Skocz do zawartości
radek25

Co z tym swiatlem? Lampa led phantom PT150-150W RGB

Rekomendowane odpowiedzi

A konkretnie z jego iloscia.

Z tego co doczytalem(pewnie za malo,im wiecej czytam,ogladam, tym mniej wiem) to dla twardzieli ok 1w/l gdzies spotkalem sie z opinia ze nawet do 2w/l(wiem ze wazne sa parametry tego swiatla ale zeby nie mieszac skupmy sie na prostym przeliczniku w/l) dla miekich ok 0.5w/l, a 0,3w/l dla OF

Wiekszosc gotowych zestawow nijak nie przystaje do tej wiedzy.Wiem producenci nie nadazaja za rozwojem wiedzy.

A moze to akwarysci przesadzaja z iloscia watow?

Skad takie domniemanie?

Zobaczylem zbiornik 3300l ktory byl prowadzony pod 4x250HQI czyli ok 0,3w/l zmieniono oswietlenie na led 4x150w czyli mniej niz 0.2l/l ledwo na OF

Na moje malo wprawne i zupelnie niedoswiadczone oko wyglada to calkiem dobrze.

Wiem,pytanie brzmi jak zareaguja korale?

Wiec jak to jest z tym swiatlem producenci nie nadazaja, czy akwarysci prrzesadzaja?

ps. zbiornik o ktorym,mysle mozna ogladnac na stronie argus akwarystyka w dziale lampy led ostatnia lampa filmik na samym dole

Edytowane przez radek25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek,

duze zbiorniki oswietla sie troche oszczedniej, tam jest "miejscami" jasno, mimo slabego "przelicznika". Te 150-tki ledy maja zastapic 250-tki HQI i pewnie to zrobia. Zarnik 250 W oswietli spora powierzchnie i na glebokosci 60 cm, twarde beda jeszcze rosly.

Troche inaczej to by wygladalo, gdyby nad 100 litrami powiesic led 20 W lub HQI 30W :chris:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale wyciaglem wniosek ze oprocz ilosci w/l wazna jest moc pojedynczego panelu i 5 lamp 20w nie jest rownowazna z 1 panelem 100w pomimo tej samej ilosci wat szczegolnie jesli chodzi o glebokie zbiorniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Podbijam temat bo jest ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślałem nad tymi lampami-jakie wymiary ma to cacko? jak 600mm długości to na moją 450l potrzebował bym 2szt? 150x50x60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Mam 2 sztuki na baniak 140 x 80 x 72. Sterowanie z pilota na 4 kanały 0d 0 do 100 % mocy światłą Kombinacja światła niesamowita. Ładnie wyciąga kolory. Bardzo ciche. Jeden pilot obsłuży max 4 lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.