Skocz do zawartości
kaspy

Gobiodon Okinawae - jak złapać albo zatłuc?

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił mi się wyjątkowo wredny osobnik. Po zdewastowaniu wszystkich acropor zabrał się za kolejne SPSy. Nawet jak odłamię szczepkę i przyczepię w innym miejscu to i tak będzie pływać regularnie między większym krzakiem, a szczepką żeby ją podgryzać. Karmię 2x dziennie mrożonkami + 4x karmnik z suchym. Inne ryby są najedzone i szczęśliwe. Te SPSy w których nie siedzi rosną bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może prądem typa potraktować, a tak poważnie to tylko butelka albo mały podbierak na żyłce i czekać. Dzień dwa, tydzień. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybka do pozbycia się ,dla korali morderca


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż taki szkodnik? A taki sympatyczny wygląda!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak zatluc Twoje mordercze instynkty,a gobiodona po prostu odlowic?

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu wyjmiesz go z kawalkiem skaly lub acropory na ktorej siedzi. Jak sie wcisnie w korala to tylko z koralem, chyba ze wlezie do wielkiego i oderwanie korala od skaly rowna sie z dewastacja to lepiej odczekac az siadzie w lepsiejszym miejscu. Mialem ten sam problem, ulozenie 4 szczepek na jednej podstawce zaskutkowalo ze wyjalem go z podstawka i szczepkami :)

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zastosowałem ostatnią metodę - przestawiłem krzaka Seriatopory, której się ostatnio uczepił, pod szybę i złowiłem go razem z koralem w największą siatkę. Akurat ten krzak był tak zmarnowany, że odczepiłem go od skały i zacząłem ratować oddzielając szczepki, więc miałem łatwiej. Operację przeprowadzałem przy świetle nocnym. Udało się za drugim razem, jak przysunąłem koral bliżej szyby. Sprawca siedzi w areszcie i czeka na deportację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego gagadka i faktycznie podgryzal mi sps, ale zaczalem karmic przy wyloczonym obiegu i cyrkulacji i problem znikl.

Ta rybka nie jest demonem predkosci ani nawet plywania, wiec trzeba dac jej szanse dostepu do jedzenia zanim reszta ryb skubnie jej obiad z przed nosa.

Z mojego doswiadczenia wynika ze granulek ,platkow i innych wynalazkow nie tyka, a mrozonki to glownie solowiec i ikra homara,

i tu wracamy do punkty wyjscia czyli dostepu do papu, gobiodon zanim przelknie larwe solowca (jak sie oczywiscie do niej dopcha) to bedzie ja mielil,wypluwal 5 razy, a w tym czasie reszta obsady zje wszystko co dalismy.


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała fajna Rybka miękkich nie atakuje więc mi nie przeszkadza, ładnie ubarwiony jest u mnie już 2 Rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gobiodony i krzaczki montipora digitata. Zajęły jakiś centymetr kwadratowy gdzie składaja jajka, wyskubany ale montiporka rośnie jak głupia. To moja druga parka i naprawdę dla mnie rybcie bezproblemowe, Innych twardzieli nie atakują. Akropor nie mam. Ale przy braku montipor miękkie trochę stresowały. Siedziały na ricordeach.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akropor się nie przyzwyczaiły. Czytałem kiedyś, że jedynie duże krzaki (których jest dużo w akwarium) są w stanie znieść tą rybkę. U mnie gobidon wykończył wszystkie szczepki akropor.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nocował w seriatoporze, jednak koralowi to nie sprawiało problemu. Pozostałe sps były poza obszarem jego zainteresowań.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.