Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałam podłączony kubełek (w wakacje go odpiełam). Kilka razy wyłączyli prąd - raz na dobrych parę godzin i nic się nie stało. W kubełku miałam na 3 koszyczki - tylko 1 zapełniony ceramicznymi rureczkami i bez problemu ciągło. Nie otwierałam go przez kilka miesięcy.

Kubełek zastosowałm, nie z tego powodu, że nie mam sumpa, ale aby poruszać lustrem wody i ... chyba tyle ;) A nie, przydał się, gdy zakwitła mi na zielono woda i podpiełam uv-kę. Potem wrzuciłam Reefpck z Tunze, a kubełek leży odpięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ireck,

w sumpie stoi sobie odpieniacz i czeka na prad. Poza odrobina detrytusu nic tam nie ma, na czym roslaby wielka populacja bakterii i nie powstaje strefa beztlenowa, jak to sie moze zdazyc po kilku godzinach w wypelnionym wata, gabka itp. kubelku.

To, ze "po prostu" trzeba po awarii pradu wylac wode to wiemy. Ale pomysl, ze prad wylacza gdy jestes w pracy lub na urlopie, a korale i ryby w akwarium warte sa ladnych pare tysiecy.

Gdy do tego dorzucisz, ze kubelek nic (lub bardzo malo daje), to moze pomyslisz, ze nie warto , bo po co ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani tu masz racje co do prądu!!Ja przyznam, że mam kubełek poj. 10l w środku UV-c a w nim 3 kosze a w nich tzn jednym tylko zeolit i nic więcej! zapraszam Cię na otwarcie jego za miesiąc popatrzysz co tam jest w środku :wine: może coś znajdziesz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jak tu niektorzy propaguja, oparcie filtracji na kubelku

jesli chodzi o mnie to na pewno nie propaguje oparciu filtracji na kubelku. napisalem tylko, ze ludzie uzywaja kubelkow. nie wyklucza to uzycia odpieniacza, kaskady, sumpa, whatevah..

poza tym to, ze ktos uzywa kubelka nie oznacza pd razu, ze ma go wypelnionego wata czy czymkolwiek innym co trzeba bedzie czesto wymieniac. przeciez mozna kubelek wypelnic siporaxem i stosowac jako dodatkowy element filtracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie :thumbup:

Ireck, wychodzimy :wine:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.