Skocz do zawartości
Darekn12

witajcie koszt szafki

Rekomendowane odpowiedzi

witam kompletuje sprzet i wlasnie chcialem zamowic szafke o wymiarach blatu 51*51 i wysoka 73 cm z plyty wiorowej...chce zrobic zestaw cos ale najmniejszy AM ale z sumpem i ciut mniejsz ewymiary bo 50*50*50.i teraz moje pytanie daje szafke do zrobienia na zamowienie pod kolor mebli i stolarz chce 250 zl czy warto?jestem w stanie to taniej zrobic?

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje, ze to dobra cena.

jak policzysz paliwo do sklepu z plytami, czas, materialy, potrzebne narzedzia...to chyba lepiej zaplacic 250zl.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze ze raczej nie zrobie tego tak ladnie jak zaklad ktory si etym zajmuje?takie jest moje prywatne zdanie o mnie..hehei jaka byla by to roznica?50 zl?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na matriały nie wydasz mniej niż ok.150 plnów. Dużo też zależy jak dokładnie będziesz chciał ją wykończyć. Sam robiłem swoją pod 240 tekę i weim ile jest przy tej robocie srania. Straciłem na nią dwa tygodnie (oczywiście nie bez przerwy ;))


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka o wymiarach 60x50x75 z płyty wiórowej to koszt do maks 150 zł (jak masz narzędzia to czusty koszt szafki nie przekroczy 120-130 zł). Raczej mniej, ale jeśli nie masz wszystkich narzędzi to sobie odpuść. Płyty zamówisz pod wymiar w Castoramie, OBI, czy innym budowlanym. Potrzebujesz z narzędzi najlepiej stołową wiertarkę (w rękach nie dasz rady) i frez (ok 12 zł) na wyk. otworów do wpuszczenia zawiasów. Możesz obejść kupując zawiasy zewnętrzne, które tylko przykręcasz do płyt. Potrzebujesz (tu nie ma wyjścia) wiertło z frezem do konfirmatów, na które skręcisz szafkę (koszt ok. 12-18) zł. Do tego konfirmaty wyłącznie na wagę, bo taniej (za kilka złotych wystarczy do skręcenia), ewentualnie zaślepki maskujące na łby konfirmatów). Oczywiście obrzeża do płyt, które przykleisz żelazkiem, ale później trzeba obrobić, przyciąć i oszlifować, albo ręcznie, trzeba mieć wprawę, albo maszynka do równego przycięcia i dodatkowy koszt. Ewentualnie stópki pod szafkę i jakiś uchwyt do otwierania. Ja robiłem szafkę kilka godzin. Jeśli nie robiłeś takich rzeczy to sobie odpuść. Pamiętaj tylko, żeby wszystkie łączenia i krawędzie przynajmniej wewnątrz i od spodu zabezpieczyć silikonem bezbarwnym.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12 - myślę, że to taka w miarę dobra cena.

Ja robiłem bardzo podobną szafkę (60x50 blat, wysokość ok. 75cm) z tym, że górny i dolny blat jest z płyty używanej do robienia blatów kuchennych (ok. 25mm) a boki, plecy i drzwiczki z płyty 18mm.

Dodatkowo wszystkie widoczne krawędzie (nawet te z tyłu) mam zalaminowane 2mm PVC a nie przyklejoną okleiną na żelazko :-)

Zapłaciłem 310 zł plus niestety doszedł jeszcze koszt przesyłki co trochę podniosło końcową cenę (w Warszawie stolarze nie chcieli rozmawiać za mniej niż 5 stówek :-( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest sens zamawiac zeby tylna scianka byla tez z plyty 18 mm?

da to cos?

teraz ma na takiej akwa 270 litrow oczywiscie inne wymiary wzocnilem ja kantowkami ale tyl jes tz jakiejs plyty zwyklej


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12 - jest dokładnie tak jak napisał alex - pełne plecy mocno usztywnią konstrukcję - szafka się po prostu nie złoży :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.