Skocz do zawartości
ini

babka peullearis

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj wpuscilam babke peullearis do mojego 90cio litrowego baniaka gdy zaczela kopac podloze unosi sie w ton macac wode czy to minie czy caly czas woda bedzie tak wygladac?

Edytowane przez ini (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem babki 4 miesiące, po wpuszczeniu v.peularis przez tydzień woda jak mleko przez drobinki, teraz woda znacznie lepiej wygląda, piasek bardziej oczyszczony i już tak syfu nie puszcza, także ja u siebie widzę poprawę w porównaniu do pierwszego tygodnia.

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje bo drobinki piasku są u mnie również na skałach narazie jest masakra a chciałam żeby mi wyczyściła ładnie podłoże to mam czysty piasek ale mleczną wode :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem pył jest wszędzie na początku szyby, pompy, skała, estetycznie to może nie wygląda, ale korale zadowolone u mnie że papu :D w toni


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa u mnie też wszystkie korale pootwierane i opolipowane:) przyjechała do mnie dziś rodzina to wolałam im nie pokazywać mlecznej krainy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz przyspieszyć by woda wyglądała lepiej, można użyć waty filtracyjnej.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałam na wylocie z odpieniacza ale efekt mizerny... a dodatkowych filtrów nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babki to do siebie mają że robią mleko :thumbup:

Od wczoraj posiadam Valencienne sexguttate i podobna sytuacja, może nie mleko ale troszkę bałagani.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że z opinii na temat tej babki wynikało że to jest jedna ze spokojniej kopiących babek.. ok mam nadzieje że podłoże się w końcu wypyli i przejrzystość wróci do normy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

u mnie proces wypylenia trwał ok 3 miesięcy. Cierpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż będę czekała nic innego mi nie pozostaje babka nie oddam bo mi się bardzo podoba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobinki będą pływać zawsze, ale woda będzie przejrzysta i piasek czysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Podpinajac się czy cintus też by

tak wodę wybielił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie v. pullearis jest od miesiąca. I jak tylko wstanie do czasu kiedy zagrzebie się do spania w wodzie jest zawiesina piasku. Nazywam ją "kretem" bo usypuje na noc kopiec na środku akwa na wysokość ok. 7 cm, zasypując swoją skałkę pod którą śpi. Znosi przy tym piach z całego akwa....efekt taki że po bokach prześwituje szkło a na środku jest kopa piachu, taki oto łobuz. Czasem się zastanawiam co by było gdybym jej tą skałkę zabrała, ponieważ była tam rzucona tymczasowo, może jednak lepiej jak ogranicza się tylko do niej a nie zakopuje mi innych skał. Wyjątkowo nie lubi nassariusów. jak tylko któregoś wykopie wynosi go na koniec akwarium:)

Edytowane przez DamaPik (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cintus nie jest babka kopiaca to jak ma wode bielic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

cinctus w moim akwarium usypywał tylko małe górki z których obserwował. Z kopaniem nie ma to nic wspólnego. Salarias więcej piachu przewala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A czy cintus i peullearis mogą być trzymane razem w 112l razem z salarisem?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy cintus i peullearis mogą być trzymane razem w 112l razem z salarisem?

W teorii tak a w praktyce salarias rośnie bydle, a i puellaris też mała nie zostanie.

Z tego co pamiętam V. peullaris nawet do 15cm może urosnąć choć w takim tanku pewnie zkarłowacieje,

Tak czy inaczej jeśli masz zamiar ten zbiornik prowadzić parę lat to lepiej go tak nie obciążać biologicznie.

Ewentualnie po jakimś czasie siata i wymiana na mniejszego :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

W sumie to planuję jeszcze w tym roku go powiększyć do ok 300l. Tylko nie wiem czy mi się to uda w I czy II połowie roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.