Skocz do zawartości
MarekPro

Mglista woda w akwarium - wykwit bakterii?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zapytać Was bardziej doświadczonych kolegów jak sobie poradziliście z mglista wodą w akwarium (pytanie do osób, które to miały)?

Trzy dni temu chciałem wyklarować swoja wodę i użyłem węgla w akwarium. Woda mi się zamgliła po tym w kilka godzin. Wywaliłem ten węgiel i zmontowałem filtr z watą aby to usunąć z wody ale efekt był taki, że jest jeszcze gorzej.

Wywaliłem tę watę, odkręciłem odpieniacz na mokro i dołożyłem brzęczyk, bo podejrzewam, że to wykwit glonów ale na razie zero efektu. Od jednego kolegi słyszałem, że on usunął to u siebie lampą UV.

Czy znacie jakiś inny sposób? Jeżeli cierpliwość to najlepszy sposób, to pytanie do osób, które przez to przeszły ile dni to u Was trwało?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze usun wszystko co wsadziles, czyli wegiel (wynika ze wywaliles) wyjmij filtr i wate. Zrob podmiane wody 20% i bedzie ok. Glony nie robia mgielki, mozesz jedynie miec zielona wode. Wtedy UV pomoze na 100%. Jesli wykwit bakterii w co watpie UV tez moze byc przydatne, dla mnie to wegiel jest przyczyna zamglenia wody


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel wywalony, wata też. Kolor wody jasno-zielony. W akwarium widać na 10 cm. Odpieniacz chodzi na mokro i brzenczyk włączony, żeby dotleniać wodę.

Wczoraj badałem wodę:

NO3, NO2 i PO4 prawie zerowe lub zerowe.

Ile ten stan może się utrzymywać?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile to akwarium ma od zalania - startowałeś na suchej skale?

Węgiel wywalony, wata też. Kolor wody jasno-zielony. W akwarium widać na 10 cm. Odpieniacz chodzi na mokro i brzenczyk włączony, żeby dotleniać wodę.

Wczoraj badałem wodę:

NO3, NO2 i PO4 prawie zerowe lub zerowe.

Ile ten stan może się utrzymywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa ma niecałe 3 miesiące, start na suchej skale, część wody z działającego zbiornika, bakterie special blend, światło po 12h na dobę, 2x hqi 150W


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kiedy działa akwarium ale ja podejrzewam rozmnażanie się wieloszczetów :) wypuszczają białe mleczko do wody i to zawsze wszystkie w tym samym czasie (zacznie jeden to reszta idzie w jego ślady). Może wygląda to tragicznie ale nie jest szkodliwe dla żadnego z mieszkańców zbiornika. Zawsze ustępuje po 1-2 dniach (wszystko zależy od ilości wieloszczetów i pojemności zbiornika).

Gdy działo się tak u mnie to nie widziałem skałki przy szybie w starych 30 litrach.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dość podobnie tylko jeszcze mniej widać. Wrzucę dziś zdjęcie


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie rozszyfrowałem co to jest niestety ale jak fito to bez problemu mogę zrobić podmianę i rozdać 60l. Od wczoraj od godziny 22.00 pracuje lampa UV 18W. Na razie zero efektu.

IMG_7442.JPG


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pawdziwe fito w baniaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi się chociaż widłonogi się rozmnożą :D Jak coś to wymienię super wodę z fito za szczepkę hodowli widłonogi :p:P


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku napisz czy dozowales fito do baniak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku napisz czy dozowales fito do baniak ?

Do baniaka dodawałem bakterie Special Blend, jedyne co mi przychodzi to w mrożonym pokarmie podałem plankton...


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mialem na mysli co Ant napisal , ze mozesz miec zarodniki fito w baniaku tak jak @domator1 i bedzie fito non stop ale mozna sie tego pozbgc nie martw sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybkiego ;)

mi osobiście by było szkoda wywalać odpal mały baniak z fito :D

do tematu wracając :)

Nie mam dodatkowego baniaka ale kolega Piotr po przeczytaniu postu już do mnie dzwonił, że może mi udostępnić :D

Co do piasku to poszukam może uda mi się załatwić, a Twoim zdaniem może to być ten co workach sprzedają jako żywy czy faktycznie trzeba go wyjąć z działającego zbiornika?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zooplankton - plankton stworzony z organizmów zwierzęcych. W jego skład wchodzą przedstawiciele wielu grup zwierząt, np.: pierwotniaki, wrotki, skorupiaki, osłonice i larwy owadów. Zooplankton pełni ważną rolę w funkcjonowaniu ekosystemów wodnych, jest składnikiem wielu sieci troficznych. Z jednej strony odżywia się fitoplanktonem i bakterioplanktonem, regulując liczebność tych grup, z drugiej strony stanowi bazę pokarmową ryb planktonożernych. Narybek większości gatunków ryb słodkowodnych odżywia się zooplanktonem." wiki

czyli faktycznie piach z dzialajacego baniaka by pomogl ja mam w akwa jednym gdzie nie mam ani jednej rybki tych malych zyjatek tysiace szkoda ze daleko mieszkasz to bym ci dal kilka litwor wody z zooplanktonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mialem na mysli co Ant napisal , ze mozesz miec zarodniki fito w baniaku tak jak @domator1 i bedzie fito non stop ale mozna sie tego pozbgc nie martw sie

To co z tym zrobić, mam te uv włączone. Działać z tym piaskiem? Ile wsadzić tego piasku na moje ok 700l w obiegu?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zassal od kolegi jakiegos z dna akwarium te male żyjątka. najwiecej jest ich w kominie (brak wrogow ryb) czy sumpie i pomiedzy skalkami. podejrzewam ze akwa bylo zakladane na suchej skale i malo bylo wody z dzialajacego baniaka i dla tego ci sie zooplankton nie namnozyl do tego plywaja rybki ktore wyjadly ci malych sojusznikow. recepta bylo by wlasnie dosypanie piachu z dzialajacego baniaka (tam tego sie ukrywa duzo) i wody z sumpa z tymi lobuziakami, ja jak wkladam reke do sumpa zawsze cos mi sie do niej przyczepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrym zoologu kupisz żywą wrotkę. Też zasili fitożerców.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy, to biorę się do roboty - zobaczę co uda mi się znaleźć w okolicy. A ta lampa UV to niech chodzi czy wyłączyć?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilosci fito to nie takie hop siup , poczytaj temat o fito to bedziesz wiedzial jak sie go pozbyc i czym sie zywi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym uv nie stosowal, bo nie widze sensu wybijaniu bakteri w baniaku bo to podstawa filtracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę zrobię tak

1. Kupię piasek ten w paczce co sprzedają jako żywy i wrzucę to do sumpa.

2. Załatwię trochę "małego życia" od znajomego, odessiemy to z komina i innych miejsc gdzie go może być trochę.

3. Uruchomię małe akwa 25l z wodą z mojego głównego

4. Wrzucę tam te "małe życie" niech się rozmnaża

5. Poczytam o fito co i jak konkretnie

Czy ma to sens to co napisałem?

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.