Skocz do zawartości
rpp

Prośba do posiadaczy Turboflotora 750

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do osób posiadających taki odpieniacz - jaki poziom wody jest niezbędny do jego właściwej pracy ??

Projektuję teraz sumpa i nie wiem jakie dać przegrody żeby utrzymać poziom wystarczający do poprawnej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero jest w fazie ustawia

ja mam ustawiony troche ponizej kubka odbierajacego brudy

jak bedziesz mial problemy to daj znac

zalety:

bardzo wydajny - po prostu tornado, calosc odpieniacza to mleko z babelkow, potrafi w ciagu kilkunastu godzin odebrac pelen kubek mazistej brunatnej cieczy

wady:

trudny w regualcji (wplywaja na to np: gestosc gabki, wysokosc poziomu wody, wysokosc tego malego zbiorniczka w stosunku do odpieniacza, regulacja przeplywu powietrza - zawor)

dolem wydostaja sie babelki powietrza

problemy ze startem po zaniku zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZiZi - rozumiem, że wodę masz ustawioną do poziomu tego czarnego pierścienia pod kubkiem?

A ile miejsca zostawiłeś na dole? czy jakieś 0.5-1cm wystarczy?

Trochę mnie zmartwiłeś tym, że ma problemy ze startem po zaniku zasilania - generalnie jak grzebię w baniaku to staram się wyłaczyć cały sprzęt jaki stoi w wodzie - zostawiam tylko światło a tak to ...

No nic - pociesza mnie to, że produkuje dobrą pianę :-) czyli wybór nie był tak do końca zły :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze dokladnie jak mam ustawiona to Tobie odpowiem

pod odpieniaczem mam z 15 cm luzu

start musisz wyregulowac tym malym zbiorniczkiem wyciszyjacym zasysane powietrze, na poczatek ustaw ponizej pompy - wtedy startuje ale nie zawsze zaciaga powietrze - woda splywa do tego zbiorniczka i to wystarcza aby pompa ruszyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na poziomie tego pierscienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZiZi - wielkie dzięki - zamawiam w takim razie sumpa i po Świętach zaczynam kombinacje z ustawieniem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na ten odpieniacz i po odpaleniu mam mieszane uczucia :-(

Nigdy nie miałem do czynienia z morszczyzną a i w sklepach wiele się nie naoglądałem od strony technicznej więc mam pytanie do weteranów :-)

Otóż mam wrażenie, że ten odpieniacz nie generuje odpiedniej piany - bąble powietrza są gigantyczne, nie tworzy się takie "mleko" w odpieniaczu :-(

Regulacja dopływem powietrza (jest taki zaworek) nic praktycznie nie daje (poza faktem, że idzie po prostu mniej bąbli powietrza).

Zrobiłem dwie fotki:

odpieniacz.jpg

odpieniacz2.jpg

i nakręciłem krótki filmik (sorki za jakość i kwestie odwrócenia obrazu - ale tak mi było wygodniej a teraz nie wiem jak go przekręcić w lewo :-) ) - uwaga - filmik ma ok. 1MB

Czy tak ma być ?? czy odpieniacz poradzi sobie z wybiciem syfu ??

http://strony.aster.pl/rpp/morskie/odpieniacz.avi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy on pracuje w słonej wodzie? Bo jeśli tak to coś tu nie gra.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasol wode zwykłą solą kuchenną lub dolej octu i wtedy testuj :D


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolałem octu - ale fakt, że odpaliłem w słodkiej wodzie

Tyle, że chyba do kwestii wytwarzania bąbli powietrza to czy jest słodka czy słona to raczej nie ma znaczenia ? a może się mylę ? A jeśli ma znaczenie to rozumiem, że można wsypać tam zwykłej jodowanej soli kuchennej (oczywiście tylko w ramach testów)? Ile wsypać na ok. 20 litrów wody ? Ile dać octu (wlałem tak ok. łyżki stołowej octu ryżowego bo innego nie mam :-) )?

Druga sprawa - Aquamedic wsadził tam zwykły wirnik a nie igiełkowy - mają podesłać ten właściwy (na ich stronach jest info, że do Turboflotora 750 jest igiełka) wiec może i to da jakąś poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rpp :

Dolałem octu - ale fakt, że odpaliłem w słodkiej wodzie

Tyle, że chyba do kwestii wytwarzania bąbli powietrza to czy jest słodka czy słona to raczej nie ma znaczenia ? a może się mylę ?

a o gestosci kolega slyszal ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek :

a o gestosci kolega slyszal ? :D

no coś tam słyszał :-) to ile tej soli mam wsypać (na 20 litrów) i czy zwykła kuchenna do testów będzie się nadawała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak testowalem turboflotora t 1000 to dodalem szamponu:P:P:P pienił jak szalony:P hehe


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz hydrometr to wsyp tyle soli aby zasolenie wynosiło 1,022-24 a jak nie masz to na 10l wody wsyp około 2-3 kg soli


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rpp wlej zwyklego octu lej az zobaczysz ze babelki sa mniejsze ale bez igielki to i tak kicha bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek - to zamiast soli mogę lać sam ocet?

Bo jak mam wsypać 6kg soli (zgodnie z sugestią Raffyego tyle wyjdzie na 20 litrów) to chyba połowę zapasów z lokalnego sklepiku wykupię :-)

Zastanawia mnie jeszcze jedno - czy sól kuchenna jest "mniej słona" ? :-) bo wszędzie podawane jest ok. 35-36g na litr wody żeby uzyskać zasolenie ok. 1.023 czyli na 10 litrów wychodzi 0.35kg a Raffy napisał 2-3 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lej ocet nic sie nie boj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek - dobra - jutro idę do sklepu :-) bo ryżowego mi szkoda :-) (wolę go zużyć do sushi :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 20 ltr wody wsyp ok 3 pełne filiżanki soli i zasolenie będzie zbliżone do prawidłowego.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy - nie ?ebym si? czepia? - ale napisale? "sol? kuchenn? szybciej otrzymamy zasolenie 1,022" czyli jak dla mnie powinni?my u?y? jej mniej.

A wcze?niej napisa?e?, ?e na 10 litr?w wody - 2-3kg soli kuchennej - z info jakie znalaz?em na grupie - morskiej potrzebowa?bym 0,35kg na t? sam? obj?to?? wody wi?c ....

Mo?e mia?e? na my?li 0.2-0.3kg soli kuchennej na 10 litr?w wody ? (to by si? mniej wi?cej zgadza?o z informacj? od rah'a - czyli 3 fili?anki na 20 litr?w :-)

Zale?y mi na odwzorowaniu w miar? naturalnych warunk?w a jeszcze chwilowo nie posiadam hydrometru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze no włąśnie :D tak to jest jak sie pisze posty na szybko miałęm na myśli 0.2-0.3 kg

:D:blush:blush:blush:blush:blush:blush


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy - uffff :-) bo już prawie wykupiłem lokalne zasoby soli w osiedlowym sklepiku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.