Skocz do zawartości
harnas

Osuszanie powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wilgotnoscia powietrza w mieszkaniu. Co mnie zmartwilo to male ogniska plesni na scianach, szczegolnie w miejscach gdzie jest slaba wymiana powietrza.

Wietrzenie nie zdaje egzaminu.

Zaczalem szukac w google osuszaczy. Znalazlem np cos takiego:

http://www.klimasklep.pl/product_info.php?products_id=2

Czy ktos uzywa takiego urzadzenia ? Czy rozwiazuje to problem wilgotnosci ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem to w akcji i też sie powaznie zastanawiam.zwłaszacza że w pomieszczeniu z aqwariami ma być docelowo 1200l wody więc to nie mało.mam możliwość puszczenia wentylacji w komin ale nie chce mi sie grzebać


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena dobra, tez o tym myslalem.. teraz juz mi paruje z 5 l na dobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień chłodzenie na inny sposób - a nie wietraczki (ja tak zrobiłem i od razu grzyb znikł.

Chłodziarka akwarystyczna lub inne domorosłe wymnalazki (w tym mój)

Osuszacz powietrza to moim zdaniem mało sensowny pomysł .

Lepiej zapobiegać - a nie walczyć z efektami.


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blazej: ceny z allegro mniejsze...ale te male modele nie maja mozliwoscia podlaczenia do scieku. jesli takie male uzarzenie ma 4l pojemnik a usuwa 16l/dobe to znacy, ze trzeba oprozniac pojemnika pare razy na dobe.

@mardinus: latwiej sie zapobiega przy malym akwarium. ja wentyluje mieszkanie, nie mam wentylatorow i jest wilgotno.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wietrzenie całego mieszkania tzn. otwarcie absolutnie wszystkich okien w domu na kilkanaście minut 1 lub 2 razy dziennie, systematycznie, to jedyne sensowne wyjście z sytuacji. Możesz też włączyć niewielki wentylatorek ruchomy, o zmiennym kierunku dmuchania, gdzieś na szafie, żeby wywołać ciągły ruch powietrza w pokoju- to tak na teraz, aż wyjdziesz z impasu. Generalnie im dłużej jest zwiększona wilgotność w domu tym więcej wilgoci wniknie w ściany i tym dłużej będzie trwało ich osuszanie. Trzeba nauczyć się systematycznego i globalnego wietrzenia, bo inaczej kicha.

Urządzenia do ususzania pewnie dobre i być może pomogą opanować sytuację, ale potem tylko wietrzenie. Pobór prądu rzędu 200-320 W przez osuszacz to "niezła impreza"


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio koleżanka opwiadał mi że dał sobie zamontowac w oknach PCV przez jakąś firmę specjalne wywietrzniki, powodującą ciągłą wyminą powietrza. Efekt jest taki że do pomieszczenia dostaje się cały czas świeże powietrze, ale tego się nie odczuwa w postaci przeciągów. Jestem pewien że to załatwiłoby sprawę.

Tak jak napisał rah iwetrzyć, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć. Dobra cyrkulacja i wymiana powietrza jest kluczem do sukcesu. Osuszacz jako absorber to środek doraźny, moim zdaniem.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jest dodatkowy problem, ze jestesmy ciepluchy. Moja lepsza polowa nie pozwala aby temperatura spadla ponizej 22st. Przy dobrym,dlugim wietrzeniu niestety pomieszczenie sie wyziebia.

Boje sie kupic osuszacza w ciemno bo to drogie urzadzenie. Hmm, moze kupie na probe w castoramie, jak ni zda egzaminu to go oddam w ciagu miesiaca ;)


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek temp. to nie problem. Przy kilkunastominutowym wietrzeniu wymieniasz powietrze w mieszkaniu nie schładzając specjalnie elementów jego wyposażenia. W efekcie po zamknięciu okien szybko (następne kilkanaście minut) temperatura osiąga swój normalny stan. Mam małe dziecko i wiem o czym piszę ;)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harnas :

Hmm, moze kupie na probe w castoramie, jak ni zda egzaminu to go oddam w ciagu miesiaca ;)

IMHO bardzo dobry pomysł. sprawdzisz będziesz wiedział, najwyżej dostaniesz wyższy rachunek za prąd :wink

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mam takie drobne pytanie blondynki: czy to akwarium masz przykryte czy paruje całą powierzchnią? Może trzeba by było tak rozwiązać problem przykrycia go, żeby większość wody skraplała się i wracała do akwarium. Pytam bo mam dwa akwaria (przykryte), kupe kwiatów a przed snem i tak musze nawilżać, żeby nie budzić się z "suchyn nosem", jakoś super często nie wietrzę, a problem mam większy z za suchym powietrzem niż wilgocią. Jaki ten świat niesprawiedliwy ;)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.