Skocz do zawartości
jerzol_kominiarz

Deltec - Pompa serii HLP - obiegowa, cyrkulacyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Czym rózni się pompa jak w temacie od : Deltec - Pompa serii HLP z falownikiem- obiegowa, cyrkulacyjna

Chodzi mi o to czy ta droższa jest mi potrzebna jeśli mam zamiar uzyc falowników TUNZE ????

Czy te droższe maja regulacje elektroniczna przepływu a te tańsze nie ??????

Proszę o wypowiedź kogoś kto moze posiada jedna z tych pomp


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwie, w tym jedną z falownikiem. Obie mają regulację więc tym się nie martw. Wersja w falownikiem nie nadaje się na obiegową, chyba że się wyłączy falownik ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czym polega funkcja falownika >>???? czy rzeczywiście sa tak ciche jak mówią ...mam OR 6500 i strasznie buczy !!!! chciałbym ją zastapić delteckiem ???


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam model 4575 i jest super, JEST CICHO. Wydobywa się tylko leciutki szum, którego już z odległości metra prawie nie słychać. Warto zainwestować troszkę więcej pieniędzy. Moja jest bez falownika, ma tylko przełącznik mechaniczny na mniejsze wydajności ( są trzy możliwości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec jest niezatapialny. Ja mam zatapialnego RedDragona i pracuje bardzo ciacho .Polecam, choc jest troche drozszy od delteca.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harnas podaj stronę producenta tej pompy


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o głośności pracy - tak to wydaje się najważniejsze. Jednak równie niepodważalnym atutem pomp firm Deltec lub Red Dragon (Black Devil) jest energooszczędność co przy korzystaniu przez 24h/dobę przez cały rok przekłada się na jakieś drobne, bo drobne ale pieniądze:

Deltec 6000 90W

Red Dragon 6000 65W

OR 6500 115W

Oczywiście zaletą Red Dragon jest możliwość, jak Harnas napisał, pracy w wodzie.

Deltec na za to możliwość 3-stopniowej regulacji w ww przypadku 47-90W

Jeśli pompe możesz umieścić poza sumpem to moim skromnym zdaniem wybierz Delteca- jest tańszy od Dragona o ok. 100E poza tym ma regulację mocy!!!!!

Pompa poza sumpem również nie nagrzewa ci wody co w przypadku OR6500 może mieć jakieś znaczenie i zajmuję trochę miejsca w sumpie....

W Polsce kupna bym Ci nie proponował na E-bayu czasami trafiają się okazje np. Red Dragon 12000 421E zobacz wątek "Sump nad akwa". W siren pompa Red Dragon 8000 koszt około 3800zł, więc sam policz - zdzierstwo!!!!


tomekbiel@o2.pl pisz z dopiskien nano-reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.