Skocz do zawartości
Margo

Strombusowe kokony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od 2 tygodni moje 2 strombusy próbują się na gwałt rozmnożyć. Tzn. przędą kokony na skałach i przy szybie, które wyglądają mniej więcej tak

IMG 8904

Fakt ten poprzedzało kilkudniowe intensywne wytwarzanie śluzu, który wieszał się na skałach jak choinkowe łańcuchy.

Jeden kokon uwiły na skale, która z przyczyn estetycznych trafiła do sumpa. Potem kokon pojawił się jeszcze na jednej skale. Komuś musiało to smakować, ponieważ kokon przy szybie zmniejszył się o połowę. Myślicie, że zaleje mnie fala stromusowego potomstwa?


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie to wygląda :)nie wiedziałem że takie coś może mieć miejsce


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, jakbyś miała jednego, to też by posiadał taką zdolność.

Składa też na szybie - więc uważaj z czyszczeniem szyb z glonów.

Jak zaczął, to może i zrobi tych gniazd więcej ( tak min 10 co jakiś czas).

Małych nie widzę ale może to przez mandaryna.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej to juz tak dawno było... jednak żaden strombus dodatkowy się nie pojawił od tego czasu. Kokonów już trochę było od tej chwili, ale zawsze po tygodniu znikaja bez śladu...Spore są te kokony jak na tak niewielkiego ślimaka (3x3 cm). Pewnie warunki do wylęgu się nie odpowiednie.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopując temat.

Czy u kogoś sie rozmnożyły Strombusy ? Jeśli tak to czy może napisac pare słów na ten temat ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.