Skocz do zawartości
Kraszan

Piękne twardziele po 89zł ryby od 15zł

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja jade do erybki czyli Tomka jutro i mam tam zamiar zostawić troche grosza !

Ale do reefshopu też pojade w wakacje bedę nad morzem i nadstawie pare kilosów żeby zobaczyć sklep Przemka i kupić co nieco, a propopo w soboty jest czynny Twój sklep Przemek jak Ci dam w lecie znać to istnieje możliwość że będziesz w sklepie w sobote bo tak mi się wczasy kończą? !!!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep mamy otwarty i w soboty i nierzadko w niedziele(prosimy o telefon, ktoś podjedzie i zawsze otworzy) - a takze nierzadko i o 19 czy 21 - poniewaz na miejscu jest dużo roboty i mimo że drzwi sa zamknięte - pracujemy średnio do 21 - wytarczy wypowiedziec zalkęcie i drzwi się otwierają;)

Zaklęcie wysyłam mailem - tylko zaufanym ;)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doloze swoje 3 grosze

1. Kupowalem w um-um.

Szybki kontakt. Ustalilem co maja na miejscu, co moga miec szybko i zamowilem. Dostalem rabat i paczke w terminie.

Email i gg prawie on-line.

Paczka zapoakowana ok. Po kilku dnia sprawdzilem, ze salimetr Sery jest pekniety.. nie chcilo mi sie go reklamowac, kupilem inny - drobiazg.

Nie dzialal prawidlowo AM TF750. Kilka maili do dystrybutora AM (z pominieciem um) i dostalem NOWY - zdarza sie.

Z tego co pamietam dostalem nawet sms z postepem realizaji.

Pomijajac wade fabryczna odpieniacza AM jestem bardzo zadowolony z kontaktu.

2. AM - dystrybutor, jakosc obslugi do przyjecia - bylem bardzo spokojny...

3. AL - kontakt swietny, chociaz sprzet moglby troche w lepszym stanie - mam mieszane uczucia w stosunku to tej firmy

4. korale - wszystko ok - sprawnie i szybko (jak w um)

5. erybka - sprawnie i szybko - dobry kontakt

kupilbym wszystko w um, ale duzo sprzetu nie mieli w rozsadnaym czascie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erybka- super zapakowene, wysoka jakośc towaru(zwieżąt), ceny i kontakt. wszystko super


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pecha do erybki. Tomek wyraznie mnie zlewa. zamowilem troche rurek u niego. czekam juz 4 tygodnie.

no i przestal odpowiadac na miale gdy go pytam kiedy skompletuje zamowienie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

choć na forum jestem od niedawna to pierwsze zakupy do morskiego zrobiłem właśnie na um-um 20.04.2003 (nr zmówienia 1235).

Dlaczego tam?

cena np. odpieniacza Weipro w sklepie w Gliwicach (padł około rok temu) była większa niż cena odpieniacza z pompą na um-um.

To proste wynajęcie lokalu, ogrzanie, koszty utrzymania (szczególnie morskiego) są wysokie.

Moim zdaniem, aktualnie w Polsce mają szansę funkcjonowania tylko e-sklepy. I większość ich dochodów sądze, że pochodzi ze sprzętu (żarniki, lampy, pompy itd) oraz sól, pokarmy. Zwierzęta to tylko dodatek ..... ktoś powie że się niezgadza, więc pytam Cię Przemku ile zarobisz na rybce czy ukwiale?(nie mówię o rafie którą sprzedajesz pewno na "pniu") - utrzymanie jest bardzo wysokie i moim skromnym zdaniem STANOWI TYLKO DODATEK DO OFEROWANIA PEŁNEGO ASORTYMENTU.

Polskie społeczeństwo jest biedne (zarabiamy wielokrotnie mniej niż Niemcy) i nie dziwcie się, że ceny są wyższe niż u nich ponieważ jak ktoś kupuje 1000szt to płaci mniej niż ten co 50 - to jest normalne. Na e-beyu ceny używanych też są 2-3 krotnie niższe niż w Polsce na allegro z tych samych powodów.

Liczę, że przy aktualnym rozwoju popularności (o wzrostu płac)za 10 lat dogonimy Europę.

Ja osobiście nie kupiłbym rybki z Gdańska (jestem z Zabrza) choć wiem że ich droga do Polski jest o wiele dłuższa. Ja po poprostu muszę zobaczyć co kupuję. Dlatego Gramma loreto kosztowała mnie 130zł, błazenek 110 a Garbik 60zł - znacznie więcej niż na um-um, teraz jest oczywistym że będę kupował rybki w moim mieście w Zabrzu, ale jeżeli cena sprzętu (obsługa teraz jest prawie wszędzie na wysokim poziomie) będzie wyższa niż w um-um łącznie z przesyłką, to kupię tam.

Jeżeli chodzi o solidność um-um to pamiętam, że nie dosłali mi czegoś (chyba podłoża lub soli). Po mailu otrzymałem paczkę z zamówionym sprzętem i przeprosinami. Ja nie mam sklepu - ale sami możecie sobie wyobrazić jaki może być czasem młyn, AHA za przesyłkę oczywiście nie płaciłem.

Sklep z Zabrza ma szansę przetrwać ten trudny jeszcze 2-3 letni okres, ponieważ tu nie ma morszczyzny i to nie dlatego że ktoś zapomniał o nas - w Katowicach mieszkania są tańsze niż w Białymstoku, o Lublinie i innych miastach nie wspominam (dzisiejszy Dziennik Zachodni)- u nas po prostu jest bieda.... zobaczcie jak Zabrze wygląda - 1 zardzewiały peron, 1 plac Wolności z Mc Donaldem i Bankiem Śląskim i psy d.... szczekają.

Pozdrawiam ludzi z Białegostoku i Lublina


tomekbiel@o2.pl pisz z dopiskien nano-reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Górnikiem Zabrze ;)

Grać może nie umieją ale za to maja sklep z morszczyzną czego życze innym w swoich miastach. Fajnie jest przyjść, powybrzydzać, potargować a przedewszystkim zobaczyć na live.

Jak wiadomo w każdym biznesie trzeba mieć odrobine szczęścia :)więc życze powodzenia Tomkowi i pozostałym którzy próbują ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiflu

Klika lat temu byłem na zabawie sylwestrowej w Gwarku (dyskoteka na rynku w Gliwicach). Bawiło się tam kilku piłkarzy Górnika - mówię Wam ŻENADA, mój kumpel powidziałby z angielska dizaster. Od tego czasu wiedziałem, że Górnik to piękna karta historii polskiej piłki nożnej i chyba nic więcej.......


tomekbiel@o2.pl pisz z dopiskien nano-reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek-reef

.....................................................

.."że Górnik to piękna karta historii polskiej piłki nożnej i chyba nic więcej....... "

.....................................................

Tak jak w kazdym Klubie,jak sie skonczylo dofinansowanie i sponsorzy odeszli to tak jest.

Niestety ;););)


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek-reef :

Moim zdaniem, aktualnie w Polsce mają szansę funkcjonowania tylko e-sklepy. I większość ich dochodów sądze, że pochodzi ze sprzętu (żarniki, lampy, pompy itd) oraz sól, pokarmy. Zwierzęta to tylko dodatek ..... ktoś powie że się niezgadza,

Ja powiem, że się nie zgadzam ;)

Co rozumiesz, przez "e-sklep"?

To, że ktoś bedzie miał akwaria z rybami/koralami i wrzuci kolorową ofertę do netu, do tego napisze, że wysyła, to to już jest e-sklep? Przecież może wpuścić też ludzi z ulicy - niech sobie obejrzą stworzenia. I nie musi być to salon akwarystyki morskiej - może to być zwykły garaż (vide ReefShop). Koszty będą na tym samym poziomie, niezależnie czy to będzie "e" czy zwykły sklep. No może dojdą opłaty za łącze internetowe ;)

A co do tego na czym sklep taki zarabia - lepiej nie snuj domysłów. Może to być bardzo różnie. Jezeli na danym modelu pompy zarobi 50 zł na czysto to dobrze. Jeżeli dogada się z danym producentem, weźmie dużą partię, dostanie rabat itd.. i zarobi na pompie 250zł - też dobrze ;)

Jeżeli przyjdzie dostawa i połowa stowrków będzie martwa - musisz je sprzedać drożej niż konkurencja żeby choć odzyskać włożone w dostawę pieniądze. Jeżeli przyjdzie wszystko zdrowe, żywe i w dobrej kondycji, do tego z wynegocjowanym sporym rabatem za transport - zrobisz niższe ceny niż konkurencja i też dobrze zarobisz.

To na czym, i ile kto zarabia - pozostawmy temu komuś.

Czyjeś pieniądze łatwo się liczy.

A skąd u niektórych ataki na Przemka? Wydaje mi się, ze powód jest prosty - każdy kto coś kupuje, za coś płaci, chciałby zapłacić jak najmniej i jeszcze być super obsłużonym. Stąd żale. A wina Przemka w tym wszystkim jest jedna. Między zdaniami, stara się przekazać informację, że nic na tym wszystkim nie zarabia, że w zasadzie sprzedaje po cenie zakupu, a ceny w ReefShopie uzależnione są tylko od tego ile trzeba dać ludziom pensji, jak wysoki rachunek za prąd przyszedł itd...

Ludzie - przecież to normalne, że jak ktoś zakłada sklep, wkłada w to swój czas i wysiłek to oczywiste, że chce na tym zarobić!


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan - no bez przesady, aż tak źle to nie jest ;)

Na drobny suprise w sobotę wystarczy ;)

Pozdr

PRzemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAWO DLA TOMKA!!!! OBY TAKIE SKLEPY ISTNIALY BO NIEMAM ZAMIARU PRZEPLACAC I CZEKAC NA PACZKI 3 TYGODNIE POPROSTU JADE I ODBIERAM !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan

1. cytat:

A co do tego na czym sklep taki zarabia - lepiej nie snuj domysłów. Może to być bardzo różnie. Jezeli na danym modelu pompy zarobi 50 zł na czysto to dobrze. Jeżeli dogada się z danym producentem, weźmie dużą partię, dostanie rabat itd.. i zarobi na pompie 250zł - też dobrze

Odp. ten kto prowadzi własny interes to wie, że bardziej opłaca się kupić 5 sztuk i zarobić po 50 zł, niż 100 sztuk (przeważnie na kredyt) i zamrozić pieniądze na długi, długi czas....

2 cytat:

A co do tego na czym sklep taki zarabia - lepiej nie snuj domysłów.

Odp. Myślałem, że to forum na którym każdy może snuć domysły i wyrazić swoje zdanie...... - z tego co napisałeś można zrozumieć, że masz monopol na wiedzę. Jednak po cytacie 1 mogę WYSNUĆ, iż nie prowadzisz żadnej z sukcesami działalności gospodarczej...

3 cytat:

To, że ktoś bedzie miał akwaria z rybami/koralami i wrzuci kolorową ofertę do netu, do tego napisze, że wysyła,to już e-sklep?

Odp. Tak, to jest w skrócie definicja e-sklepu.

4 cytat:

e-sklep? Przecież może wpuścić też ludzi z ulicy - niech sobie obejrzą stworzenia. I nie musi być to salon akwarystyki morskiej - może to być zwykły garaż (vide ReefShop). Koszty będą na tym samym poziomie, niezależnie czy to będzie "e" czy zwykły sklep.

5 cytat:

No nie mogę - kilka prawd:

a. jeżeli pracodawca opłaca za Ciebie ZUS (pracujesz gdzieś) płacisz ZUS około 150-160zł/miesiąc. Jeżeli nie - płacisz około 500zł (nie pamiętam dobrze).

b. Jeżeli 1 osobę zatrudnisz płacisz pensję + cały ZUS, więc co najmniej 1500-1800zł!!!

c. e-sklep możesz mieć nawet w domu. Jeśli nie, to masz dodatkowe koszty, tzn.

- około 800-1000zł wzwyż za wynajęcie lokalu,

- prąd około 150zł koszty stałe + tyle ile zużyjesz - prowadząc rybki i rafę około 200zł (koszty stałe w zależności od złożonego zapotrzebowania),

- twój ZUS,

- musisz jeździć po towar lub być w sklepie, więc potrzebujesz 1 lub 2 pracowników - koszt 1500-4000zł,

- ogrzewanie w miesiącach zimowich 5x600zł=3000zł

RAZEM 800+350+500+1500+250= 3400zł

- inne koszty - mogą one wynieść nawet połowę tej kwoty

nie wliczyłem kosztów paliwa, zużycia samochodu bo są identyczne w e-sklepie i sklepie

"Zwykły garaż" jak napisałeś, mówi nie o sprzedawcach, ale o odbiorcach!!!!

ile towaru musisz sprzedać, oczywiście z minimalną marżą aby na to zarobić???????

6 cytat:

Czyjeś pieniądze łatwo się liczy.

Odp.

Sam prowadzę działalność więc liczę i swoje pieniądze. Jak zaczynałem też byłem optymistą - niepoprawnym, ale życie jest inne - KTO MA INTERES TEN WIE

i mnie nie obrażaj, bo pewien wiek i doświadczenie już osiągnąłem, a jeżeli jesteś uprzedzony do Przemka to jest to Twója sprawa, ale za to forum to czapki w dół Panowie - dla mnie osobiście jest kopalnią wiedzy

PODSUMOWUJĄC:

trudność prowadzenia e-sklepu porównałbym do akwa z rybkami, a sklepu akwarystycznego do akwa z koralami twardymi - zastanów się nad tym zamin zaczniesz wyrażać swój hurrra optymizm.

Pamiętacie samochody na naszych drogach (lata 90) i salony (1993-1996), które sprzedawały markowe auta - to też były większe garaże, a teraz???? musimy trochę poczekać na portfel z gotówką do wydania na przyjemności warte 5000 w górę....

PS właśnie dzisiaj jadę do sklepu Tomka coś kupić...opowiem wieczorem jak wrócę. Myślę, że wszyscy trzymamy kciuki z nowopowstałe sklepy z morszczyzną, ale nie dajmy się ogłupić.


tomekbiel@o2.pl pisz z dopiskien nano-reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zmroził Twój post i Twoja pewność siebie, że mi opdopwiesz, dlaczego na śląsku w Gliwicach (przy rynku) sklep a morszczyzną padł około 1 rok temu, w Bielsku-Białej w sklepie ze SFERY piękne akwa okrągłe zlikwidowali - ten sam właściciel miał sklep akwa w WITKU w Krakowie (przy A4), pojechałem tam specjalnie i też już go zlikwidowali. Czyżby sprzedawcy byli głupkami i nie chcieli zarobić? napisz dlaszczego je zamknięto?


tomekbiel@o2.pl pisz z dopiskien nano-reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kraszan :

wina Przemka w tym wszystkim jest jedna. Między zdaniami, stara się przekazać informację, że nic na tym wszystkim nie zarabia, że w zasadzie sprzedaje po cenie zakupu, a ceny w ReefShopie uzależnione są tylko od tego ile trzeba dać ludziom pensji, jak wysoki rachunek za prąd przyszedł itd...

Normalne Przemek prowadzi fundację a nie sklep ;) wedle Twoich przypuszczeń.

Dla mnie normalne jest że jest to działalność nastawiona na zysk i tak powinno być. Z cenami nie dyskutuje, każdy przedsiębiorca ma możliwość określić je na wybranym przez siebie poziomie, ważne aby sprzedawca solidnie wywiązywał się z przyjętych na siebie obowiązków, wszak sam ustala regulamin obowiązujący w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek-reef

Poziom Twojego posta jest tak ?enuj?co niski, ?e mia?em ju? na niego nie odpowiada?. Nie umiesz czyta? ze zrozumieniem i nie umiesz wyci?gna? najprostszych wniosk?w. Nie obchodzi mnie czy Cie zrazi? czy nie m?j post, i moja pewno?? siebie. Poka? mi fragment, w kt?rym Ci? obrazi?em ? (cho? nie dbam o to).

I sk?d Twoj durny wniosek ?e jestem uprzedzony do Przemka? Przeczytaj jeszcze raz to co napisa?em - wniosek jest zupe?nie odwrotny. Po liczbie Twoich post?w widz?,ze jeste? tu nowy - mo?e nie wiesz, ?e forum nale?y do Przemka, w?asciciela um-um'a i jednoczesnie reef-shopu. Wyliczanie Jego koszt?w i zysk?w jest po prostu nie na miejscu. Co innego, gdyby te wyliczenia mialy cokolwiek wsp?lnego z rzeczywisto?ci? - niestety policzy?e? po?ow? sk?adnik?w robi?c i przy tym mas? b??d?w. Mylisz si? r?wnie? co do mojej znajomo?ci tematu bran?y akwarystyki morskiej - za?o?? si?, ?e w ?yciu nie widzia?e? prawdziwej Stocklisty hurtownika z Indonezji i nie masz poj?cia ile kosztuje morska ryba w zakupie, z transportem itd.

Je?eli prowadz?c sklep z morszczyzn? za pr?d zap?acisz 350 z? to znaczy ze gros energii ukrad?e?. Nie masz poj?cia o tym sk?adniku. W jaki spos?b prowdzisz sw?j biznes nie znaj?c aktualnej sk?adki ZUS? Z tego co napisa?e? wynika ?e mia?e? do czynienia z biznesem - a dok?adniej z Eurobiznesem - tym z dzieci?stwa.

?enuj?ce jest to Twoje wyliczenie koszt?w - pomyli?e? si? o ca?y rz?d jednostek.

Przemy?l jeszcze raz koszty i r??nice sklepu i "e-sklepu", po?wicz czytanie ze zrozumieniem i nie uwa?aj si? za cyt:"starszego i bardziej do?wiadczonego" bo mo?esz si? bardzo pomyli


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Teq - nie zauważyłeś nuty ironii w tym co napisałem? ;)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu niepotrzebna sprzeczka.

Ten topic dotyczy czegoś innego niż walka na języki....

Pozdro


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest dyskusja tylko znowu jeden drugiemu udowadnia że jest głupi.... DZIECINADA


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mario-sz :

To już nie jest dyskusja tylko znowu jeden drugiemu udowadnia że jest głupi.... DZIECINADA

@mario-sz - co sugerujesz?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan ja nic nie sugeruje ;) TYLKO piszę że to nie temat tego Topicu POZDRO KRASZAN


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Admin ? Moze zamykac takie watki ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek - ale czemu zamykać?

Niech paru pseudobiznesmenów, potrafiących na odległość policzyć czyjeś zyski i koszty, kompletnie nie znając się na branży, ma szansę się skompromitować.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teq

CAŁKOWICIE SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM!!! oprócz jednego

Jeżeli cena jest wyższa u danego sprzedawcy a ja pomimo tego zdecyduję się na zakup to nie mam prawa mieć do niego pretensji, że ma wyższe ceny - rynek i tak to zweryfikuję.

Jednak ja (jak i chyba zdecydowana większość kupujących) wolę zapłacić więcej, ale być obsłużonym w stopniu mnie zadawalającym. Spóźnienia, niedotrzymywania terminu najbardziej mnie zniechęcają do zakupów u danego sprzedawcy. Ja kupowałem 2-krotnie u Przemka i jestem zadowolony.

A jeśli macie coś do Przemka to powtarzam wasza sprawa i NIC MI DO TEGO.

cytat:

Normalne Przemek prowadzi fundację a nie sklep wedle Twoich przypuszczeń.

Odp.

O czym ty mówisz, ja nie napisałem ani nie dałem do zrozumienia, że Przemek na tym nie zarabia i byłby głupcem lub kłamcą gdyby tak on twierdził. Więc nie pisz tego lub przytocz cytat!

A tak na marginesie to fundacja też nie działa za darmo, może nie wiesz, ale 5-10% wpływów na konta fundacji zabiera sama fundacja - nie będę tego dalej tłumaczył, bo nie o tym mowa....


tomekbiel@o2.pl pisz z dopiskien nano-reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.