Skocz do zawartości
pawel_jaw

Opowiem Wam o botii

Rekomendowane odpowiedzi

pawel_jaw :

--Materiał jest drastyczny--

Wobec panującego wszechkultu osoby niejakiego p.Cebuli i jego kramiku chciałbym napisać parę słów na temat jego sklepu i metod jakie stosuje wobec pracowników i inwentarza...

Wahałem się kilka miesięcy żeby trachnąć tego posta, ale póki w tym kraju wszyscy się będą czaić, nic nie będzie lepiej:yes

Byłem kilka miesięcy(3 lub 4) temu w botii z zamiarem zakupu kilku stworzeń.Kupowałem je dla kogoś, nie dla siebie.Wprowadził mnie kumpel, uczestnik tego forum, według mnie znakomity ekspert, który niejednokrotnie pomagał w sprawach morszczyzny...nie będę go ujawniał bo pewnie zrobi to sam...nota bene były pracownik botii.

No i tak jak mówię...wchodzę i się nogi pode mną ugięły. Widzę, jak sympatyczny z twarzy grubasek, nie odezwawszy się ani słowa ani dzień dobry, ani wal się na gębę, z całej siły napierd..a chorymi rybami o posadzkę sklepu.Osłupiałem załatwił tak z 10 sztuk, a w akwariach pośród zdrowych ryb dogorywały jeszcze obsiane białą kaszką pojedyncze sztuki.Kolejno podzielały los poprzednich.Potem lądowały w plastikowych workach i były gdzieś upychane. Nie muszę dodawać, że to wszystko robił właśnie Cebula.

Kupiłem wtedy 2 ryby - salariasa i kosterę ( pisałem, że nie kupowałem dla siebie ). Cena była bardzo niska - cóż z tego, skoro kostera zdechła w przeciągu 2 dni ( perfekcyjne warunki tanku, bardzo długa aklimatyzacja ) a salariasa wykończył drugi ( pomimo iż Cebula się zarzekał, że może być ich kilka w zbiorniku ). Nigdy sam nie miałem salariasa, więc myślałem, że komuś takiemu jak on można zaufać.

Kwestia podejścia do pracowników - pracował tam mój kolega ze studiów. Wziął sobie kredyt ( dla niezorientowanych - pracodawca wypełnia druk "zaświadczenie o zarobkach" ) , a Cebula wywalił go z dnia na dzień, bez uprzedzenia.Wywalając go, pozbył się jednego z największych mózgów akwarystyki morskiej w Łodzi....SZALENIEC

Pozdrowienia dla ludzi, którzy wiedzą co robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ferdynad:może mi jak i innym powiesz po co bez przerwy cytujesz post @pawel_jaw???? ja tego nie kumam

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię "d*py" :love:yes


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

@ferdek ... wyluzuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirley - zacznam się o Ciebie niepokoić. Czy ty musisz zakładać ileś tam kont u nas i pisac pod różnymi nickami aby wyrazić swoje zdanie? Czy też chcesz aby Twój post przez osoby mało zorientowane w charakterze Twoich wypowiedzi (jak i czasem formie która pozostawia wiele do życzenia -myslę o wulgaryzmach) pomyślały że jets to głos osoby postronnej?

Piszesz Toronto - ro jakas miejscowość w Szwajcarii?

Chyba że t ekonta to po to, że wysyłasz sobie PM pomiędzy kontami(wiem ż ejestes gdatliwy, ale nic tak nie pasuje jak własne towarzystwo - ale masz przynajmniej równego komapna (w sobie samym) do prowadzenia dyskusji i wymiany opini ;) (No offense ;)

Panie Ferdku , twój IP: 84.72.48.226

Krótki rzut oka na stronkę:

Lookup IP Address: 84.72.48.226

Find other web sites (if any) besides 84-72-48-226.dclient.hispeed.ch hosted at this IP Address

Lookup IP Address Long: 1414017250

Do lookups with ?ipn=1414017250 rather than ?ip=84.72.48.226 if you wish

Lookup Host Name: 84-72-48-226.dclient.hispeed.ch

Get DNSreport.com report

Get Alexa Site Info

Get whois.sc report

Find similar domain names

See ICANN list of accredited domain-name registrars

Lookup Internet Service Provider (ISP): Cablecom TV Provider (or possibly Cablecommain-net)

Lookup IP Address belongs to (Organization): Cablecom GmbH (or possibly Cablecommain-net)

Cablecom GmbH IP Address Range(s)...84.72.0.0 - 84.72.79.25584.72.80.0 - 84.72.83.25584.72.84.0 - 84.72.87.25584.72.88.0 - 84.72.95.25584.72.96.0 - 84.72.255.255

Lookup Domain Name Server(s):

Lookup Domain Mail Server(s):

Lookup Domain SOA (Start of Authority):

Lookup Country: CH-Switzerland (verified)

i wszystko jasne.

Czy musisz zawsze tu wchodzic i bagna narobić? Twoje teksty pod moim adresem są zarówno niesmaczne(chyba że wskazują preferencje piszacego - to przepraszam, nie chciałem urazić) a po drugie chybione.

Jelsi już czytujesz to forum(z nudy, nienawiści, pogardy, samouwielbienia - niepotrzebne skreślić) - to przynajmniej się nie odzywaj, proszę Cię bardzo.

Naprawdę - albo niech Twoje wypowiedzi mają charakter dojrzały jak na człowieka w Twoim wieku przystało i nie obrażające nikogo.

I powiedz mi gdzie sprzedają teletranspondery(to te z Startreka) - chodzi mi o Twoją wizytę w Botii. Chciałby wyskoczyć na kilka chwil do ciepłych krajów - chyba że to DIY

;)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie Swirlej Panie Przemku tym razem , nie swirlej , chociaz z tego samego IP , a obrzucanie gofnem Botii to widze ma na celu pozyskania wiecej klientow moze ? rowniez bardzo nie ladnie ;)

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac czekalem na ruch Przemka w tej sprawie i nie chodzi tu o jego doswiadczenia z akwarystyka. Od poczatku smierdzialo to prowokacja i to w wielu watkach.

Po cholere ?


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem kto to:p

napewno to nie świr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a świstak...

Wiesz, tak się składa, że nie lubie zabierać tu głosu na forum(paranoja prawda?) - z racji tego, że ZAWSZE odbierany jest on, jako człowieka który prowadzi interes w tej branży i wszystko co robi, to musi mu się przekładac na złotówki. Widzisz, takie spojrzenie cechuje zazwyczaj osoby , które oceniają innych wg własnej miary. Czy ja też mam założyć inne konto po to by móc się normalnie wypowiadać??? Osoby które mnie poznały moze mają wyrobiona nieco inną opinię od Twojej i kilku innych(mocno nie przychylnych) mojej osobie.

Tymczasem ja także mam swoje zainteresowania, hobby i to szczęście że udało mi się pasję połączyć z pracą - to że niektóre osoby tego nie rozumieją(i może to taka polska "zawiść"?) - trudno, nie mnie je przekonywac do swojej racji za wszelką cenę - jednak tymi ciągłymi zarzutami już jestem po prostu nieco zmęczony. Pisze więcej z odpowiedziami postów na tego typu durnowate zarzuty niż udzielając odpowiedzi w innych topicach, w których sądze że mógłbym coś powiedziec. Jednak zostawienie bez odpowiedzi takich rzeczy mogłoby zostać odebrane przez te osoby(oraz inne , mniej zorientowane w "klimacie") jako cicha akcetpacja.

Do usłyszenia - brakuje to możliwości dawania plonków - tak żeby nie widzieć wypowiedzi niektórych osób - musż enad tym usiąść i pomyśleć.

Czy to Swirley czy nie - rybka mnie to - w każdym razie to imho pieniacz taki, że najlepszy odpieniacz Swirleya mógłby się zawstydzić.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szkoda bo myślałem ze to Swirlej zatęsknił za nami, aczkolwiek nie wykluczam że "ferdek" to ktoś znajomy.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FerdynandFspanialy :

nie Swirlej Panie Przemku tym razem , nie swirlej , chociaz z tego samego kompa , a obrzucanie gofnem Botii to widze ma na celu pozyskania wiecej klientow moze ? rowniez bardzo nie ladnie ;)

pozdr...

Zbyszek, czy u was cała rodzina interesuje się akwarystyką morską?

FerdynandFspanialy :

bo z wielu zrodel mozna ciaganc zyski , jasne ;) i tacy sa najgorsi przypominaja choragiewke na wietrze !

teraz rozumiem, odbrałem to teraz jak powinienem - personalnie. Masz rację, trzeba zrobic z tym porządek.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdziu don't be silly, a Pan Cebula to mnie mo?e cmokn?? - MAM ?WIADK?W NA TO CO NAPISA?EM.

Nikomu nie w?a?? w d*p?, z reefshopu nie mam z?ot?wki, a Przemka nie widzia?em nigdy na oczy, dlatego ?miesz? mnie takie posty jak wasze.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wejdź tam dokładnie z tej sieci publicznej o adresie IP jak wyżej - np.:

84-72-48-226.dclient.hispeed.ch

i napisz tu post.

Z tego co wiem, w logach zostaje ADRES IP SERWERA PROXY - jeśli się mylę, to mnie popraw.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze nie chce mi sie wierzyc w te bzdury o P Cebuli.Nic dziwnego ze facetowi nie chce sie do kazdego kupujacego powiedziec dzien dobry i zapyatac sie co chce i moze jeszcze porozmawiac o rybkach i koralach.W czwartek u niego przewijaja sie steki tysiace ludzi wiec jest to niemozliwe w dodatku przychodza by popatrezc w akwarium.Jesli sie pojdziew inny dzien to zawsze mozna pogadac iyd co i jak przynajmniej ja tak mialem.Jeszcze trzeba zauwazyc ze p cebula jest hurtownikiem a nie detalista i naprawde jemu nie zalezy czy komus z nas sprzeda 1czy 2 rybki bo w czwaretk sprzeda szt 200 jedej osobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to takie bzdury, to czemu nikt, z tego sklepu mi tego powie? Zdaje się Ferdek napisał, że p.Cebula mi tego nie daruje? Więc czekam....;)


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex a jechanie na inne sklepy to nie bicie piany ? sam pisales ze konczycie z tym :] po co to komu ? niech robi co chce ten p.Cebula jego ryby , jego kram wolno mu :](jezeli nawet tak bylo w co watpie , najwyzej powybijal chore i slusznie zrobil uratowal reszte ryb , ktore i tak by zdechly zeby nie pozarazac pozostalych , majac dlugoletnia praktyke widac czy cos jeszcez z ryby "bedzie" czy juz nie ) u mnie tez tak robia , nastepnie do lodowki i zwrot do dostawcy , podsylaja im drugie przy kolejnej dostawie z tego co rozmawialem tutaj w zoologicznym (mam znajomego) tlumazcy ze padla w transporcie i po sprawie .

Ps; Niemiec wybil wszystkie krowy jak lecialo prawie jak byla ta zaraza szalonych krow , kogo uratowal ? ludzi :]

Jak zaraza w akwarium to najlepie jsie nie zastanawiac tylko wybic chore ryby bo poznije sa jszcez gorsze straty , widocznei wiedzial co to za choroba i w ilu % konczy sie smiercia dla ryb , ja robilem podobnie , wolalem wywalic jedna a uratowac pozostale i wcale sie p.Cebuli nie dziwie , uderzyl o glebe jak sie wali karpai w leb na wigilie i spokj ;) jakby walil zdrowymi to bym mu pojechal osobisie wyrwal .... ;)

Pawel jak myslisz , chyba nie dla zabawy "tlukl" tymi rybami o podloge ?

Ty tutaj go tak przedstawiles jakby byl jakims sadysta czy jak heh no nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FerdynandFspanialy

.......................................................

przestan juz sie wymadrzac.

:dontgetit:dontgetit


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawel_jaw :

--Materiał jest drastyczny--

Wobec panującego wszechkultu osoby niejakiego p.Cebuli i jego kramiku chciałbym napisać parę słów na temat jego sklepu i metod jakie stosuje wobec pracowników i inwentarza...

Wahałem się kilka miesięcy żeby trachnąć tego posta, ale póki w tym kraju wszyscy się będą czaić, nic nie będzie lepiej:yes

Byłem kilka miesięcy(3 lub 4) temu w botii z zamiarem zakupu kilku stworzeń.Kupowałem je dla kogoś, nie dla siebie.Wprowadził mnie kumpel, uczestnik tego forum, według mnie znakomity ekspert, który niejednokrotnie pomagał w sprawach morszczyzny...nie będę go ujawniał bo pewnie zrobi to sam...nota bene były pracownik botii.

No i tak jak mówię...wchodzę i się nogi pode mną ugięły. Widzę, jak sympatyczny z twarzy grubasek, nie odezwawszy się ani słowa ani dzień dobry, ani wal się na gębę, z całej siły napierd..a chorymi rybami o posadzkę sklepu.Osłupiałem załatwił tak z 10 sztuk, a w akwariach pośród zdrowych ryb dogorywały jeszcze obsiane białą kaszką pojedyncze sztuki.Kolejno podzielały los poprzednich.Potem lądowały w plastikowych workach i były gdzieś upychane. Nie muszę dodawać, że to wszystko robił właśnie Cebula.

Kupiłem wtedy 2 ryby - salariasa i kosterę ( pisałem, że nie kupowałem dla siebie ). Cena była bardzo niska - cóż z tego, skoro kostera zdechła w przeciągu 2 dni ( perfekcyjne warunki tanku, bardzo długa aklimatyzacja ) a salariasa wykończył drugi ( pomimo iż Cebula się zarzekał, że może być ich kilka w zbiorniku ). Nigdy sam nie miałem salariasa, więc myślałem, że komuś takiemu jak on można zaufać.

Kwestia podejścia do pracowników - pracował tam mój kolega ze studiów. Wziął sobie kredyt ( dla niezorientowanych - pracodawca wypełnia druk "zaświadczenie o zarobkach" ) , a Cebula wywalił go z dnia na dzień, bez uprzedzenia.Wywalając go, pozbył się jednego z największych mózgów akwarystyki morskiej w Łodzi....SZALENIEC

Pozdrowienia dla ludzi, którzy wiedzą co robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam - ograniczyłeś się tylko do zacytowania tych bzdur? Przeciez Marek to Twoj kumpel - znasz Botię - weź to sprostuj, zareaguj, albo coś... ;)

[edytowane później: Rybek - chyba też z Łodzi, pisał kiedyś na pl.rec.akwarium jako Adam Rybowski) - stąd to nieporozumienie]


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Nazywam sie Marek Cebula na pl.rec akwarium pisze pod nickiem Rybek i tak tutaj sie zarejestrowłem.

Jest mi szalenie przykro ze zapracowałem sobie na taka opinie u Ciebie i twoich kolegów.

Pragne poinformowac Cie że zostałes mylnie poinformowany przez wymienianego przez Ciebie Radka.

1. Nie został zwolniony tylko nie została z nim przedłużona umowa która wygasała z koncem lutego.

2.Radek jest miłym młodym człowiekiem , niestety został zatrudniony do czyszczenia akwariów (jeśli masz zastrzezenia do ich czystości to ja równiez - finał znasz).

Ciesze sie że rozwija sie akwarystycznie tak szybko bo ma akwarium od miesiąca ale fakt Radek uczy sie szybko.

W obecnej chwili pracuje na jego stanowisku Jacool ( zobacz www.mchy.pl)

jestesmy zadowoleni z jego pracy i większość naszych kientów odebrała to jako poprawę.

Nie zawsze fakt że firma istnieje długo jest jej zaleta.

Prawdopodobnie trafiłes na okres remontu - bardzo Cie przepraszam ale zamiast zamknąć lokal (ach ta konkurencja !) robimy go etapami.

Właśnie zmieniliśmy jedna ściane regałów i bierzemy się za drugą.

Co do mojej opryskliwości - fakt sprawiam takie wrażenia ale uwież mi przy bliższym poznaniu bardzo zyskuję :-)

czas trwania Giełdy Zoologicznej nie jest najlepszym momentem do udzielania porad.

Zapraszam Cie codziennie od 9.00 do 16.00 zostaniesz prawdopodobnie obsłuzony przez Jacoola który zna sie lepiej na słodkim ale tez szybko sie uczy.

(dla osób przejazdem otworze w weekend)

Żeby zakopac "topór wojenny" proponuje 5% upustu na zwierzęta dla wszystkich z tego forum.

Hasło "nano reef"

Odzew "małe jest piękne".

Co do udzielania porad juz niedługo sie poprawię - obiecuje.

Pozdrawiam wszystkich.

wasz Rybek

www.botia.pl od 1988 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ortografie - ja niestety ucze sie wolno,

a spokojny pisząc nie byłem :-)

Pozdraswiam

Rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.