Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, super wygląda ten wschód. Nie masz problemów z glonami na szybie przez to naturalne oświetlenie? U mnie jak świeciło na akwa to musiałem częściej z czyścikiem latać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przy słońcu trzeba codziennie szyby czyścić.

Kilka fotek z nowego nabytku - wentylatorów, sterowanie za pomocą urządzenia RT-2C "0".

Dodatkowo film z Nassariusem, który karmiony z pęsety robi wyprawę po szybie pod samą taflę wody. Przechwytuje przysmak i z Hukiem spada na dno :smiling: .

post-22184-0-36958900-1401866680_thumb.jpg

post-22184-0-58749400-1401866688_thumb.jpg

post-22184-0-24791700-1401866697_thumb.jpg

post-22184-0-72513100-1401866710_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zapragnąłem wykonać zabudowę górnej części aby akwarium od strony kuchni nabrało nowego wyglądu i ładniej komponowało się z meblami. Zdjęcia z przebudowy poniżej, jutro dalsza część prac.

post-22184-0-65830700-1402071102_thumb.jpg

post-22184-0-04259900-1402071103_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do późnych godzin prace trwały ale ostatecznie prace zakończone.

Zajęło to 3 roboczo godziny, koszty:

- płyty PCV jednostronnie błyszczące (utwardzane) 130+30 zł przesyłka

- stelaż to korytka elektryczne plastikowe wraz z zakrętami oraz 3 profile plastikowe, które dodatkowo są zawiasem i mocowaniem - 60 zł. (zdjęcia tego rozwiązania później)

- klej do montażu to Tangit (tubka kupiona na początku zakładania akwa i chyba nigdy się nie skończy)

Produkt finalny jak niżej.

Najważniejsze założenie jakie miałem to lekkość konstrukcji, łatwość dostępu do akwarium przy prowadzeniu prac porządkowych. Niski koszt całości. Łatwa obróbka materiału, nie lubię piłowania i szlifowania, wszystko można obrabiać nożem.

post-22184-0-77146100-1402211785_thumb.jpg

post-22184-0-75410600-1402211789_thumb.jpg

post-22184-0-61916000-1402211792_thumb.jpg

post-22184-0-52077000-1402211795_thumb.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zbiornik rakieta, trzymam kciuki za dalszy rozwoj i bezproblemowosc.

Mam pytanko o tego Ecsenius midasa, jak z przyjmowaniem pokarmu, czym karmisz, czaje sie na ta rybke do mojej kosteczki.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o tego Ecsenius midasa, jak z przyjmowaniem pokarmu, czym karmisz, czaje sie na ta rybke do mojej kosteczki.

Ryba bardzo ciekawska, a przy tym nie płochliwa. Potrafi też przepędzić inną rybę jeśli spodoba się jej kryjówka. Musi mieć szczelinę, grotę lub inne miejsce gdzie może sobie odpoczywać podczas dnia (krótkie przystanki) oraz spędzić całą noc. Jeśli chodzi o karmienie to jest bezproblemowa, je zarówno mrożone jak i płatki. Zjada z powierzchni wody i również z toni. Mam z 8 różnych mrożonek i nie ma takich którymi by gardził. Ryba bardzo wyrazista, widoczna z przepięknym kolorem żółto/pomarańczowym, którego moim zdaniem jest najmniej w morskim zbiorniku.

Wczoraj odebrałem New Toy! SC 1455. Skimmer posiada fajną regulację pracy, jest bardzo cichy. Ale po 3 dniach pracy widzę, że mniej odpienia niż mój poprzedni BK 160mini DIY. Poniżej zdjęcia, dzisiaj sprawdzę jeszcze parametry wody bo suplementuję codziennie Ca, Mg, KH, I i może zmieniły się warunki pracy.

post-22184-0-71117700-1402473306_thumb.jpg

post-22184-0-09072600-1402473474_thumb.jpg

post-22184-0-56429400-1402473474_thumb.jpg

post-22184-0-25875300-1402473502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, powaznie sie do niej przymierzam. Ciekawy jest ten kolor czasami widzialem bardziej zolta, czasami bardziej pomaranczowo-brazowawa. No i te oczy :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... No i te oczy :)

...tak, fajnie się nimi rozgląda i ma małe "niby rzęsy".

Wczoraj zamontowałem kolejną nową zabawkę, bardzo fajnie kołysze koralami, możliwość zrobienia fali aż do chlupania w zbiorniku jest imponująca. Poniżej filmik z pracy już w moim zbiorniku.

Blau Wave Motion 8000

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie kolejny akwarystyczny produkt, mianowicie pompy dozujące Aqua-Trend.

Wygląd, wykonanie na pierwszy rzut bez zastrzeżeń, dodatkowa zaleta to menu urządzenia w Naszym ojczystym języku.

Zobaczę jak będzie się spisywał ale z opinii tych, którzy już długo mają to w zastosowaniu nie spodziewam się kłopotów.

post-22184-0-50922000-1403007660_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny kawał rafy masz, ja mam nadzieję wystartować w jesieni/zimie z moim. Większość gratów jest, ale póki co przerwę mam w kompletowaniu.

Zaglądam do tematu :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było lekko, przegapiłem moment kiedy DI powinno być wymienione. Efekt taki, że 21ppm lałem uzupełnienia odparowanej wody + chyba 1 podmiana. W rezultacie piasek zbrązowiał, rozgwiazdy nie dają rady, pomagam przez odkurzanie Eheimem.

No i sprawa najciekawsza. Często Błazny się wycierały, ale potomstwo ginęło w nocy bezpowrotnie. W końcu nauczyłem się kiedy maluchy zaczynają Start. Dzisiaj w nocy po 50 minutach od ciemności w domu (sama lampa nad akwarium to za mało, w pomieszczeniu też musi być ciemno) zaczął się Start. 1:50 jeden za drugim odrywały się od skały i heja po zbiorniku. Na to czekały Pterapogony, uczta na całego, ja w panice za siatkę ale oczka za duże więc tylko Jubilerki po głowie waliłem, duża część zaczęła spadać do sumpa. Odpieniacz Stop i plastikowym pojemnikiem razem z wodą je łapałem. Po godzinie walki i ogólnego nocnego hałasu malce w pojemnikach zostały w sumpie. Złapałem kilkadziesiąt, rano pływało już kilkanaście. Zacząłem organizować piko rafę, po przekopaniu "rzeczy które się jeszcze przydadzą" powstało to co widać niżej. Do godz 13:00 przeżyły tylko dwa. Zobaczymy co będzie dalej. Dostały red plankton, a wcześniej bosmidię. Woda i skałki z dużego zbiornika, do tego kaskada i grzałka. Całość 5,5 L.

post-22184-0-58891300-1403791150_thumb.jpg

post-22184-0-40054700-1403791158_thumb.jpg

post-22184-0-19939000-1403791164_thumb.jpg

post-22184-0-79857100-1403791169_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grą wchodzi tylko i wyłącznie pokarm żywy. Bez hodowli planktonu, szanse na odchowanie narybku są zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień się nalatałem żeby znaleźć fito na szybko, nie udało się. Błazny wykazywały chęć żerowania niestety po 18h padł ostatni malec.To i tak długo na szybką prowizorkę bez przygotowania. Gdybym miał pokarm istniała duża szansa na przeżycie 1wszego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ładne kolorki, faktycznie trochę mało miejsca może pora porobić parę szczepek i sprzedać lub oddać wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem już o pocięciu Cladieli. Właśnie mam zamiar zaopatrzyć się w nóż ceramiczny. Stopa jest wielkości dłoni, której raczej nie ruszę ale ramiona po 10-15cm planuje ciąć. Z tego co czytałem ten koral wolno się goi.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki Leszku ale ktoś musi Ci to powiedzieć....

Chłopie! Tam aż się prosi minimum trzy razy większy zbiornik! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno to mówiłem na wizji lokalnej, że za tą niewykorzystaną przestrzeń w ścianie to ban się należy :fish:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to swietnie wyglada taki zbiornik w scianie megaaa a jak by byl wiekszy to jeszcze lepiej nie masz problemow z czyszczeniem tej szyby z przodu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powody braku miejsca musiałem Sarco eksmitować. Większy jest w planie za rok przy urządzaniu nowego mieszkania ale oscyluje w granicach 400 l. A tu Robert masz racje bo to 20cm na głębokości stracone, ale to był mój pierwszy projekt. Z czyszczeniem nie ma kłopotu. Mam z obu stron czyściki magnetyczne w tym jeden z żyletką. Przy takim spiętrzeniu i "palmą" na środku trudno doświetlić dół.

Dodatkowo w sumpie tez ciasno, ostatnio doszło refugium.

post-22184-0-88928000-1416344368_thumb.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wywaliłem cały siporax. Strasznie odkładał się tam syf i uznałem ze mniej z tego pożytku niż zagrożenia a NO3 strasznie mi skoczyło. Refugium zaczyna działać, dzisiaj wywaliłem garść zieleniny, a w głównym zaczął zanikać zielony osad na szybie przy piasku. Dodatkowo od dzisiaj dolewam mikroelementy od Tropic Marine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kryska na matyska i największy koral został eksmitowany, nareszcie jest dużo światła i dużo miejsca na nowe szczepki, które dostałem od Rekina za które dziękuje.

Ryby trochę skołowane bo zniknęła im wielka parasolka

post-22184-0-05155800-1419273625_thumb.jpg

post-22184-0-41292800-1419273636_thumb.jpg

post-22184-0-37147200-1419273645_thumb.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.