Skocz do zawartości
Gość sledzik

czy warto Boyu WM-4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sledzik

Witam. planuje zakup cyrkulacji do szkielka 70/50/50 i sie zastanawiam nad Boyu WM-4 , czy ten zakup bedzie odpowiedni do tak malego szkielka? moze ktos ma doswiadczenie z tymi pompami? dodam ze cyrkulacja bedzie wspomagana pompa nj 4500 lekko skrecona:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Boyu masz regulację mocy i częstotliwości załączania.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

roman od ciebie chce kupic :) a jak beda sprawowac sie w takim szkielku? widze ze one sa malo popularne w akwariach i wlasnie szukam przyczyny dlaczego?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zbiornik to 150x50x50 cm.

Po długości nie dawały rady.

Miałem na długości JVP a na szerokości Boyu żeby nie było monotonnie. Fajnie mieszały prąd wody.

Widać było jak korale falują. Jak były zainstalowane w akwarium widać chyba na filmie


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

juz prawie sie przekonalem. a jak z ich wielkoscia? na filmie troche duze jaja:) a glosnosc? slychac je?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem je w 100l i potem w 300 litrach.Pompy są duże moje były prawie bezgłośne.U mnie efektu bujania korali nie udało sie uzyskac za długie przerwy w przełanczaniu pomp były.Teraz mam Jebao i jest idealnie.Wiec jak masz wybór a i pewnie cenowo wyjdzie podobnie proponuje najmiejszą jebao nie będziesz zawiedziony.Natomiast Boyu nie spełnia wiekszosci oczekiwań.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

ale jedna Jeabo nie zalatwi mi cyrkulacji a w boyu sa dwie pompy. Ale o takie opinie mi chodzi"_ dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do zakupu,albo Jebao WP25,albo Blau 8000.Wolał bym Jebao ale nie mam czasu czekać,a te dopiero dostępne od Marca.Mam podobny litraż do twojego 80,60,60 i powiem ci że na dwie pompy po prostu nie ma miejsca.Lepiej jedna z mocą.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna jebao robi lepsza robotę u mnie niż dwie pompy boyu. U mnie w 300 litrach jebao wp40 jest nawet za mocna tak buja. No ale twój wybór najlepiej gdybyś zobaczył u kogoś prace jebao i boyu nie ma nawet co porównywać.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.