Skocz do zawartości
Luki

Będzie kolejne 300L na forum...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w podobnym zbiorniku mam pompę obiegową NJ 2300 i jestem zadowolony. Zależy jak wydajny będziesz miał odpieniacz.

Nie ma co niepotrzebnie gonić wody, skoro odpieniacz będzie słabszy.

Weź pod uwagę również wysokość na jaką pompa musi podnieść wodę .


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium będzie się kręciło na żywej skale, kilka rybek, miękkie i pare lps-ów, bez szaleństw.

Na początek chcę wystartować bez sumpa. Później może coś pozmieniam.

Jest ktoś na forum kto ogarnie odpieniacz diy, który można zawiesić na tylnej ścianie, ewentualnie zgrabna kostka do środka akwarium??

pozdrawiam

akwarystyka morska nie znosi półśrodków i niestety nie wybacza błędów, 300 l to jest już wyzwanie jak za coś się bierzesz to rób porządnie i przemyśl wszystko gdyż później na forum będziesz zakładał wątki typu "Pomóżcie gdyż wszystko pada lub zarasta glonami."

Ja osobiście wolę na forum wchodzić rekreacyjnie :)

p.s osobiście nie wyobrażam sobie 300 l bez sumpa, i z wiszącym odpieniaczem.

Dobry odpieniacz to podstawa udanego startu

http://nano-reef.pl/...-360l-low-tech/

No to tu masz baniak co by się bez sumpa nie dało. Pozdro :)

To nie jest argument.... Na forum był wątek jak baniak chodził na wodzie kranówce i jak to się skończyło po kilku miesiącach?? :p

Zapodaj fotki takiego baniaka po roku może dwóch wtedy pogadamy czy się da :)

Ciekawy jestem jaki jest koszt miesięczny Absorbentów :p

Nie pisz posta pod postem.

mintaj


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest argument.... Na forum był wątek jak baniak chodził na wodzie kranówce i jak to się skończyło po kilku miesiącach?? :p

Zapodaj fotki takiego baniaka po roku może dwóch wtedy pogadamy czy się da :)

Ciekawy jestem jaki jest koszt miesięczny Absorbentów :p

Przecież ten baniak miał chyba ponad 2 lata i gdyby nie awaria nadal cieszył by oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wzorowałem się na baniaku AquaManiaca, u mnie wisi mce600, od sześciu miesięcy nie mam problemów z prowadzeniem baniaka.

Przyznam jednak że przy większym litrażu bez sumpa bym się nie odważył.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarystyka morska nie znosi półśrodków i niestety nie wybacza błędów, 300 l to jest już wyzwanie jak za coś się bierzesz to rób porządnie i przemyśl wszystko gdyż później na forum będziesz zakładał wątki typu "Pomóżcie gdyż wszystko pada lub zarasta glonami."

Ja osobiście wolę na forum wchodzić rekreacyjnie :)

p.s osobiście nie wyobrażam sobie 300 l bez sumpa, i z wiszącym odpieniaczem.

Dobry odpieniacz to podstawa udanego startu

Odpieniacz zawieszony na szybie, który dał by radę nawet w większych zbiornikach jest :http://erybka.pl/product-pol-703-Aqua-Medic-Turboflotor-1000-Muti-SL.html

Trochę nie rozumiem, co mają wątki ,, Pomóżcie gdyż wszystko pada lub zarasta glonami" do odpieniacza wiszącego na szybie. A jeśli chodzi o półśrodki to zleży kto i co.

Teraz ogólnie:

Tak naprawdę lepszy jest sump, a szczególnie pod względem estetyki, fajnie mieć refugium, jak odpieniacz zacznie przelewać to nie na podłogę lub w ogóle nie będzie, jest wiele jeszcze innych plusów.

Edytowane przez maxico (wyświetl historię edycji)

 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to chodzi tutaj o to by wystartować z baniakiem jak najszybciej przy jak najmniejszych kosztach.

Można przecież zrobić odpieniek diy, który można wrzucić do zbiornika i ogarnie 300L.

Na początku wolę puścić akwa na odpieniaczu w zbiorniku i za kasę, którą zaoszczędzę kupię skałę i piach.

Wersja z sumpem potrzeba:

odpieniacz diy ok 400zł

Pompa obiegowa ok 300zł

sump ok 100-150zł

pudełko przelewowe + hydraulika ok 250-300zł

razem ok 1100zł

+ cyrkulacja, skała itd...

wersja bez sumpa:

odpieniacz diy ok 400zł

+ cyrkulacja, skała itd...

Za te ok 700zł mogę kupić pare kg skały i piasku i uruchomić zbiornik.

Z czasem mogę przecież dołożyć pudełko i sump...

A z tą estetyką w akwa to już przesadzają niektórzy.

Można przecież zakamuflować jakąś płytą plexi w kolorze tła i nie będzie nic widać.


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to chodzi tutaj o to by wystartować z baniakiem jak najszybciej przy jak najmniejszych kosztach.

Pamiętaj o złotej zasadzie

" Oszczędny dwa razy traci "

lub

" Tanio znaczy Drogo " :p

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie tak to się prezentuje..

Malutkie to nano przy nowym baniaku ;)

akwa2jpg_nqqnxhx.jpg


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się zalewa...


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to chodzi tutaj o to by wystartować z baniakiem jak najszybciej przy jak najmniejszych kosztach.

Można przecież zrobić odpieniek diy, który można wrzucić do zbiornika i ogarnie 300L.

Na początku wolę puścić akwa na odpieniaczu w zbiorniku i za kasę, którą zaoszczędzę kupię skałę i piach.

Wersja z sumpem potrzeba:

odpieniacz diy ok 400zł

Pompa obiegowa ok 300zł

sump ok 100-150zł

pudełko przelewowe + hydraulika ok 250-300zł

razem ok 1100zł

+ cyrkulacja, skała itd...

wersja bez sumpa:

odpieniacz diy ok 400zł

+ cyrkulacja, skała itd...

Za te ok 700zł mogę kupić pare kg skały i piasku i uruchomić zbiornik.

Z czasem mogę przecież dołożyć pudełko i sump...

A z tą estetyką w akwa to już przesadzają niektórzy.

Można przecież zakamuflować jakąś płytą plexi w kolorze tła i nie będzie nic widać.

Najlepiej to kup tylko kawaleczek skalki , z kilo piasku , odpieniacza nie potrzeba , cyrkulacj nie kupuj bo zamieszasz reka raz na jakis czas , i popatrz ile kasy zaoszczedzone haha :) kolego nie spiesz sie uwierz mi , lepiej robic to powoli a pozniej bedziesz mial mniej wydatkow ......zobaczysz kiedys ze wspomnisz te slowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie tak to się prezentuje..

akwa2jpg_nqqnxhx.jpg

Nie widzę komina ani przegród . Jednak pudełko ?


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, będzie pudło...


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj działo się w nocy...

Akwa zalane do połowy świeżą solanką, reszta z działającego zbiornika.

Ok 20kg skały i 20kg żywego piachu

Narazie dorwałem jvp 5000l/h ale kultura pracy niestety nie powala - głośna jest


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej troszku czasu one tak juz maja po kilku dniach powinna byc cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj jej troszku czasu one tak juz maja po kilku dniach powinna byc cisza :)

Potwierdzam. Tez kiedys mialem te pompy. Tylko nie wiem czy to one se docieraja czy ucho sie przyzwyczaja. Teraz uzywam ich do mieszania soli bo z niektorymi sa problemy po pewnym czasie z wstecznym startem.

Ja teraz uzywam koralii bo niedosc ze sa ciche to jeszcze nie mialem problemow z wstecznym. Zyja tez dluzej :)

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ucichnie, mam dwie i nic nie słychać. Jak narazie nie miałem z nimi problemu a już trochę u mnie chodzą.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jak napisal Maciek maja nie raz problemy ze startem ale wystarczy dotknac czyms wirnika i ruszaja , maja sporo wad ale cena to wynagradza i jie sa takie zle , z czasem mozesz zmienic na np tunze , lub inne cichsze lub bardziej wydajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik kręci się 4 dzień ale bez odpieniacza. Ma być za ok 10-14 dni.

20kg skały, 20kg piasku

Tak jak napisałem wcześniej - ok 150L świeżej solanki i ok 100L wody z działającego zbiornika, w którym leżała skała, którą mam.

Wlewam Nite Out II

Nie oświetlam, bo nie mam narazie czym.

Mam zamiar przerobić lampę z kostki i zrobić ok 120w led

Parametrów nie mierzyłem na razie - a może powinienem??

Jak z przesiadką z kostki??

Mam tam 2 błazenki, 2 krewetki tańczące, euphylie, barierum, jakieś zoa i grzybki i ok 8-9kg skały i 4kg piasku

Czekać na odpieniacz ?

Jakieś sugestie?

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki nie zaczniesz oswietlac to tylko moczysz skalę. Odpieniacz też by się przydał ale lampa szybciej . Testy zostaw w spokoju .

A do przekładki jeszcze długa droga

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez felek (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacne szkło! Widziałem na własne oczy i zapowiada się piękna solniczka w Piasecznie.

Kostka u mnie już stoi i powolutku czeka na zalewanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że się nie odzywam ;)

Akwarium śmiga już 4 tydzień,

Na chwilę obecna:

ok. 28kg LR,

ok. 19kg LS,

Cyrkulacja NEWA 2 x 3900 + sterownik

Jeszcze chwilę na hydor slimskim 250, (nawet nieźle pieni i przestał puszczać bąble)

2 x euphylia, pomarańczowe zoa, niebieskie grzybki, barierum, jakieś zielone zoa podobne

2 x ocellaris, 2 x krewetka tańcząca, kilka ślimaków, doktorek, hepcio i żółtek

Wczoraj doszedł nowy sprzęt do baniaka - lampa led 150W (sterowana - wschody, zachody itp)

Jutro postaram się zrobić kilka fotek

pozdrawiam

Edytowane przez Luki (wyświetl historię edycji)

300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.