Skocz do zawartości
promil

Cladiella -szczepki

Rekomendowane odpowiedzi

Odkupilem kilka szczepek Cladiell'i,powklada?em je w szpary i otwory w ska?ach.Ma?e cholerki nie s? przytwierdzona nawet do malutkiego kamyka.za kazdym razem kiedy uda mi sie je zamocowa,przez noc wypadaja a nad ranem leza ju? pod skalami:(Jak je przymocowac?

Czy zakopanie w piasku koralowym ma sens?

Mo?e znacie jakis dobry spos?b(mocowanie gumkami,jakies kleje)-b?de wdzieczny!

Pozdrawiam


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promil Trzeba gumką ! bierzesz skałkę i gumke i szczepke. Delikatnie gumką chwytasz szczepke i skałke (ale delikatnie) i będzie ok.! Inny sposób to cyjanopan wyciągasz kleisz chwile dmuchasz i do wody. Jeszcze inny sposób to specjalny klej do korali kleisz na mokro ale cholera drogi,


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakopywanie w piasku też jest dobrym sposobem ale dotyczy wyłącznie teścowej - no i trzeba kopać głeboko żeby pies nie wygrzebał !!! ;)


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takie same problemy z sinularią

przymocowałęm gumką do małej skaki i ładnie rosnie ;)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie gumki nie sa dobre, bo potrafia przeciac szczepke na pol

lepiej biala nitka ja przywiazac do skalki


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
khmer :

Zakopywanie w piasku też jest dobrym sposobem ale dotyczy wyłącznie teścowej - no i trzeba kopać głeboko żeby pies nie wygrzebał !!! ;)

Z tego co pamiętam to się nazywało teściowa na 102

100 metrów od domu 2 metry pod ziemią ;)


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak koral ma wspierać się na gumce być chwycony a nie że gumka wywiera jakiś nacisk - w tedy przetnie to fakt


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przytwierdziłem szczepki silunari i cladielli do skały przy pomocy paska wyciętego z gazy (takiej jałowej do opatrunków).

Owija się kamień z szczepką i pod spodem zawiazuje - w ten sposób szczepka jest przyciśnięta taką siateczką do podłorza.

Po kilku dniach odzinamy pasek gazy i zdejmujemy

szczepki powinny do tego czasu przurosnąć.

Cladiella jest bardzo wiotka i "ślimakowa w dotyku" a co za tym idzie trudno ją przytwierdzić gumką.

Ten sposób widziałem na takim filmiku o propagacji korali - i on u m mnie działa.

Ps. suprglu u cladielli odpada - nie chce się cholerstwo trzymać bo jest maślakowate...


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie przymocowałem je do malych skalek za pomoca malych gumek:)Jest ok.

Dzieki za rady!


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.