHC-18-700, 18W, Iwyj = 700mA Uwyj = 6-25V DC, IP67, ROHS)

pytanie czy coś pominąłem??

Edytowane przez sebmccane (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję większą iloś diód aby równomiernie oświetli zbiornik. Lampa będzie świeciła z taką mocą jaki puscisz prąd przez ledy a nie z taką jak sobie dodałeś moc ledów. Czy 700 czy 900 czy 1300 to wyjdzie w praniu gdy zaświecisz to zobaczysz czy za mała moc czy za duza.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda angażować środki i wysiłek w lampkę do 30 -stki , jak już to wolałbym kupić gotową za 75 zł np; w salonie akwarystki morskiej w Pabianicach w sea world na allegro ja wystawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie power ledy na allegro 3w. Taniej a bedziesz zadowolony. Ja wlasnie do takiego baniaka niedawno sobie lampe zrobilem. Pozdro

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie power ledy na allegro 3w. Taniej a bedziesz zadowolony. Ja wlasnie do takiego baniaka niedawno sobie lampe zrobilem. Pozdro

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

hernio mam do ciebie prośbę wrzuć fotki swojej lampki i małą specyfikację(jakie i od kogo ledy, jaki zasilacz i itp. Na pewno komuś też to się przyda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest zasilacz napięciowy Mean Well ELN-30-27 27V/1.12A. Możesz do niego podłączyć 7 diód i regulować napięcie i prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.