Skocz do zawartości
Androctonus

Postrzelony kot i akwarium...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiedziałem w którym dziale założyć temat, dlatego proszę MODa o ewentualne przeniesienie tematu w jego prawidłowe i docelowe miejsce, otóż...

Niestety bądź stety mam kotkę w mieszkaniu (kawalerka) problem w tym, że zagląda już do zbiornika, wczoraj zalałem kranówą zbiornik aby sprawdzić jego szczelność ponieważ przeleżał kilka lat w piwnicy.

Zbiornik wygląda na to, że wszystko ok ale już kotka wsadzała łapki do zbiornika z wodą.

O ile w słodkiej wodzie nie ma problemu ze względu na pokrywy to jak rozwiązać to w zbiorniku słonowodnym?

Zaznaczam, że baniak na szafce docelowej też nie będzie zbyt bezpieczny.

Nie chcę kiedyś niespodzianki, że uszkodzi mi akwa. Najchętniej oddałbym ją ale to mojej lepszej połówki zwierzak i niestety...


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo korona,albo jak ja ,mam szyby nad akwa,bo mam 2 persy i kupę sierści.Woda bez szyb ciągle miała filtr i nie mogłem się go pozbyc,teraz jest ok.A do tego woda tak nie paruje ,dolewałem jakieś 30l. na tydzień teraz 20l. na półtora tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zbudować zamkniętą koronę z wentylacją. Też mam kota ale na akwarium nawet nie spojrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ktoś mi kiedyś doradzał, że pokrywy nie sprawdzają się w morszczaku... tym się zasugerowałem.

Ewentualnie kupić 4 narożniki i dociąć szybę u szklarza na wymiar. Oczywiście uwzględniając otwory na lampę...

Adam wrzuć foty swojej kosteczki :thumbsup::queen:

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa powoduje pewne problemy związane z odprowadzeniem ciepła, które emituje o wiele mocniejsze oświetlenie niż w akwarium słodkowodnym. Trzeba po prostu zapewnić odpowiednią wentylację, szczególnie latem.

Ja mam dwójke małych dzieci, no i kota, i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania niż pokrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślesz link ze swoim zbiornikiem lub zdjęcia?

Będę wdzięczny.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kota i mam pokrywę, i sobie chwalę. Ale wentylacja jest niezbędna - nawet nie chodzi o temperaturę tylko o skraplanie się wody. W swojej pokrywie mam zamontowanych sześć wentylatorków 60x60mm, trzy wyciągają a trzy wciągają powietrze. Jeden z nich pracuje cały czas na 70% mocy jako wentylacja, reszta załącza się w razie potrzeby jako chodzenie.

Pokrywa sprawdza się także jako zabezpieczenie przed wyskakującymi rybami, łatwo jest także ukryć całe oświetlenie itd.


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo kombinowania na takie małe akwa... to mnie przeraża...


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parująca woda się skrapla i jej część wraca do akwarium, to nie jest problem. Temperatura i chłodzenie latem jest problemem, a tak na marginesie to chłodzenie odbywa się własnie w głównej mierze poprzez parowanie wody.

Radek- poniżej link do mojej relacji

http://nano-reef.pl/topic/56953-przyszla-kolej-i-na-mnie-skromne-64-litry/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek podziękował, zaczynam wertować :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 koty i pokrywę :) Woda się skraplała, ale dwa wiatraki 12 cm skutecznie wymuszają cyrkulację, całość działa już prawie 4 lata.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.