Skocz do zawartości
milek

Maxspect Razor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w Nowym Roku

Problem wg informacji jakie otrzymałem od producenta był z niektórymi modelami Razor 160W z serii 1211, które do Polski trafiły w niewielkiej ilości. Dmuchając na zimne zamówiliśmy z miejsca sporą ilość "zapasu" modułów wraz z częściami obudowy, które posiadają izolację przeciwpożarową. Tak jak napisał Akvarius w Polsce na serwis przyjęto zaledwie kilka Razorów. Czas wymiany części od dostarczenia przesyłką na serwis lampy do odesłania trwa zazwyczaj 2 dni robocze, a dostarczona lampa osobiście naprawiona zostanie "od ręki". Wszystkie lampy z dystrybucji Polskiej posiadają 2letnią gwarancję i zapewniam, że jeśli ktoś po tym okresie będzie mieć podobny problem nie pozostanie sam sobie.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec bylem w sklepie gdzie kupilem lampe i mam do tygodnia dostac czesc do wymiany,moglem zostawic lampe ale mam dosc daleko zeby jezdzic tam i spowrotem,stwierdzilem ze wymienie go sam,niebylo zadnego problemu a ten tydzien to dlatego ze czesc wysylaja z Angli.


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie reklamuj, o ile zniekształcona obudowa może być problemem bo wiadomo transport czy coś i dlaczego wcześniej tego nie zrobiłeś (nie zgłosiłeś) to naklejka może sugerować coś innego. Piszę to jako były właściciel firmy co prawda komputerowej ale miałem różne cyrki z RMA i producentami.

Jak najszybciej skontaktuj się z producentem i ślij na RMA.

Pozdrawiam.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też to trochę zraziło do tej lampy a był to niewątpliwie faworyt:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrażaj się do Razora, to bardzo dobra lampa, a jej awaryjność na tle konkurencji jest naprawdę znikoma, do tego bardzo dobrze funkcjonujący serwis w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem ta czesc i wymienilem,mogli by to zrobic w sklepie ale musialbym jezdzic tam i spowrotem,trwalo to ponad tydzien a lampa pracowala na zmniejszonych parametrach,mam nadzieje ze teraz bedzie ok :smiling:


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wczoraj zauważyłem nadtopienia w okolicach drivera na swoim Razor 16k 160W. Pracowała berz problemu pół roku.Seria inna niż piszą na forach tj. R4A16k-1303-xxxx.

Lampa kupiona niestety w Niemczech.

Nie wiecie czy polski dystrybutor serwisuje także lampy kupione za granicą?


Marek

7725_7938.png

Akwarium 90x60x66, 2xTunze 6045, Maxspect Razor 16k, Sump 80x40x40, Tunze Silence 1073.40, Biopellety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skontaktuj się z Luftem. Z pewnością będzie wiedział co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z niemieckim dystrybutorem jak sugerował Luft.

Mam nadzieję że podeśla mi części, bo nie mam zastępczej lampy.

Narazie lampa jedzie na 50% mocy i driver się nie przegrzewa.

BTW. mimo problemów polecam każdemu tą lampę :)


Marek

7725_7938.png

Akwarium 90x60x66, 2xTunze 6045, Maxspect Razor 16k, Sump 80x40x40, Tunze Silence 1073.40, Biopellety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor na europę odpowiedział po godzinie - podeślą 3 zastępcze części z Francji. Dostałem też instrukcję z obrazkami jak wykonać podmianę :)


Marek

7725_7938.png

Akwarium 90x60x66, 2xTunze 6045, Maxspect Razor 16k, Sump 80x40x40, Tunze Silence 1073.40, Biopellety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy w wrzesniu 2013 zobaczyłam ta lampę w Katowicach w Akwa Swiat i po przeczytaniu informacji na stronie producenta tez chcisłam ją kupic do planowanego 300l zbiornika teraz mysle ze lepiej bedzie jak wybiorę inne ledy ze sklepów na Sląsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre lampki


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także ją kupiłem ale nie byłem zadowolony do końca... Niby nic jej nie dolega bo ładne kolorki daje i sie nie popsuła ale jak bym nie dołożył 2xt5 to była by lipa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeci drugi rok bezproblemowo, mało tego jest to sprzęt godny wydanych na niego złotówek. Pod LPS-y jest wręcz idealny natomiast pod Sps-y trzeba by było go "dopalać"(oczywiście zależy od zbiornika-mowa o moim). Mam zbiornik 90/50/50 i jest powieszony 18cm nad zbiornikiem. Mam porównanie z dwoma modelami DiY(znanych nam majsterkowiczów) i jednym markowym modelem powiem tak- komisyjnie stwierdziliśmy że jest ThaBest.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.