Skocz do zawartości
Kraszan

Kalkwaser na zgagę ? ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem to wrzucić w "Szalone pomysły" ale dział jest zablokowany...

Nadmienię, że pytam poważnie, aczkolwiek czysto teoretycznie ;)

Na własne życzenie dorobiłem się problemów żołądkowych - jakaś nadkwaśność, zgaga itd... Nie wiem, czy ktoś z Was ma problemy ze zgagą, ale jest to zaje&^%scie uciązliwe - odbija się ogniem, przełyk jest poparzony itd. Wrażenie jakby zjadło się akumulator ;) Ph w żołądku schodzi w granice pH 2-2,5 i zaczyna wypalać dziury w ścianach żoładka. Ból potworny. Do lekarza mi nie po drodze, więc na razie "leczę się" sam , starym domowym sposobem czyli sodką oczyszczoną. Ulga natychmiastowa, dzięki podbiciu pH w górę. A ponieważ mam pH metr zmierzyłem pH roztowru sodki i przyznam że mnie zaskoczyło: w granicach 6.2-6,9. Na pewnmo trochę zobojętni kwas zołądkowy ale czy nie lepiej byłoby chlapnąć sobie szklaneczkę kalkwasera? Ciekawe tylko czy nie jest jakoś szczególnie szkodliwe?

Hm... Zaznaczam, że pytam czysto teoretycznie - ale w przypadku pozytwnych opinii rozważam eksperyment ;)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miewam zgagulca od ladnych kilku lat - tylko ranigast panie ;)

No i piwo oczywiscie ;)


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shreku - czego ja juz nie próbowałem. Powinienem dostać złotą kartę VIP od producenta Manti, UlagaMax, Rennie itp. Ranigast jest dobry, ale przed faktem - zapobiega zgadze, ale nic juz nie zrobi jak zacznie człowieka skręcać ;)

Nic nie jest tak błyskawicznie skuteczne (ok. 10 sekund) jak szklanka wody z sodką, ale nurtuje mnie ten kalkwasser ;)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowales co tylko mozliwe , a to jest takie proste pozbyc sie zgagi :] wystarczy odpowiednia dieta , absolutnie zero smazonego jedzenia , regularne picie mleka , jaki kolwiek niepotrzebny stres na bok , jedzenie o stalych godzinach , rezygnacja z paleia papierosow i w zyciu nie bedziesz mia lzadnej zgagi , od 20 lat ani razu nie mialem :]

Zgaga jest swiadomym wyborem tego co sie ma .... albo nie ma :]

pozdr...

Ps;Na poczatku zgaga , wrzody i rak zoladka takze to sobie przemysl ..a juz napewno odradzam picie kalkwasser jezeli nie chcesz sobie calkiem garow rozwalic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rzadko meczy zgaga ale w moim przypadku najlepsze jest mleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FerdynandFspanialy :

probowales co tylko mozliwe , a to jest takie proste pozbyc sie zgagi :] wystarczy odpowiednia dieta , absolutnie zero smazonego jedzenia , regularne picie mleka , jaki kolwiek niepotrzebny stres na bok , jedzenie o stalych godzinach , rezygnacja z paleia papierosow i w zyciu nie bedziesz mia lzadnej zgagi , od 20 lat ani razu nie mialem :]

Zgaga jest swiadomym wyborem tego co sie ma .... albo nie ma :]

pozdr...

Ps;Na poczatku zgaga , wrzody i rak zoladka takze to sobie przemysl ..a juz napewno odradzam picie kalkwasser jezeli nie chcesz sobie calkiem garow rozwalic ;)

Człowieku stres na bok?? W DZISIEJSZYCH CZASACH??

Powiedz jak to zrobić bo ja jak rano wstaje to juz się boję tego dnia.......

POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem (nie-)przyjemność posiadać zgagę przez pewien czas i jestem przekonany że w moim przypadku było to na tle nerwowym, nie jest to pewnie zasadą ale warto przyjrzeć się swojemu trybowi zycia. Takie porównanie mi się nasuwa: to tak samo jak z inwazją glonów nitkowych, masz dwa wyjścia albo zaczniesz leczyć się objawowo ale licząc się z tym że problem bezie powracał ( analgicznie z glonami np. za pomocą absorberów fosforanów), albo przyjrzysz się skutkom ataku i zaczniesz walczyć z przyczynami( lepsza cyrkulacja, filtracja biologicza, lepsza jakośc wody, skromniejsze karmienie podopiecznych).

Wybór należy do ciebie.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie stosujcie ranigastów, Rennie i innych kur..st szkoda zdrowia i kasy. Jak nie zapomne to podam wam w miare tani środek (jest on na recepte ) ale jest niesłychanie skuteczny !!! Sam stosowałem Renne (taka fajna laska go reklamowała) potem Malox czy jakoś tam i co noc jak zaczynało piec łyk łyk. A teraz raz na 2 - 3 tygodnie 1 tabletke i spoko.

Dla nie lubiących farmacji proponuje zjeść zwykłe jabłko !!!!! też pomaga!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

---------------------------------------

mario-sz

Człowieku stres na bok?? W DZISIEJSZYCH CZASACH??

Powiedz jak to zrobić bo ja jak rano wstaje to juz się boję tego dnia.....

-----------------------------------------------------

Czasem myśle że lepiej się wogóle nie budzić !


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się porobiło. Ludzie czy to życie jest naprawde takie porąbane?! Czy ja mam tyle szczęścia? zaznaczam że nie wygrałem w totka, nie jestem synem szejka, pracuję jak każdy przeciętny człowiek i wiodę pewnie typowe, normalne życie.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wiodę pewnie typowe, normalne życie." - powiedzial akwarysta morski ;) Bardzo normalne hehe ;)

A co do kalkwasser to jakie ma ono pH? Bo ja sie obawiam czy aby nie za male? Zebys nie przedobrzyl w druga strone Kraszan... Pamietaj takze ze kazdej reakcji neutralizacji kwasu przez zasade towarzyszy powstawanie odpowiedniej soli, w tym przypadku bylby to chlorek wapnia a czy jest on na pewno obojetny dla zdrowia? Z drugiej strony tez miewalem zgage i wiem ze czlowiek wszystko by wypil zeby sie tego pozbyc ale kalkwasser IMO to strzal ze zbyt grubej rury. Zreszta mam lekarza w rodzinie to sie pozniej spytam ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polprazol 20 mg 2x1 tabl przez tydzien a pozniej 1x1 tabl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polprazol - tylko na receptę, działa na zasadzie hamowania wydzielania kwasu solnego, trzeba jednak uważać bo nie ma wpływu na wydzielanie gastryny (to dzięki niej wydziela się kwas solny) ta kumuluje sie w organiźmie - jeśli nagle przestaniesz brać to może cię nieźle sieknąć atak wrzoda.

Najlepiej na początek udać się do lekarza i zrobić sobie gastroskopię -może to i nieprzyjemne ale to najpewnijsza metoda diagnozowania co ci jest. może to być nadkwaśność, refluks, choroba wrzodowa albo inne dziadostwo.

Moja rada: najpierw diagnoza potem leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie albo famitydyna (famogast) albo ranitydyna (ranigast), poza tym kilka generykow omeprazolu (np. polprazol, omeprazol, omar, ortanol). te dwie grupy dzialaja troche w inny sposob, ale, jak napisal poprzednik, efekt jest jeden - zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w zoladku. Jezeli chce sie pomodz szybko - pozostaja roznego typu zwiazki zobojetniajace - mleczka, tabletki do ssania itd. Z tego wynika, ze pomysl z woda wapienna jest jak najbardziej uzasadniony, chociaz bylbym raczej ostrozny;) no i jezeli inne tego typu rzeczy nie pomagaja to woda wapienna na pewno tez nie pomoze;)

i jak bedziecie mieli problem z " dostaniem" jakiegos leku bez recepty zapraszam do apteki Elzbietanskiej w Starogardzie, prosic Szymona hehehehe


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

...

i jak bedziecie mieli problem z " dostaniem" jakiegos leku bez recepty zapraszam do apteki Elzbietanskiej w Starogardzie, prosic Szymona hehehehe

no to jest źródło pozyskania roztworu lugola ;)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie pijcie zawsze mleko z rana i jak najmniej smazonych potraw , jeszcze mi podziekujecie za to , nie mam zgagi od 20 lat ani zadnych innych piekot zoladka , no ijeszcze raz sport , sport , nie siedzcie przed tymi kompami na okrete bo was "te kwasy zjedza" ja potrafie sziedzeic i po 10 godzin przed kompem ale robie przerwy 20 minutowe , biegam na maxa az mnie pot zalewa inaczej nie wydolnosc krazenia , zawal serca po jakims czasie ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o picie mleka jako żródłó zdrowia to sprawa staje sie coraz bardziej dyskusyjna.

Wielu naukowców twierdzi iz jest ono przyczyna wielu chorób , głównie serca a także żródło wszelkich alergii.

Swego czasu czytałem artykół pt. pij mleko będziesz kaleką. Wnioski po przeczytaniu artykułu popartego badaniami naukowymi sprowadzały sie do tego iż mleko powinno być spożywane tylko w okresie niemowlęcym.

W Nowej Zelandi nie spożywa sie wogóle mleka i nie ma tam chorób serca czyżby przypadek ?

A najwięcej chorób serca wystepuje w USA , gdzie spożycie mleka jest rekordowe. Może kolejny zbieg okoliczności?

Czas pokaże, choć nie szybko bo za przemysłem mlecznym stoi machina finansowa warta 5.5 mld dolarów w samej europie.

Na zdrowie .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje dziecko ma problem z przyswajeniem mleka i przy okazji kolejnej wizyty u lekarza dowidziałem się, że generalnie mleko tak jak najbardziej, ale do pewnego wieku. 90-95% dorosłych ludzi ma problem z odpowiednim przyswjeniem mleka, często potem kończy się to alergiami. I bądź tu mądry, z resztą jak sobie pomyślę jak technologicznie takie mleko UHT jest "obrobione" to się zastanawiam czy aby nie powinno się zmienić nazwy na produkt mlekopodobny.

PS. Do tych trochę starszych forumowiczów:

Pamiętacie te czasy kiedy pewne rzeczy udawały inne? Na przykład produkty czekoladopodobne? Wiedze tu pewna analogię, heh, a miało byc lepiej, wyszło jak zawsze.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Swego czasu czytałem artykół pt. pij mleko będziesz kaleką. Wnioski po przeczytaniu artykułu popartego badaniami naukowymi sprowadzały sie do tego iż mleko powinno być spożywane tylko w okresie niemowlęcym."

Ale mleko od matki , bo od krowy w tym wieku to grozi rozwaleniem trzustki :]

Po przegotowaniu mleka nie bedziesz chory , a alergi to predzej dostaniesz wdychacac powietrze ktoro jest bardziej zanieczysczone teraz od mleka .

na zdrowie ;)

Ps; Pamietaj ze papier wszystko przyjmie , a jakby tak sluchal tylko tego co podaja media to by czlowiek musial juz dawno przyprawic w ramki , dziek itemu ze nie czytam takich glupot to zyje i normalnie funkcjonuje i jestem zdrowy .

Uwazacie ze wkladanie rak do morskiego akwarium jest mniej szkodliwe od wypicia szklanki mleka ? to sie grubo mylicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten środek naprawde pomaga!!!!!!!!!!

Odkąd go zacząłem stosować (i to sporadycznie) to problem z zgagą przestał istnieć!!!!

Lanzul S (Lansoprazolum)


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mleka to lubie wypić szklaneczke . Ssać też lubie ale piersi ale bez mleka !


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...logiczne myślenie według blondynki na temat picia mleka: Wszystkie młode ssaki piją mleko-człowiek też jest ssakiem, żadne dorosłe zwierzę będące ssakiem nie pije mleka-więc jakim cudem ludziom dorosłym upieprzyło się, że mleko jest im niezbędne?! Młode ssaki jak i dzieci posiadają enzymy trawiące mleko, dorosłe zwierzęta i dorośli ludzie ich nie posiadają więc A) nie trawimy tego co powinniśmy i co jest korzystne w mleku i ;) trujemy się tym, czego nie potrafimy strawić; Zastanawiam się tylko na ile alternatywą jest już strawione mleko, mam na myśli kefiry, jogurty i mleko skwaśniałe...może macie jakieś dane na ten temat? A jeśli chodzi o picie mleka na zgagę to słyszałam, że właśnie mleko może być przyczyną nadkwasoty, choć przez długi czas zalecano właśnie mleko na zgagę...Taki ten świat pochrzaniony....


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zahaczyłaś o temat biokultur w jogurtach i im pochodnych. To jest kolejna wielka ściema. Przykład aktimel. Te kultury są na tyle popularne, że znajdują się w co drugiej maślance, a poza tym nie za bardzo rozumiem w jakim celu mam usypiac mój system immunlogiczny, który i tak przy sterylnym trybie życia jaki generalnie prowadzimy (chemia gospodarcza, mydełka, domestosy itp.) , nie ma co robić i się uwstecznia?!


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.